Uzaklaştırma kararı nasıl çıkarılır?

Hocam kamerada olsa sözleşme bittikten sonra adamın kendi evi istediğini yapar umarım kısa sürede bu sorunları çözersiniz.

Hocam artık bu ev işinden çıktı adamlar direk bize zarar vermek istiyorlar o yönden sözleşme yenileyelim diyoruz zam getirin üstüne diyoruz + 2 yıllık kiranida peşin verelim diyoruz yok diyorlar sonra evimizden çıkmıyor diyorlar 1 hafta süre veriyorlar :D 1 hafta içinde bana bir ev bulsunlar bakalım bak böyle bir seçenekte koyduk evi bulun çıkalım diye ama onlarda bulamadılar gelen giden yok memur istiyorum diyorlar ah ah.

Hocam artık bu ev işinden çıktı adamlar direk bize zarar vermek istiyorlar o yönden sözleşme yenileyelim diyoruz zam getirin üstüne diyoruz + 2 yıllık kiranida peşin verelim diyoruz yok diyorlar sonra evimizden çıkmıyor diyorlar 1 hafta süre veriyorlar :D 1 hafta içinde bana bir ev bulsunlar bakalım bak böyle bir seçenekte koyduk evi bulun çıkalım diye ama onlarda bulamadılar gelen giden yok memur istiyorum diyorlar ah ah.

Hocam benzer durum bir tanıdığımda var kadın 3 aydır ev arıyor bulamadı yine aynı sorunlu ev sahibi ile anlaşma yapacak mecburen.

Uzaklaştırma kararı olsa ne olucak ki sizin evinize saldırırlarken polis müdahale etmemiş uzaklaştırma kararı alınmış kişileri mi engelliycek. Siz yine de şikayetçi olun hepsinden. Şahit varsa işe yarar yine de denemekten zarar gelmez.

Uzaklaştırma kararı olsa ne olacak ki sizin evinize saldırırlarken polis müdahale etmemiş uzaklaştırma kararı alınmış kişileri mi engelliycek. Siz yine de şikayetçi olun hepsinden. Şahit varsa işe yarar yine de denemekten zarar gelmez.

Adam gibi gelmiyor ki evimiz sokakla birleşik geliyor evin önüne bizi dinliyor sonra arıyor çıkın dışarı konuşalım diyor her geldiğinde ise yanında başka biri sıktı artık motorumu bile evimin önüne park edemiyorum gece bir şey olur diye bu gece uyumak yok bakalım sabah ola hayır ola.

Onun ağzından söylüyorum: demek bu sizin motorunuzu heee alın böyle tekmelerler*

Polis gelince de hemen mağdur ayağına yatıyorlar yok bize küfür etti hakaret etti.

Arkadaşlar bugün ev sahibi evimizi basti ve bizi çıkarmak istediler (sebebi çok ucuza oturduğumuz evi 5000+ daha fazlaya vermek için)
Bize kendimiz oturacağız dedi. Biz tamam dedik sonrasında eve kiracı getirmişler ve içeri baktırmak istiyorlarmış. Ben de çıkıp almıyorum dedim içeri sonrasında gittiler ve 1 hafta sonra resmen ordu toplayıp tüm mahallenin etrafını sarmislar. Köşelere saklanıp (babamın dışarı çıkmasını istiyorlardı saldırmak için) ve evimize tas attılar bizde polisi aradık polis hiçbir şey yapmadı ve orada olanların kimlikleri dahi hiçbir seyini almadan gidin şikayetçi olun dedi. Biz o adamların adını bilmeden nasıl şikayetçi olalım? Eve tas attilar ve benim motorumu tekmeleyerek çizdikleri için şikayetçi olduk. Yarım saat önce ekip eve geldi uzaklastirma kararı için ve kamera var mı diye sorusturdular bizim eve bakan fakat yoktu biz uzaklastirma kararı alamayacak miyiz yoksa verirler mi? Cidden kardeşim kalp hastası sorun var ve her geldiklerinde bir olay çıkarıyorlar kardeşim adına korkuyorum.

Not Şahitler var ise yarar mı?

Bunların hepsi büyük suç , elinizde kamera kaydı olması gerekiyor bu tip durumlarda , Telefon kamerası da yeterli olur . Ve Çektiğiniz telefonun hafızasında kalacak şekilde herhangi bir oynama düzenleme yapılmamış şekilde durması da faydalı olur .

Bilgi işlem birimi , videonun telefondan çekildiğini kamerasından çekildiğini ve ilk kayıt edildiği zamandan beri değişime uğramadığını telefona bakarak bilir .

Yüz tanınacak şekilde görüntü yakaladıysanız , Bunlar ya gözle okunmalıdır görülmelidir ve titreme yoksa OCR ve FACE TİME RECOGNİZE dediğimiz yüz tanıma olacak şekilde olur ise şayet .. bütün sorunlar ortadan kalkar .

Savcılığa bunu delil olarak sunduğunuzda da ; yüksek ihtimal bu sorun ortadan kalkar .

Aslında herkesin taşınabilir yüz kameralarına falan ihtiyacı var artık .

Bu tip durumlarda çok üzülüyorum , çünkü ölümler yaralanmalar ciddi travmalar uzuv kayıpları doku hasarları oluşuyor ve polisin jandarmanın basiretsizliği yüzünden geri dönüşü olmayan kayıplar oluyor .

Tek çare yüz tipi taşınabilir kameralar edinmek ve her gün her an her olayda kayıt altına almak .

Bu sayede polis Jandarma bile sizin üstünüze gelememektedir .

Genelde polis jandarma savcılık suçluları değil masumları sıkıştırır onlara hayatı zindan eder . Suçluları canileri korur .

Bu tip görüntü alımı yapıldıktan sonra meşru müdafaa .. yapılan ağır tahrik açıkça belli olduğu için , polis jandarma önce delil karartma durumuna geçiyor .

ama bu delili siz Whatsapp bulut e-posta eşitleme sync gibi sunuculara aktardığınız zaman polis jandarma savcılık ulaşamadığı için delili de ortadan kaldıramadığı için ...

Avrupa insan hakları mahkemesinden tutunda alt ve üst mahkemeler temyiz sonucu ortalık çok karışacağı için ; sırf parti tarikat cemaat insanı diye yardımcı olmak yerine geri durmayı tercih ediyorlar .

Bu yüzden arkadaşlar , ses kaydının yanı sıra mutlaka ve mutlaka görüntü kaydı olması şart .

Örneğin : Çocuk istismarı , Çocuğa cinsel şiddet gibi durumlarda ; Tarikat şeyhlerinin gözaltına alınmalarının nedeni : Avrupa mahkemeleri ile yapılmış olan yazılı antlaşmalardan kaynaklanmaktadır . Bu tip durumlarda olay kamu davasına dönüşmenin yanı sıra anında eyleme geçilmesi şart koşulduğu için ; bu kriteri sağlamak adına mecburi olarak organlar harekete geçmektedir . Çocuğa cinsel şiddet istismarda haklarında en azından dava açılmasının nedeni budur örneğin .

Bunların hepsi büyük suç, elinizde kamera kaydı olması gerekiyor bu tip durumlarda, Telefon kamerası da yeterli olur. Ve Çektiğiniz telefonun hafızasında kalacak şekilde herhangi bir oynama düzenleme yapılmamış şekilde durması da faydalı olur.

Bilgi işlem birimi, videonun telefondan çekildiğini kamerasından çekildiğini ve ilk kayıt edildiği zamandan beri değişime uğramadığını telefona bakarak bilir.

Yüz tanınacak şekilde görüntü yakaladıysanız, Bunlar ya gözle okunmalıdır görülmelidir ve titreme yoksa OCR ve FACE TİME RECOGNİZE dediğimiz yüz tanıma olacak şekilde olur ise şayet. Bütün sorunlar ortadan kalkar.

Savcılığa bunu delil olarak sunduğunuzda da; yüksek ihtimal bu sorun ortadan kalkar.

Aslında herkesin taşınabilir yüz kameralarına falan ihtiyacı var artık.

Bu tip durumlarda çok üzülüyorum, çünkü ölümler yaralanmalar ciddi travmalar uzuv kayıpları doku hasarları oluşuyor ve polisin jandarmanın basiretsizliği yüzünden geri dönüşü olmayan kayıplar oluyor.

Tek çare yüz tipi taşınabilir kameralar edinmek ve her gün her an her olayda kayıt altına almak.

Bu sayede polis Jandarma bile sizin üstünüze gelememektedir.

Genelde polis jandarma savcılık suçluları değil masumları sıkıştırır onlara hayatı zindan eder. Suçluları canileri korur.

Bu tip görüntü alımı yapıldıktan sonra meşru müdafaa. Yapılan ağır tahrik açıkça belli olduğu için, polis jandarma önce delil karartma durumuna geçiyor.

Ama bu delili siz WhatsApp bulut e-posta eşitleme Sync gibi sunuculara aktardığınız zaman polis jandarma savcılık ulaşamadığı için delili de ortadan kaldıramadığı için...

Avrupa insan hakları mahkemesinden tutunda alt ve üst mahkemeler temyiz sonucu ortalık çok karışacağı için; sırf parti tarikat cemaat insanı diye yardımcı olmak yerine geri durmayı tercih ediyorlar.

Bu yüzden arkadaşlar, ses kaydının yanı sıra mutlaka ve mutlaka görüntü kaydı olması şart.

Beynim yandı ama şunu anladım şikayet etmem için kamera kaydi şart artık geldiklerinde direk kardeşim tarafından saniyesi saniyesine kayıt etmesini söyleyeceğim alsin eline telefonu çeksin ya cocugu bu yaşta düşürdugumuz hale bak.

Beynim yandı ama şunu anladım şikayet etmem için kamera kaydi şart artık geldiklerinde direk kardeşim tarafından saniyesi saniyesine kayıt etmesini söyleyeceğim alsin eline telefonu çeksin ya cocugu bu yaşta düşürdugumuz hale bak.

Hoca konuyu gördüm çok üzüldüm en yakın zamanda çözülür inşallah aslında o ev sahibini de bir basmak lazım elinizde AK-47 ile :D

Kamera kaydı şart , Çünkü polisin tutanaklarına raporlarına , savcılığa kovuşturmaya soruşturmaya yargıya güven sıfır , Whatsapp grupları var ve insanlar hangi partiden cemaatten ise ilgili tarikatın cemaatin partinin hakimine gruplardan yazılıp işleri görüldüğü oluyor .

Normalde ; kamera kaydına bile gerek olmadan neler neler yaşanırdı bu tip durumlarda ; Ama Türkiye'de üstünü örtmek kapatmak ve korumak kolaylıkla yapıldığı için polis jandarma mağdurun maktülün en azılı düşmanı oluveriyor .

çocuğu istismara ( cinsel şiddet dilim varmıyor ) uğrayıp ; istismara uğrayan çocuğun ailesi göz altına alınıyor darp ediliyor tecrit ediliyor peki niye ?

kişinin saygınlığına zarar getirdiği için .

Burada anlatılmak istenilen ; Eğer ki polis jandarma sizin üstünüze gelsin istemiyorsanız savcılık bu işi sizin aleyhinize döndürsün istemiyorsanız susmakta istemiyorsanız . Anlık telefon kamera görüntü ve ses kaydı ile birlikte alınması şart .

Bu tip durumlarda kendinizi savunduğunuzda ; karşı taraf hasar aldığında ; savcılık emniyet jandarmanın karşı tarafı koruyacak ve size bunun karşılığını ödetecek durumu olmaz .

Yani lafın kısası adam size bıçakla saldırdı ve siz bu adamın kolunu kırdınız , sonra burnunu kırıp adamı bayılttınız .

Bunların hepsi apaçık görüntü + ses kaydı şeklinde görüldüğü için ..

Polis ve jandarma savcılık sizin üstünüze oynayamaz meşru müdafaa ağır tahrik bıçaklı saldırı etkisiz hale getirdim dediğiniz an ; karşı tarafı hiçbir şekilde savunacak durumu olmaz .

Sadece karşı taraf siyasi politik veyahut örgüt bakımından bir etkinliği varsa ; anca sizi üstü kapalı şekilde tehdit ederler .

Yani devlet anca üstü kapalı şekilde tehdit etme yoluna gider bu tip durumlarda .

Bu riske girmez tabi eğer karşıdaki kişinin elinde devletle alakalı bir koz yoksa .

Örneğin öldürülen bir kız vardı kameraya da çekilmişti . mağduru serbest serbest dolaşıyordu çünkü kardeşi içişleri bakanlığının paramiliter örgütünden annesi bürokratlara yetimhanelerden oradan buradan eğlenti için kızlar hazırlıyor gibi gibi . Bu yüzden bu davada devlet üstü kapalı tehditler yoluna gitmiştir örneğin .

Son düzenleme:
Ya ev bulsak cidden çıkacağız her gün kapılarımıza gelmelerinden bıktık meraklı değiliz ama ev yok onlarda biliyor çıkın nerede yaşıyorsanız yaşayın gibi hareketleri var zaten vicdanları suratlarına vurmuş

Geri
Yukarı