Uzaktan PC erişimi ile trojan virüsü mümkün mü?

FTWSaized

Yoctopat
Daha fazla  
Discord hesabımdan herkese toplu olarak fake reklam mesajları gidiyor. Araştırdığım kadarıyla PC'nin uzaktan kontrol edildiği ve bunun isminin trojan virüsü olduğuna dair yazılar okudum. Bunu nasıl çözebilirim ve çözdüğümden nasıl emin olabilirim? Format bir çözüm müdür veya gerek var mıdır? Bilgili arkadaşlar cevaplar ise çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord hesabımdan herkese toplu olarak fake reklam mesajları gidiyor. Araştırdığım kadarıyla PC'nin uzaktan kontrol edildiği ve bunun isminin trojan virüsü olduğuna dair yazılar okudum. Bunu nasıl çözebilirim ve çözdüğümden nasıl emin olabilirim? Format bir çözüm müdür veya gerek var mıdır? Bilgili arkadaşlar cevaplar ise çok sevinirim.

Sen internette iken senin ekranına aynı tip reklamlar geliyorsa evet reklam virüsü olabilir ve format çözümdür.
Malwerebaytes ile tarama yapın.

Öncelikle Kaspersky gibi iyi bir Anti-Virüs yazılımı ile sisteminizi tam tarama yapınız.

Ayrıca Trojan veya X bir zararlı olabilir. Çünkü uzaktan erişim veren tek zararlı Trojan değildir.
Neden herkes Kaspersky öneriyor? Neden başka önerilmez Technopat'ta?

Adwcleaner ile tarat. O birşeyler bilir ise sağlam bir A-V ile tarat. (Güvenli modda tarayabilirsin.

@Eray T Konu açacağım ona bakabilir misiniz?

Discord tokeniniz çalınmış olabilir hesabınızın şifresini değiştirip bekler misiniz eğer aynı durum ile tekrar karşılaşırsanız %99.99 virüs vardır bilgisayarınızda bilgisayarınızı formatlamanızı öneririm.

Sen internette iken senin ekranına aynı tip reklamlar geliyorsa evet reklam virüsü olabilir ve format çözümdür.
Malwerebaytes ile tarama yapın.
Reklam karşılaşmadım reklam virüsü değil galiba ama trojan olduğuna emin oldum şuan dediğin uygulama üzerinde tarama yapıyorum ve Windows güvenlik duvarına öyle yazdı eğer yanlış bakmadıysam yani trojan yazdı bu dediğin format çözümü trojan için mi yoksa reklam virüsü için mi

Yok hocam taramalarda virüs çıkıyor
Discord tokeniniz çalınmış olabilir hesabınızın şifresini değiştirip bekler misiniz eğer aynı durum ile tekrar karşılaşırsanız %99.99 virüs vardır bilgisayarınızda bilgisayarınızı formatlamanızı öneririm.
Neden herkes Kaspersky öneriyor? Neden başka önerilmez Technopat'ta?

Adwcleaner ile tarat. O birşeyler bilir ise sağlam bir A-V ile tarat. (Güvenli modda tarayabilirsin.

@Eray T Konu açacağım ona bakabilir misiniz?
Normal modda taramıştım siz böyle deyince bir de güvenli modda tarıyorum artık gene olmazsa muhtemelen formata doğru gidiyoruz gibi ama acaba format net çözüm olur mu?
Sanmıyorum hocam A-V taramasında virüs çıktı trojan ama şuan muhtemelen kurtula bilmiş değişim yavaşlık hala devam ediyor güvenli mod kullanarak tarıyorum şuanda bir de reklam yapıldığı için girmiş olduğu sunucuları %90'ından ban yedim zaten o yüzden şifreye uyarlamak yerine discord hesabı sildim

Son düzenleme:

Reklam karşılaşmadım reklam virüsü değil galiba ama trojan olduğuna emin oldum şu an dediğin uygulama üzerinde tarama yapıyorum ve Windows güvenlik duvarına öyle yazdı eğer yanlış bakmadıysam yani trojan yazdı bu dediğin format çözümü trojan için mi yoksa reklam virüsü için mi?

Yok hocam taramalarda virüs çıkıyor.

Normal modda taramıştım siz böyle deyince bir de güvenli modda tarıyorum artık gene olmazsa muhtemelen formata doğru gidiyoruz gibi ama acaba format net çözüm olur mu?

Sanmıyorum hocam a-v taramasında virüs çıktı trojan ama şu an muhtemelen kurtula bilmiş değişim yavaşlık hala devam ediyor güvenli mod kullanarak tarıyorum şu anda bir de reklam yapıldığı için girmiş olduğu sunucuları %90'ından ban yedim zaten o yüzden şifreye uyarlamak yerine Discord hesabı sildim.

Şimdi antivirüslerin veri tabanını günceleyip interneti kapattıktan sonra.
Tarama yapın interneti kapatmak istemiyorsanız virüsü rkill tarzı araçlar ile durdurun.

Geri
Yukarı