Çözüldü Uzat, yinele ve sadece 2. ekran seçenekleri ne işe yarar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EsatKaya

Centipat
Daha fazla  
Monitör
GAMEBOOSTER 23,8" GB-2421FF
Laptop ekranında sorun oluğu için ayrı bir monitör aldım. Oradaki adam bana sadece 2. ekranda kullan dedi ama onu kullandığım zaman ekran arada açılıp kapanıyor. Uzat yapınca 2. ekranda sadece mouse görünüyor. Yinele deyince Hz ayarlarını değiştirmek için Windows ekran ayarlarına gittim, laptop ekranı 144 Hz ama ben HDMI ile bağladığım için normalde 120 Hz. Yinelede monitörün kendi yerinden baktığım zaman 60 Hz olarak görüyor. Ne yapmalıyım?

Keşke Game Booster almasaymışsınız, uzat 2. monitör olarak kullanmanızı sağlıyor, yinele seçeneği aynı görüntüyü vermesini sağlıyor, sadece 2. ekran veya 1. ekran ise sadece o ekranı kullanacağınız anlamına geliyor. Windows + P basarak ayarlayabilirsiniz.

Keşke Game booster almasaymışsınız, uzat 2. monitör olarak kullanmanızı sağlıyor, yinele seçeneği aynı görüntüyü vermesini sağlıyor, sadece 2. ekran veya 1. ekran ise sadece o ekranı kullanacağınız anlamına geliyor. Windows + p basarak ayarlayabilirsiniz.

Yani hocam 144 Hz alırım değil mi yinele kullansam bile?

Laptop 144 Hz hocam.

Karıştırmışım, siz benim ne demek istediğimi anladınız zaten. Görüntü ayarlarına gidip 1. ekran yapacağınız monitörü seçin, yinele yaptığınız zaman 2 ekranın da çözünürlükleri veya Hz değerleri farklıysa 2. monitörde görüntü gidecektir.

Karıştırmışım, siz benim ne demek istediğimi anladınız zaten. Görüntü ayarlarına gidip 1. ekran yapacağınız monitörü seçin, yinele yaptığınız zaman 2 ekranın da çözünürlükleri veya Hz değerleri farklıysa 2. monitörde görüntü gidecektir.

Hocam maalesef anlamadım hangisini kullanmalıyım yanı 144 Hz almak için?

Yeni konular

Geri
Yukarı