Çözüldü Uzay montaj sistem açılmadı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UruxUs

Hectopat
Daha fazla  
Uzay montaj kurduğum sistem açılmadı. Tornavida ile start vermeye çalışınca PSU'dan tık diye tek bir ses geliyor ve faremin ışıkları yanıyor. Parçaların çalışıp çalışmadığını test etmek için fan takmadım. PSU'nun fanları da dönmüyor. Normalde sağlam. (tam uzay montaj denemez.) Umarım bir parça yanmaz.
1635870949721230818569.jpg
1635870949721230818569.jpg

Çözüm
VGA'dan görüntü alamadınız mı?
Orada 8 pin giriş var, siz 4 pin takmışsınız ve sondan takmışsınız. Bir de ilk 4 pinden takıp deneyin sorun devam ederse anakartın kendisi arızalıdır.
Elimde Intel stok fan var. Onu pinlere taktım start verdim ama yine olmadı. Tekrar soruyorum, bir hatamda dolayı bir parçayı yakmış olma durumum var mı? Not: Anakart kasaya falan hiç değmedi yani kısa devre yok.

Kasadaki fanlar dönmedi. İşlemci soğuktu. Tek reaksiyon faremin çalışması.

Start vermesenizde fare ışıklarının çalışması mı? RAM'i söküp sistemi çalıştırmayı denediniz mi?
@UruxUs farklı bir PSU ile deneyiniz. Yine bahsettiğiniz tık sesi gelirse, veya sistem açılmaz ise farklı bir işlemci ile anakartı test ediniz. Ve tekrar çalışmaz ise tek çare anakart kalıyor.

@UruxUs farklı bir PSU ile deneyiniz. Yine bahsettiğiniz tık sesi gelirse, veya sistem açılmaz ise farklı bir işlemci ile anakartı test ediniz. Ve tekrar çalışmaz ise tek çare anakart kalıyor.

Elimde bu imkanlar yok maalesef. Kabloları doğrı takmış mıyım emin değilim. Resimden anlaşılıyor mu?

Geri
Yukarı