Uzaydaki diğer canlılar bizi neden yok etsin?

Hayır her yerde gelse bittik diye konuşuluyor zaten bizden kat ve kat akıllı olsalardı çekinmez gelir öldürür giderlerdi.
Belki de o kadar gelişmemişlerdir ve uzay çok büyük bir yer. Işık hızıyla bile ulaşamayacağın yerler var.
Bu konuda bizimle teknolojisi tamamen eşit bir toplumla karşılaşma senaryosunu konuşalım o halde. Neden ticaret tarzı şeyler yapmak varken birbirimizi yok edelim ki hocam? Ortak bir toplum kurup gezegenler arası yaşam kurmak varken herhalde birbirimizi yok etmeyiz diye düşünüyorum.
Daha kendi ırkınla barış içinde yaşayamıyorsun. Şu an insanların barış içinde yaşaması da çok daha mantıklı bakarsan. Ve teknolojiyi eşit aldığında da daha kim bilir kaç yüz hatta bin yıl sonra olur bu karşılaşma.

Onların gezegeni Dünya değil ki? Mızrak falan olamaz. Daha farklıdır.
Orada yaşam olması için gezegenimizdeki atomların falan aynısı olması gerekir herhalde.
Hayır her yerde gelse bittik diye konuşuluyor zaten bizden kat ve kat akıllı olsalardı çekinmez gelir öldürür giderlerdi.
Hocam bu adamlar Viking değildir böyle yapmazlar bence.

Uzun mesafeleri hızlı bir şekilde gidecek teknolojileri var ve belirli konularda ham madde ihtiyaçları varsa savaş veya yıkım kaçınılmaz. Teknoloji veya yaşamsal açıdan ham madde ihyiyacı çıkar çatışmasına götütür. Ama boyutlar arası düzeyde yaşıyorlar ve bildiğimiz anlamda dünyevi ihyiyaçları yok ise sıkıntı olmaz. Sadece bizi gereksiz ve yok olmamızın daha hayırlı olacağını düşünürlerse yine düşman olarak görürler.
Felsefi teoriler devreye giriyor.

Yerli ve yabancı birçok kaynak ve belgesele baktığında, arşivlere indiğinde çok enteresan bilgilerle karşılaşabiliyorsun. Bunlardan biri de saf kötülük barındıran ve kendinden güçsüz uzaylı ırkı üzerine üstünlük kurma niyetinde olan bazı formlar gibi. Nihayetinde griler dışında birçoğu kanıtlanmış ve belgelenmiş değil. Emin olmak veya olmamak, inanmak veya inanmamak tamamen kişiye özgü.
Hayda içime kurt düştü. Yarın iyice bakacağım bu abilere. Umarım filmlerdeki insanları kaçıran şeylerdir. İçi kötülük dolu canlıların kendisini yok etmeden bir araya gelip ışık yılını geçebilecek potansiyeli olması da şaşırtıcı.

Uzun mesafeleri hızlı bir şekilde gidecek teknolojileri var ve belirli konularda ham madde ihtiyaçları varsa savaş veya yıkım kaçınılmaz.
Hocam benim aklımdaki bu toplumların savaşmaktan ziyade birlik oluşturup, teknolojilerini birleştirip ihtiyaçlarını yaşam olmayan gezegenlerden almasıydı. Elmas gezegeni bile var evrende. Gelecekteki uzaylı eşin elmas mı istedi, elmastan bol ne var zaten dünyada az neden kan döküyorlar git gezegenden al yani katliama gerek yok. Başka bir örnek gelmedi aklıma.

Fermi paradoksuna da bakmanızı öneririm.
Hemen bakıyorum hocam.

51b142e9362261b8c4ea0d88829cf48fe1fe6df2.jpeg

Bu nedir hocam? Konuyla alakası olduğunu düşünmüyorum zira resimdeki tüm insanlar dünyanın düz olduğuna inanıyor gibi duruyor. Daha uzay araçları bile yok atlara biniyorlar kısaca zeki değiller. Burası benim bölgem deyip idrar bırakan, geçersen savaş diyen canlılar gibi. Konuda ise ışık yılını geçecek kadar zeki yaşam formlarından bahsediyoruz.

Vermek istediğin mesaj güçlü zayıfı ezer ise aklıma bir maymun örneği geldi. Bir çölün ortasında kocaman bir vaha düşün. İki erkek maymun var ve vahada dişi bir maymun var üstüne üstlük yüzlerce binlerce yıl yetecek meyveler. Vahayı kazanmak için savaşmaları gerek zira uzay araçlarına atlayıp su ve hammade gibi ihtiyaçlarını diğer yaşam formu olmayan gezegenlerden alıp kendi gezegenlerine getiremezler. Ama bunu akıllı yaşam formları yapabilir.

Uzaylının teki kendisiyle aynı teknolojiye sahip uzaylıyı onun gezegeninde zaten az olan hammadeyi ele geçirmek için uğraşmaz bence. Gider ittifakını kurar, teknolojileri birleştirir ihtiyacını gezegenlerden alır diye düşünüyorum. Uykulu olduğum için kendimi tam ifade edememiş olabilirim. Şu an Fermi Paradoksu diye bir şey araştırıyorum işim bitince görüşüm değişebilir. Gerçi uyumam gerek. MEB daha köpeğin tuvaletini yapmadığı saate herkesin ders yapmaktan ziyade uyuyacağı bir canlı ders koymuş. Ders ise Beden Eğitimi 🤣

Neden teknoloji birleştirip uğraşsınlar ki? Birleştirebilecek bir teknolojimiz varsa biz de çok ilerdeyiz demektir. Belki iyilikseverlerdir paylaşırlar belki hiçbir şey yapmazlar bırakırlar belki de yok ederler.

Yeni konular

Geri
Yukarı