Uzaylılara mesaj yollamak mantıklı mı?

Siz dünya dışı varlıklara inanıyormusunuz?
Bana kalırsa var. Fakat bunu görmeden bilemeyiz. Tıpkı tanrıyı görmeden bilemeyeceğimiz gibi. Ama var demek bile bir sürü olasılık çıkarıyor ortaya. Ne düzeydeler, bizim gibi zekiler mi yoksa çayırda dolaşan 3-5 köpeğimsi yaratık mı? Veya okyanus dibindeki 2-3 bakteriden mi ibaretler? Bunu bilemeyiz.

Cevap troll gibi geldi ama, haklısın dostum. Kudret ve Makam sahibi Allah (c.c) evrende tek bizi yaratmış olması saçma geliyor daha önce dünyada yaşadıkları söylenen Cinler, hayvanlar, vs. onların arasında Uzaylılarda olabilir ama en çok merak ettiğim şu Piramitleri gerçekten insanlar mı yoksa dünya dışı varlıklar mı yaptı
Piramitler çok abartılacak şeyler değil. İnsan yapımı yapılar. Yeterince fizik bilginin olması yeterli. Allah'ın neden sadece bizi yaratmış olmadığına inanıyorsun orasını anlamadım. İrade sahibi varlıklar olarak sadece Cinler ve İnsanlardan bahsediliyor. Aynı şekilde ceza ve ödül sahibi olacak 2 varlık da bunlar. Eğer uzaylıların (zekaya ve iradeye sahip varlıklar) varlığına inanırsan bu da onların da sorumlu olduğu anlamına gelir. Ancak Kur'an'da böyle bir şey bulunmuyor. Yaşayan irade sahibi canlılar sadece insanlar ve cinlerdir. Tabi bu inanç sahibi bir kişi için geçerli bir düşünce.

Carl Sagan'ın dediği gibi, Evrende yalnız olduğumuzu düşünmek, okyanustan bir bardak su alıp balinalar yok demekle aynı şey. Birçok video var internette ve bunların yüzde 95'i sahte belki daha fazlası. Ben ziyaret ettiklerini düşünenlerdenim😄.Ama gelenler zararsız olabilir, tabii bu zararlı uygarlıkların olmayacağı anlamına da gelmez. Ayrıca Roswell olayı çok etkilemişti beni. Çocukluğumdan beri uzayla ilgili birçok araştırma yaptım, birçok kitap okudum her zaman ilgimi çekmiştir.

Bende aynı görüşteyim

Cevap troll gibi geldi ama, haklısın dostum. Kudret ve makam sahibi Allah (c.c) evrende tek bizi yaratmış olması saçma geliyor daha önce dünyada yaşadıkları söylenen cinler, hayvanlar, vs. onların arasında uzaylılar da olabilir ama en çok merak ettiğim şu; piramitleri gerçekten insanlar mı yoksa dünya dışı varlıklar mı yaptı?
Piramitler insan yapımı bununla alakalı çok belgesel var, mısırlılar çok zeki insanlar. O zamanın teknolojisi ile böyle yapmaları taktir edilmesi gerekiyor.

Piramitler çok abartılacak şeyler değil. İnsan yapımı yapılar. Yeterince fizik bilginin olması yeterli. Allah'ın neden sadece bizi yaratmış olmadığına inanıyorsun orasını anlamadım. İrade sahibi varlıklar olarak sadece Cinler ve İnsanlardan bahsediliyor. Aynı şekilde ceza ve ödül sahibi olacak 2 varlık da bunlar. Eğer uzaylıların (zekaya ve iradeye sahip varlıklar) varlığına inanırsan bu da onların da sorumlu olduğu anlamına gelir. Ancak Kur'an'da böyle bir şey bulunmuyor. Yaşayan irade sahibi canlılar sadece insanlar ve cinlerdir. Tabii bu inanç sahibi bir kişi için geçerli bir düşünce.

Sadece insanlarımı yarattı istersen önüne bir sürü ayet sererim dostum İnsanlardan önce yaşayan varlıklarda vardı
Uzayda yaşam var mı derseniz bu çok ayrı bir konu. Ancak Uzaylı yani zeka ve irade sahibi canlılar derseniz bu çok daha ayrı bir konu.

Bende Müslüman'ım ama senin bahsettiğin çok ayrı Hayvanlar Cennet veya Cehenneme gitmiyor diye Uzaylılar yok anlamına gelmez bence

Bana kalırsa var. Fakat bunu görmeden bilemeyiz. Tıpkı tanrıyı görmeden bilemeyeceğimiz gibi. Ama var demek bile bir sürü olasılık çıkarıyor ortaya. Ne düzeydeler, bizim gibi zekiler mi yoksa çayırda dolaşan 3-5 köpeğimsi yaratık mı? Veya okyanus dibindeki 2-3 bakteriden mi ibaretler? Bunu bilemeyiz.
Milyonlarca yıl önce dünyayı döven asteroitler suyu getirip yaşamı tetiklerken başka bir yer de neden olamasın böyle birşey? Evrenin büyüklüğü konusuna herkesin bilgisi olduğu kanaatindeyim. Günümüzde görülen olaylar, uçan daire kazaları hatta adamlar ilk çağlarda resmetmişler duvarlara. Zaten Amerika'nın çok uzak olmayan bir zamanda kamuoyuna açıklayacağını düşünüyorum.

Milyonlarca yıl önce dünyayı döven asteroitler suyu getirip yaşamı tetiklerken başka bir yer de neden olamasın böyle birşey? Evrenin büyüklüğü konusuna herkesin bilgisi olduğu kanaatindeyim. Günümüzde görülen olaylar, uçan daire kazaları hatta adamlar ilk çağlarda resmetmişler duvarlara. Zaten Amerika'nın çok uzak olmayan bir zamanda kamuoyuna açıklayacağını düşünüyorum.
Aynı şeyi savunuyoruz zaten bana yanıt vermenizi anlayamadım?

Milyonlarca yıl önce dünyayı döven asteroitler suyu getirip yaşamı tetiklerken başka bir yer de neden olamasın böyle bir şey? Evrenin büyüklüğü konusuna herkesin bilgisi olduğu kanaatindeyim. Günümüzde görülen olaylar, uçan daire kazaları hatta adamlar İlk Çağ'larda resmetmişler duvarlara. Zaten Amerika'nın çok uzak olmayan bir zamanda kamuoyuna açıklayacağını düşünüyorum.

Uçan daireler ve dünya dışı zeki varlıklarla ilgili söylentiler zaten 14. yüzyıldan beri resmediliyor

The Annunciation with Saint Emidius", (Aziz Emidius'tan Duyuru) (1486)​

Burada 14. yüzyıldan beri inanıldığını görüyoruz gerçek olduğuna inanıyorum bu evrende yalnız değiliz.

Sadece insanlarımı yarattı istersen önüne bir sürü ayet sererim dostum İnsanlardan önce yaşayan varlıklarda vardı

Bende Müslüman'ım ama senin bahsettiğin çok ayrı Hayvanlar Cennet veya Cehenneme gitmiyor diye Uzaylılar yok anlamına gelmez bence
Mesajımı anlamadın sanırım. Bahsettiğim varlıklar irade sahibi varlıklar. Evet sadece Cinler ve İnsanlar var. İrade sahibi bir topluma bir rehberin gönderilmesi gerekiyor ki Kur'an'da da bu dile getirilip her topluma peygamber gönderildiği doğrulanıyor. Ancak aynı şekilde Kur'an'da sadece Dünya'ya peygamber gönderildiği bilgisi var. Ben Dünya dışında varlık yok demiyorum. İnsan ve cinler dışında irade sahibi bir canlı yok evrende.

Yeni konular

Geri
Yukarı