Uzun bir kız meselesi için tavsiyeler

Dediklerinizin hepsinde haklısınız. Ancak son günlerde kendimi çok mutsuz hissediyorum. Yaptığım hiçbir şeyden zevk almıyorum. Şu sıralar da bu konuya taktım. Yazsam mı yazmasam mı diye. Yazsam bir dert yazmasam bir dert..

Sosyal bir ilgi bağımlılığı hastalığı var günümüz kızlarında. Belki o da bilinçli yapmıyordur. Gerçekten seni isteyen biri kafasına göre mesafe koyamaz, aklına yatmışsan beklentilerini büyütür sende, seninle ilerisi için hayal kurar vs. Ama boşlukta olmamak için kullanıyorsa (bilinçsizce de olabilir bu) içinde boşluk olduğunda sana koşar sonra geri uzaklaşır. İçine sinsen gerçekten kaçmaz öyle. Günümüz kızlarının çoğu erkeksiz yapamaz, erkeklerin çoğunun takım tutması gibi. Güzelce konuş duygularınızdan, o ne hissediyor, neden uzaklaşıyorsun diye yanlış anlaşılmaya mahal vermeden net ve anlaşılır ol. Onun gözündeki değerini netleştir ve mümkünse sözle ifade ettir rahat bir ortamda. İkiniz de karşılıklı ihtiyaçtan mı yoksa başka nedenlerle mi bir araya geliyorsunuz netleştirin.
Sonrası içine siner sinmez senin bileceğin iş.
Genelde kızlar ihtiyaçtan konuştuğu erkeklerle oyalanır sonra elektrik aldığı başkasının koluna girer rahatça. Verdiğin emekle ve sana bıraktığı duygularla kalırsın. Bu da bir tecrübe tabi ki. Yok şöyle olsun vs. diye hakim olunamıyor ilişkilere. Bizi şekillendiren, şu anki versiyonumuzu oluşturan şeyler.

ver bana ilgi.jpg

Yorumlarda ilgi bağımlılığı vs. denilmiş fakat pek katılamadım.
Sadece uyumsuz olduğunuzu düşündürdü bana yazdıkların.
Kız "biz neyiz?" Gibi bir soru yönelttiğine göre beklediği adımları atmadığını düşündüm. Genelde ilk mesajları zaten kız atmış ve 'Seni seviyorum' da demiş. İlişkide geri planda kalmış gibisin veya çok net ne istediğini belli edememişsin. "Ne olmak istersen" yerine daha net bir cevap beklemiş senden. Güzel hitap şekilleri pek bir anlam etmiyor bu noktada. Arkadaş kalmak isteseydi zaten sormazdı çünkü fakat bunu pek anlayamamışsın sanırım. Hemcinsi olarak benzer şeyleri yaşadım bu yüzden kızı anlayabiliyorum. Sevginizi gösterme biçimleriniz çok farklı gibi duruyor ve bu yüzden de birbirinizin dediklerine pek bir anlam verememiş gibisiniz. Bu iletişim sorunlarını keşke en başında halletseydiniz. Yeni kişilerle tanışmanın zamanı gelmiştir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı