Uzun süre ekran karşısında vakit geçirmekle asosyal ve/veya sağlıksız olunur mu?

WhatsTheMatter

Hectopat
Uzun süre ekran karşısında vakit geçireceğim için asosyal ve/veya sağlıksız bir insan olur muyum? İnternette okuduğum şeyler korkuttu biraz da.

Uzun süre ekran karşısında vakit geçireceğim için asosyal ve/veya sağlıksız bir insan olur muyum? İnternette okuduğum şeyler korkuttu biraz da.

15 yıldır PC başındayım :D kişinin kendi ile alakalı ne arkadaşlarımdan geri kaldım ne işten. Spor'da yapıyorum eğlenceye'de vakit ayırıyorum
Bünyene bağlı diyebilirim. Herkeste Aynı sonuçları doğurmuyor.

Ergonomiye dikkat ediyorsan sağlıksız olunmaz mesela ben çocuktum bilmiyordum yanlış oturuyordum şuan belimde kemik düzleşmesi var ayrıca kamburluk da var her türlü zarar. Asosyallik sana kalmış discord arkadaşları ile gerçek hayatta görüşmüyor hep sanaldan konuşuyorsan pek sosyal denemez.

Saçma bir soru. Asosyal olman için sadece bunu yapıyor olman lazım. Ne kadar süreyle yaptığın önemli değil.

Sürekli olarak uzun süre ekran karşısında vakit geçirirsen asosyal veya sağlıksız bir insan olabilirsin. Tabii uzun süreden kasıt 6 saatten fazlaysa bu durum geçerli. Ama 1-2 hafta boyunca dediğini yaparsan sıkıntı yaşamazsın.

Asosyallik aslında kalabalık ortamlarda bulunmayı sevmeyenler için kullanılır. Bu konu biraz yanlış anlaşılmadan kaynaklanıyor olabilir. Bilgisayarda vakit geçirmek asosyallik olarak nitelendiriliyor.

Bence tam tersi asosyal olan insan, bilgisayar başında vakit geçirmek isteyebilir.

Başlıkta "yazılımcı olsam asosyal/sağlıksız olur muyum?" diye sormuştum ama moderatör arkadaş değiştirmiş.
Moderatörler ve başlık anlamları beni bitiriyor zaten konuyu başka yerlere çekiyorlar.
Olmazsın dostum neden olasın ki ekmeğinin peşindesin sonuçta bu biraz da sana kalmış bir durum hem ekranlara hem de arkadaşlarına zaman ayırdıktan sonra orta da problem göremiyorum. :)

Geri
Yukarı