Uzun Süre Termal Macunsuz Kullanılan İşlemci

157134

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar bugün küçükken oynadığım bilgisayarı buldum. Bu bilgisayarı yaşatmak istiyorum fakat şöyle bir sorunum var. Ben küçükken bilgisayar sökme takma videolarını izleyince heveslenip işlemciyi falan söküp takmıştım. Sııkıntı şuradaki termal macunu o dönem bilmememden dolayı macunsuz bir şekilde takmıştım. Ayrıca Intel'in stok fanını tam takamamıştım bu yüzden fan da tam oturmamıştı. İşte ben bilgisayarı böyle uzun zamanlar boyunca oynadım. Fakat ısınmaktan dolayı hiçbir şekilde kapanmamıştı. Şu an hayret ediyorum nasıl olduğuna. Bugün bir çalıştırıp deneyeyim dedim. Boştayken işlemci 100 dereceleri görüyordu ve hemen kapattım. Sizce bu işlemcide performans kaybı olmuş mudur? Ben çalıştığına şaşırıyorum. Buna yeniden termal macun sürsem eski performansı alır mıyım? Bir de sanırsam fanı zorladığımdan dolayı fanı veya anakartta Fan'ın takıldığı yere hasar vermişim. Bu fanı yeniden nasıl takabilirim? Uzun bir hikaye oldu kusura bakmayın. Okuyan veya cevap yazan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anki işlemcinden daha iyi olabilecek bir işlemci almanı tavsiye ederim 20 30 liraya internette bulursun fanın performans bakımından kötü ise alır takarsın hiç olmazsa eski oyunları oynatır film falan izlersin.

Şu anki işlemcinden daha iyi olabilecek bir işlemci almanı tavsiye ederim 20 30 liraya internette bulursun fanın performans bakımından kötü ise alır takarsın hiç olmazsa eski oyunları oynatır film falan izlersin.
Elimde o işlemciye yakın bir işlemci daha var zaten.
Arkadaşlar biraz düşündükten sonra elimdeki işlemcinin(Intel Pentium E6500) artık pek bir işe yaramayacağına bu yüzden de yeni bir işlemci almaya karar verdim. Sizce bu işlemciyi almaya değer mi?
Anakartım: P5G41T-M LX | Anakart | ASUS Türkiye
Ekran kartım: ENGTS450 DirectCU/DI/1GD5 | Graphics Cards | ASUS Global

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı