Uzun yol yapılabilecek motor önerisi

Dino Ortolani

Hectopat
Arkadaşlar merhaba şehirler arası gidip gelebileceğim motor almak istiyorum aklımda birkaç model var Chopper'lar çok hoşuma gidiyor.

Husqvarna svartpilen 125.

Yuki benda rock 250.

Yamaha xsr 125.

Yuki funrider 125.

RKS k-light 250.

Mondial nevada 250.

Sizce aralarında F/P bakımından en iyisi hangisi.

Aynı zamanda herhangi bir aksilikte parçalarınıda bulabileceğim?

Çalışarak almayı düşünüyorum şu an belli bir birikimim yok karar vermek istiyorum sadece.

Bu arada ilk motorum olacak alacağım motor bir nevi başlangıç motoru.

Hiç mi yardım edebilecek biri yok.

Son düzenleme:
Chopper tarzı motorlar ile uzun yol yapabilirsiniz ama kütükte gidiyormuşsunuz gibi olur. Aralarında uzun yol için önereceğim hiçbir yok. Bütçeniz nedir?

2. el alacağım da bütçem en fazla 150 160 bin bandında 200 250 bine çıkmaz yani.

Ama 100 bine chopper olmayıp uzun yol motoru varsa o da olabilir R25 tarzı olanları sevmiyorum.

Dostum benim 160k param olsa uzun yol için motor alacak olsam, Transalp 600 alırdım.
Evet A sınıfı istiyor, 100km'de 5 litre yakıyor ama çok güzel motordur.

Başlangıç motoru olarak ne kadar uygun olur tartışılır, yeterli eğitimin yoksa 50 beygir motor akıl karı değildir.

Ama öyle 15 beygir motorla uzun yol yapılmaz emin ol, eziyetten başka bir şey değil.

Son düzenleme:
Dostum benim 160k param olsa uzun yol için motor alacak olsam, transalp 600 alırdım.
Evet a sınıfı istiyor, 100Km'de 5 litre yakıyor ama çok güzel motordur.

Öyle 15 beygir motorla uzun yol yapılmaz emin ol, eziyetten başka bir şey değil.

Hocam teşekkür ediyorum önerin için ama benim için motorun görünüşü de önemli chopperları o yüzden ekledim ama chopperların uzun yol için rahatsız edeceğini düşünmemiştim

Hem görünüşü iyi hem de rahat bir yolculuk yaşatabilecek bir motor var mı

Para sorun olmasa gönlüm Harley-Davidson'dan yana da işte.

Bu fiyat bandında Japon bakarsak 1990-2000 model oluyor, haliyle bence mantıklı değil.

Kronik sorunu yoksa arkadaşın dediği gibi hyosung gv 250 bakabilirsin, 28 beygir motor uzun yolda tehlikeden kaçman için yeterli.

Bende Honda rebel 1100'ün TR'ye gelmesini bekliyorum :D

Hocam peki benim listelediklerimden hiçbiri mi tutarlı değil marka model olarak.

Honda rebel 1100 gerçekten güzel motor umarım bir gün gelir hocamda kavuşursunuz.

hiçbiri mi tutarlı değil marka model olarak.
RKS, Yuki vs onları saymıyorum, bu fiyat bandında yüzüne bakılacak motor değiller.

Svartpilen, XSR ise pahalı ve sadece tasarımı olan motorlar, 125cc makineye kesinlikle bu para verilmez.

Yani evet seçtiğin motorların hiçbiri olmaz yani, ben almazdım en azından.
Honda rebel 1100 gerçekten güzel motor umarım bir gün gelir hocamda kavuşursunuz.
💙

Geri
Yukarı