VA panel mi IPS panel mi?

imusti

Centipat
Daha fazla  
Şu an MSI G24C4 kullanicisiyim VA panel bir monitör gayet memnunum yani bir sorunla karşılaşmadım uzun zamandır. Şimdi çift monitöre geçmeyi düşünüyorum. Ve aklımda iki soru var.
1. Curved monitörüm var yanına düz mü almalıyım Curved mi almalıyım?
2. VA panel monitörüm var yanına IPS mi almalıyım VA mi almalıyım?
Cevaplarınızı bekliyorum.

Şu an MSI G24C4 kullanicisiyim VA panel bir monitör gayet memnunum yani bir sorunla karşılaşmadım uzun zamandır. Şimdi çift monitöre geçmeyi düşünüyorum. Ve aklımda iki soru var.
1. Curved monitörüm var yanına düz mü almalıyım Curved mi almalıyım?
2. VA panel monitörüm var yanına IPS mi almalıyım VA mi almalıyım?
Cevaplarınızı bekliyorum.

IPS daha iyi olur ikisi arasındaki farkı daha iyi anlarsınız. Kontrast oranından dolayı bir şey izlerken VA oyun oynarken IPS tercih edersiniz gibi geliyor bana.

Curved monitörün yanına yine curved monitör güzel gider. Bir düz biri kavisli'de tercih edebilirsiniz tabi ama hem görsel olarak 2 kavisli monitörden iyi görünmeyecektir, hemde bir monitörden diğerine bakarken gözleriniz yorulabilir. Paneller farklı renkler farklı odağını bozabilir. Tavsiyem 2 kavisli monitör. Ancak burada 2. monitörü ne için ve ne sıklıkla kullanacağınızında önemi var tabi. İş yapacaksanız iki monitör arasında sürekli geçiş yapacaksanız dediğim gibi, ancak birinde öyle klip falan açarım, oyun oynarken kullanırım v.b diyorsanız düz ips tercih edilebilir.

Tabii ki de IPS.

Hocam iki soruyuda cevaplar misiniz lütfen.

IPS al. Diğer monitörü ne için kullanacaktınız bu arada?

Hocam aklimda düz alip düzü main yapmak Curved'i yan yapmak vardi ama bilemedim, editörüm.

IPS monitör tercih edin düz alacaksınız Curved değil.

Ne önerirsiniz monitör olarak hocam?

IPS almanızı öneririm.

Düz mü?

Curved monitörün yanına yine Curved monitör güzel gider. Bir düz biri Kavisli'de tercih edebilirsiniz tabii ama hem görsel olarak 2 kavisli monitörden iyi görünmeyecektir, hem de bir monitörden diğerine bakarken gözleriniz yorulabilir. Paneller farklı renkler farklı odağını bozabilir. Tavsiyem 2 kavisli monitör. Ancak burada 2. monitörü ne için ve ne sıklıkla kullanacağınızında önemi var tabii. İş yapacaksanız iki monitör arasında sürekli geçiş yapacaksanız dediğim gibi, ancak birinde öyle klip falan açarım, oyun oynarken kullanırım vb diyorsanız düz IPS tercih edilebilir.

Hocam hem oyuncu hem editörüm, edit ve tasarim yaparken ekrandan ekrana çok geçiş yapacağımı sanıyorum bitık, bir de düz monitör alıp main yapasım Curved'i de yan yapasım var ne düşünüyorsunuz?

Hocam ne önerirsiniz?

Geri
Yukarı