VA panel mi IPS panel mi?

imusti

Centipat
Daha fazla  
Şu an MSI G24C4 kullanicisiyim VA panel bir monitör gayet memnunum yani bir sorunla karşılaşmadım uzun zamandır. Şimdi çift monitöre geçmeyi düşünüyorum. Ve aklımda iki soru var.
1. Curved monitörüm var yanına düz mü almalıyım Curved mi almalıyım?
2. VA panel monitörüm var yanına IPS mi almalıyım VA mi almalıyım?
Cevaplarınızı bekliyorum.

Hocam iki soruyuda cevaplar misiniz lütfen.

Hocam aklimda düz alip düzü main yapmak Curved'i yan yapmak vardi ama bilemedim, editörüm.

Ne önerirsiniz monitör olarak hocam?

Düz mü?

Hocam hem oyuncu hem editörüm, edit ve tasarim yaparken ekrandan ekrana çok geçiş yapacağımı sanıyorum bitık, bir de düz monitör alıp main yapasım Curved'i de yan yapasım var ne düşünüyorsunuz?

Hocam ne önerirsiniz?

Curved almanı öneririm.

Hocam kubbe gibi durur diye hayal ediyorum sizce yanılıyor muyum?
Bir kavisli bir düz monitör daha sonra 2 kavisli monitör kullanmış biri olarak 2 kavislinin kullanımının daha rahat ve görünüm olarak çok daha hoş göründüğünü söyleyebilirim. Bende Almanya web sitelerine içerik editörlüğü yapıyorum bu arada bir sağ bir sol monitöre sık sık bakmam gerekiyor. Birinden bir metin alıyorum hızlıca diğer monitöre geçiyorum. Metin odaklı bir iş olduğu için en rahatı iki monitörün de benzer olmasıdır. Elinizdeki monitörü satıp 2 düz ips'de alabilirsiniz.

Önerin hocam 2.el temizlere bakalım.

Neden hocam birazcik bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir kavisli bir düz monitör daha sonra 2 kavisli monitör kullanmış biri olarak 2 kavislinin kullanımının daha rahat ve görünüm olarak çok daha hoş göründüğünü söyleyebilirim. Bende Almanya web sitelerine içerik editörlüğü yapıyorum bu arada bir sağ bir sol monitöre sık sık bakmam gerekiyor. Birinden bir metin alıyorum hızlıca diğer monitöre geçiyorum. Metin odaklı bir iş olduğu için en rahatı iki monitörün de benzer olmasıdır. Elinizdeki monitörü satıp 2 düz IPS'de alabilirsiniz.

Hocam cevapınız için teşekkürler, iki kavisli monitörü bende en başta düşündüm ama sonra kubbe veya VR gibi durur dedikleri için birazcık soğudum. Ben video kurgu video editörlüğü ve tasarımla uğraşıyorum. Aynı zamanda oyunlardan da geri kalmiyorum. Elimdekini satıp 2düz alamam hem monitörümden memnunum hem de monitörsüz kalıp işlerimi aksatmak istemiyorum. Ne önerirsiniz?

Geri
Yukarı