VA Panel ve TN Panel Monitör Seçimi

AtraxiyoN

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Çok uzun araştırmalarım neticesinde TN panel monitörlere biraz olumsuz bakarak;

Aşağıdaki 4 farklı monitörde yoğunlaştım;

1- Samsung LC24FG73FQMXUF - VA Panel
2- MSI Optix MAG24C - VA Panel
3- AOC G2590PX - TN Panel
4- AOC Agon AG241QX - TN Panel - 2K

Niyetim TN panel almamak ama yinede listeledim ki sizin önerilerinizi dinleyerek, daha iyi bir tercihe yöneleceğimi düşünüyorum.

Bütçem : 2300 (-+200 esneyebilirim.)

Sistemim:

İşlemci : i7 6700K
Anakart: MSI Z170A Gaming M5
Ekran kartı: Asus Rog Strix GTX 1070Ti A8G
Bellek: 16GB Hyper Predator 3000 MHz CL15 Dual kit (2x8 GB)
SSD: 240 GB

Zahmet edip okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarından en kalitelisi Samsung. AOC olan 2K zaten. 1080P modeller arasından en iyisi Samsung diyeyim. 2K alacaksanız o bütçede başka seçenek zaten yok.

Niyetiniz TN panel almamak ise çok sevindim. Aynı dilden konuşuyoruz. 1080P modeller arasından Samsung öneririm. Bir indirim yakaladığım zaman ben de o modeli almayı düşünüyorum.

IPS ya da VA panel tercih etmek en mantıklısı. Aralarında ben de Samsung derim.

Konu monitörse hemen gelirim.
MSI 2K VA 144 HZ modeli MAG27CQ geçen KDV indiriminde 2500 TL ye düştü, Hepsiburada ve İncehesap da ürün tükendi.

Bende en sonunda amazon.com.tr den aldım samsung cfg73 modelını ayarlarda yanıt tepkı suresını en yukseğe aldığım zaman görüntüde dalgalanma oluyor acaba hdmi ve laptopdan bağlantı aldığım içinmi, laptop eski model ondan mı kaynaklı ? Ayrıca kalıbrasyon raporunda gamma özellik: 2.2+10% sonuç:2.19 ,gri tonlama özellik ^E<5.0 sonuç : ^Emax=2.32 , gri renk ölçüm düzeyi 0- 255 değerler iyimi hocam yardımcı olurmusunuz @Oreki

Son düzenleme:
Bende en sonunda amazon.com.tr den aldım samsung cfg73 modelını ayarlarda yanıt tepkı suresını en yukseğe aldığım zaman görüntüde dalgalanma oluyor acaba hdmi ve laptopdan bağlantı aldığım içinmi, laptop eski model ondan mı kaynaklı ? Ayrıca kalıbrasyon raporunda gamma özellik: 2.2+10% sonuç:2.19 ,gri tonlama özellik ^E<5.0 sonuç : ^Emax=2.32 , gri renk ölçüm düzeyi 0- 255 değerler iyimi hocam yardımcı olurmusunuz @Oreki
Laptoptan da olabilir, ama monitörünüzü başka bir bilgisayarda test ederseniz durum netleşecektir. bende öyle bir sorun yok, DisplayPort ile bağlı 144 hz gayet sağlıklı alıyorum.

1630 TL'ye aldım. amazon.com.tr üzerinden. Şuan fiyatının daha ucuz olduğunu görüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı