VAC banlı hesaptan ücretli oyun hediye etmek

CoD MW3'den VAC ban yedim, üzerine bir sürü oyun aldım bir sürü oyun hediye ettim. Hatta oyunun story modunu aile paylaşımı ile halen bir iki tanıdığım oynuyor.

Dikkat etmeniz gereken kisim sadece surasi.

VAC ve oyun yasaklamaları hediye vermeyi ne yönde etkiler?

Bir kullanıcı VAC veya oyun yasaklaması aldığında, o kullanıcının Steam hesabı güven altına alınmış çok oyunculu sunucularında oynamaktan yasaklanır. Bu, hile yapan oyuncuların bir hesapta o oyunun kopyalarını stoklamalarına ve bu kopyaları hile yapmaya devam edecekleri düşük değere sahip hesaplara hediye etmelerine neden oluyordu. Bu soruna bir çözüm olarak artık Steam, kullanıcıların, VAC veya oyun yasaklamasının etkin olduğu oyunların hediye kopyalarını envanterlerinde tutmalarına izin vermemektedir. Buna ek olarak, eğer bir hesap VAC yasağı veya kalıcı olarak oyun yasaklaması almış başka bir oyuncuya direkt olarak hediye gönderirse, hediye gönderen hesabın artık o oyunu hediye etmesine izin verilmeyecektir.

Çevrimiçi oyun topluluklarına katılan oyuncuların çok oyunculu tecrübelerini en üst düzeyde tutmak maksadıyla bu önlemleri almış bulunmaktayız. Envantere hediye ekleme kısıtlamasının sıkıntı yaratacağını anlamakla beraber, bu önlemlerin karşınıza çıkabilecek hilecilerin sayısını azaltacağına inanmaktayız.

Onun disinda baskasina oyun hediye etmeyle baskasinin hesabina VAC yasaklanmasi uygulanmaz.

Geri
Yukarı