Çözüldü VAC yiyen hesapta girili telefon numarasını başka hesapta kullanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yahya6167

Hectopat
Yaklaşık 2 yıl önce CS:GO'dan VAC ban yedim o hesapta da kendi telefon numaramı kullanıyordum. Birkaç ay önce yeni bir hesap açtım ve şimdi Guard eklemek istiyorum. Bu hesaba aynı telefon numarasını kullansam sorun çıkar mı?

VAC yasağının verildiği anda hesapta bir numara ekliyse o numaranın ekli olduğu tüm hesaplar yasaklanıyor. O yasaktan sonra o numarayı 10000 hesaba ekleseniz de sorun olmaz. Farklı bir yasaklama alırsanız 10000 hesap da yasaklanır.

Hocam ben Steam'in yalancısıyım bende bundan dolayı yedim ben niye yedim o zaman?
Gereği kaldı ki yanlış bilgilik bir durum yok + Steam'de yazan mesajı yazmışım ve ona dayanarak söylemişim. Bu VAC'li telefon numarasından dolayı cok kişi VAC yedi hatırlıyorum.

ben Steam'in yalancısıyım

Steam'in yalancısı olamazsınız çünkü Valve böyle bir şey söylemiyor. Valve diyor ki; Yasaklamanın verildiği esnada aynı telefon numarasını kullanan tüm hesaplar yasaklamadan etkilenir. Bu numaralara herhangi bir kısıtlama uygulanmaz ve hemen başka bir hesapta kullanılabilir. Numarayı sonradan farklı bir hesaba eklediniz diye yasaklama almazsınız.

Türkçe makalenin eksik yapıldığını daha önce de belirtmiştim. Orijinal çevirisinde "at the time of inftaction" ibaresi geçmekte. Türkçe çevirisini yapanlar ise bunu belirtmemişler. Ve yine daha önce belirttiğim gibi Türkçe çeviriyi Valve değil, Steam topluluk grupları yapıyor.

VAC'lı telefon numarasından dolayı çok kişi VAC yedi

Yok öyle bir şey. Tekrar yasaklama verilecek olsaydı bunu özellikle destek sayfasında belirtirlerdi. Kaldı ki yine yasaklama verilecek olsaydı numaranın kullanılmasına izin vermezlerdi. Mantık dışı kısacası.

Son düzenleme:
Steam'in yalancısı olamazsınız çünkü Valve böyle bir şey söylemiyor. Valve diyor ki; yasaklamanın verildiği esnada aynı telefon numarasını kullanan tüm hesaplar yasaklamadan etkilenir. Bu numaralara herhangi bir kısıtlama uygulanmaz ve hemen başka bir hesapta kullanılabilir. Numarayı sonradan farklı bir hesaba eklediniz diye yasaklama almazsınız.

Türkçe makalenin eksik yapıldığını daha önce de belirtmiştim. Orijinal çevirisinde "at the time of inftaction" ibaresi geçmekte. Türkçe çevirisini yapanlar ise bunu belirtmemişler. Ve yine daha önce belirttiğim gibi Türkçe çeviriyi Valve değil, Steam topluluk grupları yapıyor.

Yok öyle bir şey. Tekrar yasaklama verilecek olsaydı bunu özellikle destek sayfasında belirtirlerdi. Kaldı ki yine yasaklama verilecek olsaydı numaranın kullanılmasına izin vermezlerdi. Mantık dışı kısacası.

1644932505922.png

En son Steam'e ticket atmıştım şimdi gelmiş burada ne yazıyor?
Türkiciye çevirince:
1644932590167.png

Türkce makalede ne yaziyorsa aynisi yazmis. Detayli bir sekilde cevap vermemis. Ben size orijinal makalenin Türkce cevirisini göstereyim.

Steam.png

Ingilizce ceviride gecen "at the time of infraction" dogru olan kisim. Yani yasaklamanin verildigi esnada numara hangi hesaplara ekliyse tüm hesaplar yasaklaniyor. Numarayi ise sonradan farkli bir hesaba ekleyebiliyorsunuz.

Eger sizin dediginiz gibi olsaydi numaranin baska bir hesaba eklenmesine izin vermeleri sacma olmaz miydi? Valve diyor ki numaraya kisitlama uygulamiyorum. Hemen baska bir hesapta kullanabilirsin. Ekledikten sonra da yasaklama veriyor. Ne kadar mantikli?

Türkçeye çevirince:

Bu kisim zaten dogru. Bizim tartistigimiz konu ise yasaklama verildikten sonra numaranin baska bir hesapta kullanilip kullanilamiyacagi. Kullanilabilir. Bunu Valve de acik bir sekilde belirtmis.

burada ne yazıyor?

Yari Türkce yari Ingilizce cevap vermeleri de ayri bir komedi olmus. Koskoca Steam'de Türkce destek verecek birinin olmamasi tuhaf.

Son düzenleme:
Türkce makalede ne yaziyorsa aynisi yazmis. Detayli bir sekilde cevap vermemis. Ben size orijinal makalenin Türkce cevirisini göstereyim.

Eki Görüntüle 1305862

Ingilizce ceviride gecen "at the time of infraction" dogru olan kisim. Yani yasaklamanin verildigi esnada numara hangi hesaplara ekliyse tüm hesaplar yasaklaniyor. Numarayi ise sonradan farkli bir hesaba ekleyebiliyorsunuz.

Eger sizin dediginiz gibi olsaydi numaranin baska bir hesaba eklenmesine izin vermeleri sacma olmaz miydi? Valve diyor ki numaraya kisitlama uygulamiyorum. Hemen baska bir hesapta kullanabilirsin. Ekledikten sonra da yasaklama veriyor. Ne kadar mantikli?
Olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı