Valhalla neden kırılamadı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar, AC Valhalla neden hala kirilamadi? Digerleri cok cabuk kiriliyordu. Durum boyleyken neden butun oyunlari bu sekilde yapip kirilmasinin onune gecmiyorlar?
Korsana destek kesinlikle yasak forumda. Ancak işin genel kültür kısmını konuşacak olursak;

Denuvo'nun çalışma mantığı hakkında %100 net bir şey söylemek en azından benim için oldukça zor. Bunun daha da ötesinde internette tam olarak nasıl çalıştığını bilen birisi ben görmedim. Ancak zamanında denk geldiğim bir yazıda(dört beş yıl öncesinden bir yazı) Denuvo korumalı yapımlarda Denuvo'nun güvenlik amaçlı bazı binaryleri boş bıraktığı ve oyunun etkinleştirilmesinden sonra bu eksik binarylerin serverler üzerinden spesifik işlemci modeline göre indirildiğini belirtiyordu. Tabii bu yazı tamamen yazarın kişisel görüşü ve analizleri doğrultusunda yazılmış bir yazı. Çinli korsan grubu 3DM de Denuvonun her spesifik bilgisayarda farklı bir anahtar kullandığını bu yüzden de aşılmasının imkansıza yakın olduğunu söylemişti.

Peki Denuvo aşılamadı mı? Tabii ki aşıldı. Özellikle ilk sürümleri rahatlıkla aşılabiliyor olsa da yazılımın güncel sürümlerini kullanan yapımları kırmak neredeyse imkansız bir hal aldı. Mevcut dönemde çıkan Valhalla, Mafia Remake gibi yapımlar bu koruma sistemi sayesinde kırılamıyordu. Ancak sonrasında Empress adlı bir korsan yazılımcı Denuvo'yu aştığını duyurdu.

Valhalla kırılmasa da yakın dönemde onunla aynı kopya koruma sistemini kullanan Immortals kırıldı. Ancak devam eden süreçte, bu oyunları kıran Empress tutuklandı. Şu an ne oldu bilmiyorum ama her şekilde, her ne kadar DRM'in iş ahlakına uygun olmadığını ve müşteriye saygısızlık olduğunu düşünsem de korsan kullanım kesinlikle yapılmaması gereken bir şey. Görünürde o şirkete ekonomik bir zararınız yokmuş gibi gözükse de topluluklara yayıldığında ekonomik sıkıntılara ve bunun da ötesinde stüdyoların kapanmasına dahi sebep olabilirsiniz.
Kaybettik derken?
Vefat etti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı