Xbox One neden halen kırılamadı?

Furkan17TR

Megapat
Makaleler
5
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi
PS4 kirildi ama Xbox One hâlen kirilamadi, Niye? Biri Windows, digeri Linux. Ikisi de Unix tabanli OS. Ikisinin de kaynak kodlari kapali, niye PS4 acik veriyor da XO vermiyor? Acaba MS'nin muhendisleri PS4 ile mi ugrasiyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:
XBox One'ın özel oyunu yok, oyunları PC'de oynanabiliyor niye kırmaya uğraşsınlar ki? Yani illa vardır ama PS4 üstüne çok daha fazla düşülüyordur diye düşünüyorum.

Kırılmasından çok kayıpsız emulator bekliyorum ben oyunlar için; Forza4, Detroit gibi. Ayrıca bazen çok iş gerektirdiği için de bu işlem yaygınlaşmayabiliyor.

Kırılmasından çok kayıpsız emulator bekliyorum ben oyunlar için; Forza4, Detroit gibi. Ayrıca bazen çok iş gerektirdiği için de bu işlem yaygınlaşmayabiliyor.
PS3 için doğru düzgün emülatör yok çok beklemen gerek. Her gün kenara 1 TL atıp PS4 alsan daha az beklersin.

Ben Playstation değil Xbox fanıyım :D Birçok özelliği için hep Xbox tarafında kaldım ama keşke inovasyonu durdurmasalar. Aralarında çok büyük farklar var hala, Sony lehine.

PS4 kirildi ama Xbox One hâlen kirilamadi, Niye? Biri Windows, digeri Linux. Ikisi de Unix tabanli OS. Ikisinin de kaynak kodlari kapali, niye PS4 acik veriyor da XO vermiyor? Acaba MS'nin muhendisleri PS4 ile mi ugrasiyor :)
Xbox hep en son kırılabilen taraf olmuştur. Bunun sebebi kodları ve altyapısının çok daha karışık olmasından kaynaklanıyor. Ek olarak Xbox One'da Xbox 360 gibi 2 adet kopya koruma sistemi yok. Minimum sadece Windows Store tabanlı 6 adet koruma ve doğrulama var. Ek olarak yine donanımsal kısımlardan gelen verileri de kontrol eden ek mekanizmalar var. Doğal olarak direkt okunamayan dosya sistemi, zaten daha da karışık olan cihaz yazılım kodları ve arttırılmış kopya koruma mekanizmalarıyla kırılması oldukça zor bir sistem. Yine ilk internet bağlantısında hiç acımaksızın sistem güncellemeleriyle de mevcut açıkları kapatmasını ise saymıyorum. :)

Bence Xbox One'ın kırılmasına gerek olmadığı için kırmıyorlar. Çünkü Xbox One kullanırken bir çok servis ile oyunların çoğunu bedavaya getirebiliyorsunuz.

Aslında Windows tabanlı olduğu için daha kolay kırılır diye tahmin etmiştim. Yanılmışım :) Kırılırsa tek avantajı olan online altyapı ve Gamepass sisteminin de bir mantığı kalmaz.

Neden kırılsın ki. Diyelim ki kırıldı, online oyun oynayamadıktan sonra ne yapacaksın ayrıca madem bu kadar korsan oynamak istiyorsun o zaman bilgisayardan dilediğin kadar indir oyna.

Neden kırılsın ki. Diyelim ki kırıldı, online oyun oynayamadıktan sonra ne yapacaksın ayrıca madem bu kadar korsan oynamak istiyorsun o zaman bilgisayardan dilediğin kadar indir oyna.

Ben kırılsın demiyorum. Niye halen daha kırılamadı diyorum. SypeR'da cevapladı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı