Xbox neden hala kırılmadı?

İşletim sistemin yapısından kaynaklı diye hatırlıyorum. Bildiğimiz Windows bazlı ama 1-2 katman daha eklenmiş gibiydi. Tam hatırlamıyorum boş yere ban yemeyelim 😀
Evet eski konsolların işletim sistemi çok kötü hatta ps2 ye linux bile kurulabiliyorduo ama şuan teknoloji özellikle güvenlik konusunda iyi.

En son PS3 kırıldığında Sony dava açmıştı ve üzerine FBI ile çalışmışlardı. Kimse böyle riskli bi işi bedavaya yada az paraya yapmak istemez ve yapması cidden çok zor.

Değil hocam en son kırılan model 360.
Bi' yaşıma daha girdim. Küçükken One alıp içine attıracağım oyunları hayal ederdim şimdi aklıma geldi de 😂

En son PS3 kırıldığında Sony dava açmıştı ve üzerine FBI ile çalışmışlardı. Kimse böyle riskli bi işi bedavaya yada az paraya yapmak istemez ve yapması cidden çok zor.
İyi de PS4 kırık ama?

Pardon yanlış demişim PS4 için diyecektim.
İyi ama PS5 te kırık?

Sistem şu şekilde işliyor. Siz Playstation konsolu ya da bir hizmeti ile ilgili bir açık veya istismar bulduğunuzda bunu Sony'e bildiriyorsunuz. Sony size duruma göre 100$ ile 50.000$ arası ödeme yapıyor ve açığı kapatıyor.

Genelde açık kapandıktan sonra ortalama 1 sene içinde açığın ne olduğunu bildiren kişi paylaşıyor.

Ortada Federallik iş olmadığı gibi hem Sony'den parayı alıyor hem de açığı paylaştığı için insanlardan bağış alıyor.

Aşağıdaki bağlantıdan son bildirimleri takip edebilirsiniz.

Bence kırılamamasının asıl nedeni microsoftun ürettiği anakartlar. Xbox 360 kırıldı denildi evet bazı modelleri kırıldı fakat "winchester" diye tabir edilen anakarta sahip xbox 360 lar hala kırılamadı. O da işlemciden key alınabiilmesi için gerekli olan bir bacağın işlemci entegresinin altında bırakılmasından kaynaklı. Microsoft bu işe önem veriyor. Belirtilen cihazlar sonuçta Sony nin cihazları gibi yazılımsal bir açık ile de kırılabilmiş değil. Sonynin ps3 modellerinin 30xxx modelleri bile çok çok seneler sonra yazılımsal HEN yöntemi ile kırıldı. Yane özet olarak benim görüşüm kırılmama nedeni anakart ile ilgili olduğudur.

Yeni konular

Geri
Yukarı