Valorant 20 FPS'e düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Diego bal

Decapat
Daha fazla  
RAM
6
İşlemci
i5
Herkese merhaba. Ben bir derdimi size söylemek istiyorum. Laptoptan Valorant oynarken 70-80 arası FPS alıyorum ama bu aralar maç içindeyken 20 FPS'e düşüyor ve geri düzelmiyor. 20 FPS ile maçta oynanmıyor. Ve hala düzelmedi ve düzelecek gibi de durmuyor. Bu konu hakkında bana verebileceğiniz fikirler nedir? 6 GB RAM i5 işlemci var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sanırım ekran kartınız ve işlemciniz eski. Yerine rtx 2080 ve işlemcide g4560 önerebilirim. Bu değişiklikleri yaptığınız taktirde fps dropları yaşamazsınız. Ama garanti veremem tabi ki 2 gb ram daha eklerseniz sorun ortadan kalkar. Ayrıca windows 11 e geçebilirsiniz.
Kaşan oyun var diye direk sistem yükselt demek günümüzde , RTX2080 alma ihtimali kadar mantıklı.

Günümüzde malum miningciler yüzünden fiyatlar uçmuş durumda. Ekran kartından kısmak yerine işlemciden kısma taraftarıyım. Ayrıca işlemci çok yüksek olup ekran kartı düşük olursa "genişboğaz" sorunu olabilir.

Öbür türlü de işlemci darboğaz olacak. Valorant gibi bir oyunda işlemcinin ekran kartına kıyasla daha güçlü olması iyidir. Örneğin 5600X ile GTX 1650 ekran kartını güzelce besleyebilirsin.

Öbür türlü de işlemci darboğaz olacak. Valorant gibi bir oyunda işlemcinin ekran kartına kıyasla daha güçlü olması iyidir. Örneğin 5600X ile GTX 1650 ekran kartını güzelce besleyebilirsin.
Yinede bir işlemciye 3k para vermektense 4k bir monitör alırım grafikleri köklerim dar boğaz sorunu çözülür. Dar boğaza her zaman çözüm var ama maalesef genişboğaza çözüm yok.

@GazzıhYiyen G4560 zayıf bir işlemci maalesef onun yerine daha yeni ve tekli çekirdek gücü yüksek ekonomik işlemciler tercih edilebilir. 100 FPS civarı ancak çizebiliyor G4560 bu da rekabetçi bir oyun için düşük bir rakam. 150+ FPS özellikle de 144Hz bir monitör kullanılıyorsa daha akıcı bir deneyim sunacaktır.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı