Valorant AFK yüzünden 1 yıl ban yemek

Normal, demek ki çok fazla AFK kalıyorsunuz.

Bu katlanarak alınan bir ceza. İlk seferlerde herhangi bir ceza almayıp uyarıyla geçiyorsun. Devam edersen 3 dakika, 5 dakika diye gidiyor. Eğer bunu çok sık yaparsan günlük haftalık ceza alıyorsun ama Yıllık ilk defa duydum.

Riot'da sistemde ki ban süren veya cezalar senin o hatayı kaç kere yaptığına göre değişiyor. Demek ki birçok kez AFK kalıp insanları zora düşürmüşsün ki 1 yıl ban vermiş :) kendi adıma çok mutlu oldum senin adına üzüldüm hocam. Ancak yine de bir hata olduğunu düşünüyorsan Riot'a ticket atmanı öneririm. İyi forumlar dilerim.

Gayet normal. Üst üste AFK kalıyorsanız, katlanarak ceza alıyorsunuz ve bunun kesinlikle arkasındayım. Böyle bir yıl boyunca ceza alanlara en az üç ayda HWBan atılması taraftarıyım. Böylece başka acclerle girip oynamaya devam edilememeli.
Yapan varsa bunu HWBan atılmalı cidden.
Benim de dün rekabetçi maçıma AFK birisi denk geldi. Bayağı sövmüştüm. Üzülemedim açıkçası. Riot Games'i bu konuda tebrik etmek lazım.

Ayrıca üst üste AFK kalırsan, bu kadar süre alman gayet normal.

Oyuncular rank kasmak için saatlerce uğraşıyor bir el rekabetçi nerdeyse 1 saat sürüyor siz oyuna girip afk kalınca hem oyun gidiyor hem adamın vakti çalınıyor. Bence az bile yemişsin. Bugüne kadar çok report atmışımdır ama hiç girip bakmadım ban yemişler mi diye. Oynamayacaksanız girmeyin şu oyuna. Bir de şu karakteri direkt kilitleyen tipler var adam diyor ki yeni başladım beyler falan filan yeni başladıysan git derecesizde oynayarak öğren rekabetçide bilmediğin karakteri kilitleyip oyunu mahvediyorsun.
Derecesiz idi zaten galiba.
AFK kalan kişilere çok sinir oluyorum. Önemli işleri çıkanları ayırıyorum. Ama keyfi kalanlar beni gıcık ediyor. Fakat bir yıl ceza fazla olmuş.
Herkese not: 2 3 ay yüklemedim, 1 ay almıştım diye hatırlıyorum ceza en son.

Banada geliyor adam keyfi olarak 10 round oynamıyor, sonra gelip yüzsüz yüzsüz hakaret ediyor, küfür ediyor. Bende rapor etmekle kalmıyorum. Video alıp direk bilet gönderiyorum. Sürekli olumlu yanıt alıyorum. Oyunda da sürekli rapor için teşekkürler mesajı alıyorum. Haketmeyene verilmediğini düşünüyorum. Devam...

Banada geliyor adam keyfi olarak 10 round oynamıyor, sonra gelip yüzsüz yüzsüz hakaret ediyor, küfür ediyor. Bende rapor etmekle kalmıyorum. Video alıp direk bilet gönderiyorum. Sürekli olumlu yanıt alıyorum. Oyunda da sürekli rapor için teşekkürler mesajı alıyorum. Haketmeyene verilmediğini düşünüyorum. Devam...
Yanlış hatırlamıyorsam 8 1 yeniyorduk, yani oyun sonuna doğru sayılabilir.
O zaman sistemde bir hata olmuştur. Desteğe yönelin.
Ticket attım şuan.

O zaman sistemde bir hata olmuştur. Desteğe yönelin.
Sistemde bir hata yok. Aradan ne kadar vakit geçtiğine değil, ne kadar maç geçtiğine bakılıyor. Eğer ceza bittikten sonra istersen bir yıl sonraki maçında afk kal, tekrar ceza alırsın. Mevzu kaç maç arayla AFK kaldığın. Eğer ceza alır sonra 400-500 maç sonra bir daha tekrarlayan afk cezası alırsan, cezan sıfırlanmış gibi oluyor. Mevzu kaç maç attığın arada yani.
Ticket attım şuan.
Ticket bir şey değiştirmeyecek, bilgisini vereyim de.

Yeni konular

Geri
Yukarı