Valorant aim nasıl geliştirilir?

Yiğit Köstekci

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. 1 yılı aşkındır Valorant'ı oynuyorum ve oyun bilgim gerçekten çok fakat maalesef hala gümüş elo'dan yukarı çıkamadım. Çoğu yayıncının dediği aim geliştirme videolarını da izlememe rağmen olmuyor. Yardım edebilecek varsa aşırı mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. 1 yılı aşkındır Valorant'ı oynuyorum ve oyun bilgim gerçekten çok fakat maalesef hala gümüş Elo'dan yukarı çıkamadım. Çoğu yayıncının dediği aim geliştirme videolarını da izlememe rağmen olmuyor. Yardım edebilecek varsa aşırı mutlu olurum.

Videoları herkes kendine göre yapıyor sen kendine göre bir ayar yapacaksın ki gelişesin sana tavsiyem bol bol poligonda sınırlarını zorlaman.

Öncelikle merhaba. 1 yılı aşkındır Valorant'ı oynuyorum ve oyun bilgim gerçekten çok fakat maalesef hala gümüş Elo'dan yukarı çıkamadım. Çoğu yayıncının dediği aim geliştirme videolarını da izlememe rağmen olmuyor. Yardım edebilecek varsa aşırı mutlu olurum.

Öncelikle sensini bulman lazım eğer rahat ettiğin bir sens ile oynamıyorsan ne kadar denesen de dene tam potansiyalinle oynayamazsın. (YouTube'da bir sürü sens bulma videosu var) Steam üzerinde "Aim Lab" olarak bedavaya indirebileceğin bir aim çalıştırma programı var kendi sensini ararken bu uygulamadan yardım alabilirsin. Oyun içinde maça girmeden önce mutlaka 1 veya daha fazla DM at (DM de pusma veya ses kasma sadece koş ve önüne çıkan adamları vur) ve poligonda botlarla antrenman yap. Bir de son olarak gümüşten çıkamamanın en büyük nedenlerinden biri gamesense yani adamın ne yapacağını tahmin etmen lazım yukarıda oyun bilginin iyi olduğunu söylemişsin ama aimi kötü olduğu halde gamesense ve oyun bilgisiyla diaya kadar çıkan arkadaşlarım var, tabi ki aim de önemli fakat diğer şeylerde de çalışman lazım mesela bence oyundaki en önemli şeylerden biri nereye aim koycağını bilmek aim koycağın yerleri öğrenmek için profesyonel oyuncuların maçlarını izleyebilirsin ve özel oyunda kendin deneyebilirsin.

Ben de 1.5 sene önce gümüşken aynı konuyu açmıştım. Şu an 1ay önce oyunu bıraktığımda elmastım. İlk önce aimin en az 15 20 gün içinde gözle görülür derecede artacaktır. Rank yükselmek istiyorsan sabretmelisin. Hellian ın videosunu izleyebilirsin fakat onun dediği gibi 30 40dk aim çalışmana gerek yok 10 15dk yeterli. Aim Lab'a çok gerek yok zamanın varsa kullanabilirsin ama değmez. Günde 3 4 maç sadece kafaya aim almaya çalışarak deathmatch oynamalısın. Ve en önemlisi sens ini geliştirmelisin. (YouTube'da gerekli videolar var). Bunların sonunda 15 20 gün içerisinde gözle görülür bir değişim yaşarsın. Tabii ki devamlı çalışarak.

Öncelikle merhaba. 1 yılı aşkındır Valorant'ı oynuyorum ve oyun bilgim gerçekten çok fakat maalesef hala gümüş elo'dan yukarı çıkamadım. Çoğu yayıncının dediği aim geliştirme videolarını da izlememe rağmen olmuyor. Yardım edebilecek varsa aşırı mutlu olurum.
KovaaK indirip Zeek static playlistine başla. Bol bol DM oyna. Ama bilinçli bir şekilde oyna. Mesela bir tane deathmatchte crosshair placement'ına dikkat et. Diğer deathmachte peek atmaya odaklan vs. Bunları düzenli bir şekilde yaptığın sürece gelişim kaçınılmaz olur. Benim tecrübelerime göre yatmadan önce KovaaK oynamak daha faydalıydı fakat bunu kendin deneyimlemelisin. Headshot'ın bol olsun :).
Edit: Kovaak ve Aimlab tarzı uygulamalar mouse hakimiyetini geliştirir. Oyun için aimini etkilemez. Oyun için aim için dediğim gibi bol bol dm atacaksın ki rakip nerden nasıl peekliyor hangi açıyla peekliyor vs bunları kas hafızana atacaksın ki crosshair placement'ın doğru olsun.

Geri
Yukarı