Dostum Valve eğer hiçbir şey yapmazsa CS:GO'yu benim gibi Valve fanboyları hariç kimse oynamaz. İllaki oyunun ölmesi için oyunu kimsenin oynamaması gerekmez, eğer şirket gerekli desteği artık sağlamamaya başlamışsa (antihile desteği vb.) Şirketin gözünde o oyun ölüdür. Valve uzun zamandır bir şey yapmıyor bizde buna sinir oluyoruz. Evet oyun oynanmaya devam edebilir tıpkı (CS 1.6 gibi) fakat bütün e-spor aktiviteleri vb. geri çekilir. Bu sebepten "çoğu" oyuncular ister istemez farklı oyunlara kayabilir. Bende Valve'yi çok seviyorum ve CS'nin ölmesini hiç istemiyorum. Fakat burada maalesef objektif bakmak zorundayız.

Eğer bir oyun hile yüzünden ölecek olsa GTA 6 2020 Ocak'ta çıkmış olurdu. 3 yıl ara verdiğim CS:GO'ya tekrar girdim bu hafta birçok kez ve hiçbir hile fark etmedim. Girdiğim modlar çoğunlukla tekrardan alışmak için silah yarışı, yıkım vs oldu. Eğer oralarda bile açık şekilde hile gelmiyorsa hile anlatıldığı kadar çok değil. Yoktur demiyorum belki ben fark etmedim belki de sadece aim iyileştirme hilesi kullanıyorlar.
Ama sorarım size HWID ban sistemi kullanan Valorant'da dahil, hangi oyunda hile yok ki?

CS:GO'nun akıcılığı; zıplamalar, süzülmeler, yürüyüşü, vurduktan sonraki sesler vs bana daha doğal ve rahat geliyor. Valorant'ın çok gelişmesi lazım 128 tick sunucu diyorlar ama CS:GO'nun 64 ticklik mm sunucuları gibi akıcı değil(bence). Ama Valorant'ın en büyük artısı ( kitlesini saymazsak) TR serverı olması Valve yıllardır Source 2 motorunu getir(e)miyor(!) TR serverı gelmesi de zor. Yeni Source 2'li bir CS oyunu çıkarsa ya da güncelleme gelirse o zaman Valorant'ın adı bile duyulmaz.

Valoranta girip 1 2 el atıp oyunu silen demir bronz rankındakiler velet bahanesiyle oyuna saydırmış hemen. O ranklarda velet olması çok normal zaten. Gold platta velet sayısı çok az neredeyse yok.

Eğer bir oyun hile yüzünden ölecek olsa GTA 6 2020 Ocak'ta çıkmış olurdu. 3 yıl ara verdiğim CS:GO'ya tekrar girdim bu hafta birçok kez ve hiçbir hile fark etmedim. Girdiğim modlar çoğunlukla tekrardan alışmak için silah yarışı, yıkım vs oldu. Eğer oralarda bile açık şekilde hile gelmiyorsa hile anlatıldığı kadar çok değil. Yoktur demiyorum belki ben fark etmedim belki de sadece aim iyileştirme hilesi kullanıyorlar.
Ama sorarım size HWID ban sistemi kullanan Valorant'da dahil, hangi oyunda hile yok ki?
Hile sıfır olacak diye bir şey söylemedim. Bütün oyunlarda hile var tabiki de. Sorun şu şirket buna yeterince önlem almaya çalışıyor mu? Riot evet. Valve hayır. Artı olarak CSGO'da nasıl hile yok hocam yapma Allah aşkına seçkinde bile mevcut. Daha dün Anubis rekabetçi girdim karşıma mevlana geldi. Seçkin olmayan hesaplara girdiğinizde hileciler ana baba günü gibi dopdolu ondan hiç bahsetmiyorum. CSGO'da bombayı kurduğun an patlayan hile vardı hocam. Böyle hile mi olur? Source oyun motoru eski bir oyun motoru. Valve gereken desteği sağlaması gerek.

Hocam CS oynayasım geliyor. Hileleri görünce Valorant dönüyorum ama Valorant'da türkle öğrenmek için gir 12 yaşında çocuktan iyi oynadığımdan küfür mü dersin. Sage ile canı kendime bastığım için ayrı küfür.

Hile sıfır olacak diye bir şey söylemedim. Bütün oyunlarda hile var tabii ki de. Sorun şu şirket buna yeterince önlem almaya çalışıyor mu? Riot evet. Valve hayır. Artı olarak CS:GO'da nasıl hile yok hocam yapma Allah aşkına seçkinde bile mevcut. Daha dün anubis rekabetçi girdim karşıma mevlana geldi. Seçkin olmayan hesaplara girdiğinizde hileciler ana baba günü gibi dopdolu ondan hiç bahsetmiyorum. CS:GO'da bombayı kurduğun an patlayan hile vardı hocam. Böyle hile mi olur? Source oyun motoru eski bir oyun motoru. Valve gereken desteği sağlaması gerek.

Valve çalışmıyor hile konusunda derseniz bence doğru değil. Tamam eksikleri vardır çünkü hile yazılımları böcek gibi her yerden geliyorlar. Valve Overwatch ile bizlere izleterek bile farkedemedikleri programları kullananları banlıyorlar.
Valorant hiç oynamadım asla da oynamam çocuk oyunundan başka bir şey değil. Bir video izledim; ya Youtuber bariz bir hile kullanıyordu ya da oyunun özelliği olsa gerek adamın ekranında duvarların arkasındaki adamlar görünüyor, dumanlar çıkartıp havada asılı kalıp savaşabiliyordu ki bence hile değil oyunun verdiği büyü yeteneği onlar. Belki bunların oynanışa çok bir zararı yok ama saçma geldi bana. Hileden farksız gibi.
HWID ban ile her şey bitiyor mu? İnsanlar bu Ban'dan korkup hile yapmıyor mu? Kimse korkmuyor Youtube videolarında yorumlarda en çok talep edilen hile Valorant.
GTA sürekli ban atıyor güçlü bir hile koruması var. Çoğu hileye günler içinde hatta saatler içinde tepki verebiliyor eğer bedava hile söz konusu ise. Ancak onlarca ücretli hile var bunların hiçbirini yakalayamıyor. Paralı hilelerin resmen bağlı olduğu serverları var ve bir şekilde onları koruyor ban yemekten. Rockstar izin veriyor diyenlerde var ancak yasalar çerçevesinde savaşabiliyor en son luna adlı çok güçlü bir hileyi kapattırdı.
Yani hile işi kolay değil hiçbir oyun için. Bizler bile beş kuruş almadan bu konuları tartışıyorsak Valve'de Riot'ta bu konulara bizden çok kafa yoruyorlardır.

Son düzenleme:
CS güzel ama yani nasıl desem... Oyuncular çok profesyonel ve herkes Rus. Oyun çok ağır bir yapıda. Valorant çok daha hareketli, can sıkmayan ve hafif bir yapıda. Ayrıca kimse hile açamaz.

Buna kesinlikle katılmıyorum,tüm fps shooter oyunları CS'den çalınacak diye bir şey yok. Valorant da çalıntı bir oyun değil.Şunu anlayın artık lütfen.
COD gibi bir oyun olsaydı kimse çalıntı demezdi. C4 kurma, oyun içi ekonomi, info isimleri, oyunun mantığı birebir CS'den kopya.
@James Z. Hetfield Kahkaha atacağına bir cevap yaz da tartışalım kardeş.

Son düzenleme:
COD gibi bir oyun olsaydı kimse çalıntı demezdi. C4 kurma, oyun içi ekonomi, info isimleri, oyunun mantığı birebir CS'den kopya.
@James Z. Hetfield Kahkaha atacağına bir cevap yaz da tartışalım kardeş.
C4 dediğin Spike olsa gerek, Uzun demek CS:GO'dan çalıntı demek değil. Harita'da uzun koridora Uzun yerine Yura falan mı denecekti? Oyunun mantığı Spike'ı kurmak, ve Radyanitler'i yok etmek. Ekonominin alakası yok, daha dengeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı