Valorant dereceli maçta bolca smurf oyuncu var

TheAny

Megapat
Makaleler
13
Bir süredir düzenli olarak Valorant oynuyorum ve dereceli maç atıyorum. Oyunu oynarken 30 vurduğum maç da oluyor, 10 vurduğum maç da. Çok da iyi bir oyuncu değilim.

Ancak bronzda oynarken düzenli olarak takımıma ya da karşı takıma smurf geliyor. Gerçekten rahatsız edici ve oyunun zevkini kaçıran bir durum. Birincisi, bu bir rekabetçi birinci şahıs aksiyon oyunu. Rekabetin benim takımımdaki Elmas/Ölümsüzlük kümesi oyuncusu ve karşı takım arasında 1V5 şeklinde olması zaten sıkıcı, oynarken gram zevk almıyorum. Hele eğer karşıma geldiyse iki kere nefret ediyorum oyundan. Bronzda bazı maç kayıtlarım var. Bir ara YouTube'a yüklemeyi düşünüyorum. 8 turda 20 kill almış ve 17'sini HS atarak almış rakibim oldu. Yine aynı şekilde takımıma böyle insanlar da geldi.

Bunun adil olmadığını ve Riot Games tarafından müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyorum ama smurf hesaplara gerçekten hiçbir şey yapılmıyor. Birisi çok iyi oynuyor diye cezalandırsınlar demiyorum.

Sırf bu yüzden lig yükselemiyorum. Düzenli olarak bronz ve altın arasında değişiyor ligim. Şu an bronz 3'üm, beraber girdiğim gümüş 3 arkadaşımla aynı oranda HS atıyor, aynı oranda kill alıyoruz. O da ara ara Gold 1'e çıkıp geri düşüyor. Çünkü hala takımına veya karşıya bronz veya gümüş smurfler geliyor ve çok sık oluyor bu durum. Gerçekten çok rahatsız edici.

Sizin fikirleriniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı durum, rank maçlarımda 20 25 vuruyorum ama karşı smurf oyunu alıyor götürüyor. Takımlar desen leş gibi geliyor. Arkadaş olmadan oynanmıyor maalesef.

Riot Games'in yedek hesaplara yönelik çalışmaları az da olsa bulunuyor. Oyun içerisindeki lig sisteminde takılı kalmış bir oyuncu hemen kendine yeni bir hesap açma işine kalkışıyor. Ben de bu durumdan çok fazla rahatsızlık duyuyorum ama bizlerin oyuncu olarak yapabileceğimiz herhangi bir şey yok maalesef. Piyasada bulunun tüm EloBoost ve satış sitelerine yasak getirilerek belki bu durumun önüne geçilebilir bence.

Aklıma şey geldi ya, CS'de güzideyken Valorant'ı denemek için 2 ay sonra falan geri yüklemiştim. Takımıma 4 pre smurf gelmişti, Gümüş elodaydık. Bunlar diamond platin falan, entry karakteri almışlar, ben Omen oynuyordum. Maç sonunda bu salaklar 18, ben 25 falan vurdum. Aimleri falan göreceksin ama leş gibi aimleri var, sadece arkadaşları olduğu için bu elolara çıktıklarını düşünüyorum. Sizin bu kolsuzları yenmeniz için gereken şey aiminizi geliştirmeniz, ve infolu oynamanız. Yoksa, bunların aim olarak pek de farkı yok Gümüş'lerden. Çok yüksek sens kullanmayın, 20 dakika Rekabetçi girmeden önce Valorant'ın aim botzunda ısının yeter, bir de kill almaya oynamayın, takım oyununa önem verin. Gerçi Valorant oynayan yüksek ranklı hocalarım daha da güzel tavsiyeler verecektir ama siz beni bir dinleyin derim.

Ama sonuç olarak aynı mantık. Bence Smurf Hesaplar için özel bir kural konulmalı.
Yani bir açıdan düşündüğünde 2 sinde de hızlı bir şekilde rank yükseltilen hesap var, ama eloboostta hesabı başkası boostlarken smurfte kendin boostladığın için tespit edilemezsin, belki şanstan fazla vuruyorsundur belki yeni başlamışsındır. Bu konuda bir kural koyamazlar diye düşünüyorum çünkü mağdur oyuncular olabilir.

Geri
Yukarı