Valorant düşük GPU kullanımı

Erdemm54

Zeptopat
Daha fazla  
Valorant oynarken CPU %100, GPU %40 oluyor 50 fps alıyorum. Lobide ise CPU%70 GPU%99 oluyor 200fps alıyorum. Oyunda da 200fps alamaz mıyım? Darboğaz değil bu arada win 10 kullanıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
İşlemci X4 640
Ekran kartı HD6570 1GB

Valorant oynarken CPU %100, GPU %40 oluyor 50 FPS alıyorum. Lobide ise CPU%70 GPU%99 oluyor 200FPS alıyorum. Oyunda da 200FPS alamaz mıyım? Darboğaz değil bu arada Windows 10 kullanıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
İşlemci X4 640
Ekran kartı HD6570 1GB

Doğru grafik ayarlarıyla CPU yükünü az da ols GPU'ya bindirebilirsiniz. Örneğin ben en düşük ayarlarda 180 FPS alırken en yüksek ayarlarda 240FPS alıyorum. Sizde ayarları biraz kurcalayarak en iyi performansı bulabilirsiniz.

Grafiklerinizi bir tık yüksetlmeyi deneyin. Sisteminiz çok düşük Valorant için. Rahat oynatmaz.

Neye dayanarak darboğaz olmadığını söylüyorsunuz? Bize verdiğiniz bilgilere göre darboğaz yaşıyorsunuz.

Tek bir uygulamaya dayanarak mı darboğazdan bahsediyorsunuz? Ona bakarsanız masaüstünde çoğu zaman GPU kullanımı %0 bu da darboğaz sayılmaz mı?

Tek bir uygulamaya dayanarak mı darboğazdan bahsediyorsunuz? Ona bakarsanız masaüstünde çoğu zaman GPU kullanımı %0 bu da darboğaz sayılmaz mı?

Darboğaz dediğimiz mevzu oyundan oyuna uygulamadan uygulamaya göre değişen bir mevzu zaten. Normalde çekirdek kullanım değerlerini isterdim ama işlemci zaten oyun içinde %100 kullanıma dayanmış ve ekran kartı kullanımı %40'da kalmış. Bu darboğaz değildir de nedir peki?

Darboğaz dediğimiz mevzu oyundan oyuna uygulamadan uygulamaya göre değişen bir mevzu zaten. Normalde çekirdek kullanım değerlerini isterdim ama işlemci zaten oyun içinde %100 kullanıma dayanmış ve ekran kartı kullanımı %40'da kalmış. Bu darboğaz değildir de nedir peki?

İşlemci düşük ama. Valorant gibi Online FPS oyunları işlemciye dayalı oyunlardır.

Evet ama bu darboğaz yaşadığı gerçeğini değiştirmez.

Darboğaz yapması için eşit değil de zıt performanslı parçalar olması lazım. Parçalar birbirine eş ama eski.

Geri
Yukarı