Çözüldü Valorant "DX11 feature level 10.0 is required to run the Engine" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

teknobhe

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün önce daha sonra ekran kartı eklemesi yaparım diyerek i5 11400 ile APU bir sistem topladım. Videolarda Valorant oynanabildiğini görsem de Valorant'ı yükledim ve "DX11 feature level 10.0 is required to run the Engine" hatası alıyorum. Intel'in kendi programı ile sürücü güncellemelerine baktığımda güncellemelerin yapıldığı görülse de aygıt yöneticisinde "Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı" gözüküyor. Bu normal mi yoksa Intel UHD 730 mü gözükmesi gerekiyor bilmiyorum. İncelediğim kadarı ile bu Windows ya da ekran kartı ile ilgili bir sorun ancak ilk defa APU sistem kurduğum için de pek bir fikrim yok. Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Win update guncellemeleri varsa yapin.
2 adet isteğe bağlı güncelleme var. Onları yapıp bir daha deneyeyim. Olmazsa procmonitör işlemini atarım.
Maalesef olmadı.

Process Monitör dosyaları: volarant exe ve riotservice exe

Aşağıya da aygıt yöneticisinden APU ekran katının olduğu sürücü görseli bıraktım.
Açtığım yeni konuda bu sorun da çözüldü. Sorun dahili ekran kartının sürücüsündeymiş.
DX surumun kac? DX'yi guncellemeyi dene.
dx.PNG

2. resimde ekran kartı güncelleyin diyor ancak intel'in aracında güncelleme yok diyor. uhd 730'un güncellemesini el ile mi kumam gerekiyor yoksa apu olduğu için normal mi bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• dx2.PNG
    dx2.PNG
    24,4 KB · Görüntüleme: 20
2 adet isteğe bağlı güncelleme var. Onları yapıp bir daha deneyeyim. Olmazsa procmonitör işlemini atarım.
Maalesef olmadı.

Process Monitör dosyaları: volarant exe ve riotservice exe

Aşağıya da aygıt yöneticisinden APU ekran katının olduğu sürücü görseli bıraktım.
Açtığım yeni konuda bu sorun da çözüldü. Sorun dahili ekran kartının sürücüsündeymiş.

Dosya Ekleri

• 2006.PNG
    2006.PNG
    50,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı