Valorant günümüzde oynanır mı?

Benim deneyimlerime göre belki oynanabilir çünkü sesli sohbeti gereksiz kullananlar ve yaşı küçük çocuklar genelde karşıma çıktı çocuğa sessiz olur musun diyorum arkadan annesi bağırıp çağırıyor.

Tek sorun bu mu kızları taciz edenler takıma kız gelince trolleyenler küçük çocuklara laf atanlar tamam bazıları harbi velet diyebilecek nitelikte fakat çocuğun hiçbir suçu olmamasına rağmen küçük düşürüyorlar böyle bir kitle hayatımda hiç görmedim LoL'de bile görmedim.

Selam, rekabetçi oyun olarak bir tek R6 ve LoL oynuyorum. Valorant'a da başlama fikri ucundan aklıma geldi. Valorant oynayanlar bu oyun hakkında ne düşünüyor? Tavsiye verebilirler mi?

Şimdiden teşekkürler.

Çok fazla troll denk geliyor iyi oynasanda kötü oynasanda ana bacı sövüyorlar umurumda olmaz diyorsan oyna.

Valorant da daha az toxic oyuncu olabilir fakat insanların Valorant'ta LoL'e göre daha çok sinirlenmesinin sebebi saçma vuruşlar onetap lerdir. Ben şahsen Valorant ve LoL'ü çok oynayan birisi olarak Valorant'ta LoL'e göre dah çok tilt oluyorum.

Oyunu (benim için) eğlenceli yapan rastgele ve yalan vuruşlar. Oyun oynanır mı konusunda 5 kişilik arkadaş grubuyla çok eğlenerek oynayabilirsin. Kendini eğlenmeyeceğim diye şartlarsan tabii eğlenmezsin.

Tek sorun bu mu kızları taciz edenler takıma kız gelince trolleyenler küçük çocuklara laf atanlar tamam bazıları harbi velet diyebilecek nitelikte fakat çocuğun hiçbir suçu olmamasına rağmen küçük düşürüyorlar böyle bir kitle hayatımda hiç görmedim LoL'de bile görmedim.

LoL kitlesi daha kötü hocam. Değerlere sövenler mi dersiniz, maçı trolleyip durduk yere millete söven güruhlar mı dersiniz? Bir sürü berbat insana sahip TR sunucusu.

Çok fazla troll denk geliyor iyi oynasanda kötü oynasanda ana bacı sövüyorlar umurumda olmaz diyorsan oyna.

Maalesef toxiclere karşı sabrımı çok önceden kaybettim. Olan oyunlarda "/mute all" çekiyorum ve öyle oynuyorum. Ama Valorant'ta sesli toxicten daha çok oynanışta da toxiclik yapanlar varmış. O yüzden ilgimi kaybettim.

Bende R6 oynuyorum Valorant geçme hem yeni sezon geldi hard Core devam et bence R6 aimi kolay kazanilan CS aimine benzemiyor.

R6'da aim diye bir şey yok hocam. Silah patternı ve oyun bilgisi var. Düz nişan almadan ateş edeyim de kill alayım öyle bir şey yok. Sadece düşman çok yakınındaysa nişan almadan adamı vurup öldürebilirsin, o da gayet doğal.
Sadece oyundaki pompalılar çok bozuk, gelen buff ile daha da güçlendiler. Dediğim olay bir o durumda yaşanıyor onun dışında R6 gerçekten çok güzel mekanikli bir oyun, eşi benzeri yok.

TR sunucusu shitpost gibi, her şey var.
Sapığı var, iyi olanlar var, kız var, çocuk var, dayı var, kötü olanlar var, troller var, küfürbazlar var.

Sıkıntı şu ki oyunun default silahlarını vuruş hissi cidden kötü. Bu da seni ister istemez animasyonlu silahlara para yatırmaya itiyor.

Hazır CS2 kapıdayken bence başlanmaz ama samimiyet ve oyundaki çeşitlilik güzel. Karar sana kalmış.

Kitle olarak CS daha iyi katılıyorum.
Ama Ruslar ve polonyalılar için aynı şey söylenemez.

Shitpost olması gibi konusunda katılıyorum, gerçekten çok fazla garip insan var, LoL'den biliyorum. Güzel takım gelince oyunu sevdirir ama berbat 1 insan oyunu sildirir. Bir dengesi yok maalesef 😀

Ben oynıyordum bıraktım elmas 2 ydim ve oyun sıkmaya başladı artık bunalmıştım bir de tek oynuyordum onun verdiği sıkıcılık filan derken bıraktım ben oyna der miyim eğer ki arkadaşların oynuyorsa ve rankı çok dert etmezlerse onlarla oynarsın yoksa bir zaman sonra harbi sıkıyor.

LoL kitlesi daha kötü hocam. Değerlere sövenler mi dersiniz, maçı trolleyip durduk yere millete söven güruhlar mı dersiniz? Bir sürü berbat insana sahip TR sunucusu.

Maalesef toxiclere karşı sabrımı çok önceden kaybettim. Olan oyunlarda "/mute all" çekiyorum ve öyle oynuyorum. Ama Valorant'ta sesli toxicten daha çok oynanışta da toxiclik yapanlar varmış. O yüzden ilgimi kaybettim.

R6'da aim diye bir şey yok hocam. Silah patternı ve oyun bilgisi var. Düz nişan almadan ateş edeyim de kill alayım öyle bir şey yok. Sadece düşman çok yakınındaysa nişan almadan adamı vurup öldürebilirsin, o da gayet doğal.
Sadece oyundaki pompalılar çok bozuk, gelen buff ile daha da güçlendiler. Dediğim olay bir o durumda yaşanıyor onun dışında R6 gerçekten çok güzel mekanikli bir oyun, eşi benzeri yok.

Shitpost olması gibi konusunda katılıyorum, gerçekten çok fazla garip insan var, LoL'den biliyorum. Güzel takım gelince oyunu sevdirir ama berbat 1 insan oyunu sildirir. Bir dengesi yok maalesef 😀

R6 da aim diye bir şey yok demişsin bir nevi doğru fakat Valorant ile arasında fark olduğu için geçiş arasında sekme patterni yanlış köşe peekleme dürbün açmama gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

R6 da aim diye bir şey yok demişsin bir nevi doğru fakat Valorant ile arasında fark olduğu için geçiş arasında sekme patterni yanlış köşe peekleme dürbün açmama gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Aradaki gecikmeyi de hesaplayıp ona göre dürbün açmak veya peeklemek gerekiyor. Dürbün açma mesafesini bilmek de patternın içine giriyor. Her silahın farklı çeşit dürbünü ve o dürbüne göre açılış hızı var.

Valorant'ın dürbünü opsiyonelken R6'nın tamamen şart bir şey. Nişan almadan adam vuramazsın, lucky shotlar yapabilirsin ama çok nadirdir. Silah sistemi çok daha farklı R6'nın.

R6'da aim ısındırması, aim antrenmanı gibi şeyler yoktur. Aim diye bir şey yoktur. O tarz şeyler olmadığı için patternı ve sistemi çözen birisi hiç ısınmadan bile girse çok fazla kill alıp çıkabiliyor. R6'nın sisteminin eşsiz olduğunu söylerken bunu kastediyorum. Valorant ve CS:GO gibi oyunlardan katbekat daha iyi.

Aradaki gecikmeyi de hesaplayıp ona göre dürbün açmak veya peeklemek gerekiyor. Dürbün açma mesafesini bilmek de patternın içine giriyor. Her silahın farklı çeşit dürbünü ve o dürbüne göre açılış hızı var.

Valorant'ın dürbünü opsiyonelken R6'nın tamamen şart bir şey. Nişan almadan adam vuramazsın, lucky shotlar yapabilirsin ama çok nadirdir. Silah sistemi çok daha farklı R6'nın.

R6'da aim ısındırması, aim antrenmanı gibi şeyler yoktur. Aim diye bir şey yoktur. O tarz şeyler olmadığı için patternı ve sistemi çözen birisi hiç ısınmadan bile girse çok fazla kill alıp çıkabiliyor. R6'nın sisteminin eşsiz olduğunu söylerken bunu kastediyorum. Valorant ve CS:GO gibi oyunlardan katbekat daha iyi.

Hocam asıl ısınmadan giren kişiler lucky Killer alıyor en kötü eskilerden bildiğimiz terorist hunt yapıp oyuna el ısındıktan sonra giriyor çoğu kişi neden eli isindimrak için aim yok diye bir konu yok aim zaten nişan demek misal HS ile tüm silahlarla tek atabiliyorsun duvar arkası hariç adamın kafaya denk getirmek bazen zor olabiliyor bu konuda önceden el ısıtıp maça giriyoruz yani aimi alistiriyoruz aksi taktirde yavaş kalırız rakiplerden saniyelik peek ile raund maç veririz aim diye bir şey yok derken biraz garip konuştun açıklamak istedim.

Hocam asıl ısınmadan giren kişiler lucky Killer alıyor en kötü eskilerden bildiğimiz terorist hunt yapıp oyuna el ısındıktan sonra giriyor çoğu kişi neden eli isindimrak için aim yok diye bir konu yok aim zaten nişan demek misal HS ile tüm silahlarla tek atabiliyorsun duvar arkası hariç adamın kafaya denk getirmek bazen zor olabiliyor bu konuda önceden el ısıtıp maça giriyoruz yani aimi alistiriyoruz aksi taktirde yavaş kalırız rakiplerden saniyelik peek ile raund maç veririz aim diye bir şey yok derken biraz garip konuştun açıklamak istedim.

Hocam hâlâ anlamıyorsunuz 😀. Rainbow Six: Siege aim odaklı bir rekabetçi oyunu değil, onu diyorum. Elini ısındırmanın dışında taktiksel bilgisi olan ve oyuna alışmış kişiler her türlü iyi oynuyor.

Ayrıca kafaya denk getirmek çok zor değil, hele hele CS:GO veya Valorant'ta ki küçük hitboxların aksine.

R6 sanki CS:GO veya Valorant'ın mekaniğine sahip gibi konuşmuşsunuz, alakası bile yok. Siz garip konuşmuşsunuz. Oyunu iyi oynayan birisi her türlü iyi oynayacak zaten bunun ısınmayla veya ısınmamayla ilgisi yok, çünkü R6'nın her şeyi aime bağlı değil, oyunda kill almak aşırı kolay.

Isınırsın veya ısınmazsın o kişinin kendi bileceği iş ama "ısınmak zorunlu" veya "ısınmayan berbat oynar" gibi bir durum yok R6'da. Şanslı vuruşlar konusunda da dediğim mevzu geçerli.

Ayrıca saniyelik peekler R6'da yine farklı çünkü siperden çıkmadan peek atabilme özelliği mevcut. Bu da saniyelik farklar ile ölmeni veya öldürmeni engelliyor. R6'da aim gerektiren en fazla şey "sağ tık" ile açılmış nişangahı adamın üstüne tutmak ve ateş etmek.

Bunun dışında asıl olay taktikte, patternda ve oynanış bilgisinde. Daha fazla açıklama yapmayacağım, hem fazlaca konu dışına çıkıyoruz hem de daha fazla diyeceğim bir şey yok. O yüzden ricam bu konuyu daha uzatmaya gerek yok. İyi sosyaller.

Çıktığı zaman CS2'ye başlayın boş verin Valorant'ı.

Hatırlattığınız iyi oldu hocam, CS2'yi unutmuştum. Çıkınca bakılabilir bir durumda olur gibime geliyor.

Çok fazla oynayan birisiyim çok eğlenceli fakat belli bir ranka çıkana kadar toxicler ile coo ugrasacaksiniz ama dediğim gibi bayağı eglenceli.

Toxicler ve cringe çocuklarla uğraşılmaz bence, zaten LoL'de bir sürü toxicle uğraşıyoruz inanın.

Benim deneyimlerime göre belki oynanabilir çünkü sesli sohbeti gereksiz kullananlar ve yaşı küçük çocuklar genelde karşıma çıktı çocuğa sessiz olur musun diyorum arkadan annesi bağırıp çağırıyor.

Düşünsenize en önemli rank maçındasınız ve hayatta bir tek siz kalmışsınız; bombayı kurup oyunu kazandıracaksınız ama çocuğun birisi gelip "bomba oraya mı kurulur? Kurma bombayı zamana oyna" gibi şeyler diyor ve arkasından annesi bağırıp çağırıyor.

Okuduğum ve tecrübelerini anlatan hocalarıma teşekkür ediyorum, herkesten farklı farklı şeyler öğrendim Valorant hakkında 😀

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı