Valorant hesap alıcısına iade yapılmalı mı?

Bana geri dönüş yapınca yazacağım.

Tamamdır. Aşağıdaki gibi yazdim talep gönderdim desteğe.

Merhaba, hesabin ilk sahibi degilim ve hesabi ilk mailden geri alıp veremiyorum alıcıya geri yani elimden destek gelmiyor alışveriş gerçekleşeli 11 gün olmuş ve Riot'ta hesap alım-satım yasak olduğu için destek sunmayacağını söyledi zaten. Canlı destek buraya ulaşmamı söyledi ve o para için 1 hafta çalışmak zorunda kalacağım ve elimde ne hesap ne para olacak böyle bir şeyin imkani yok. Yasal olarak da alım-satım yasak yani bana da destek vermeyecekler, alıcıyada.

Alıcı bana kanıt sunmadı benim geri aldığıma dair ki zaten ben almadım, yardım sunamayacağım.

Tamamdır. Aşağıdaki gibi yazdim talep gönderdim desteğe.

Merhaba, hesabin ilk sahibi degilim ve hesabi ilk mailden geri alıp veremiyorum alıcıya geri yani elimden destek gelmiyor alışveriş gerçekleşeli 11 gün olmuş ve Riot'ta hesap alım-satım yasak olduğu için destek sunmayacağını söyledi zaten. Canlı destek buraya ulaşmamı söyledi ve o para için 1 hafta çalışmak zorunda kalacağım ve elimde ne hesap ne para olacak böyle bir şeyin imkani yok. Yasal olarak da alım-satım yasak yani bana da destek vermeyecekler, alıcıyada.

Alıcı bana kanıt sunmadı benim geri aldığıma dair ki zaten ben almadım, yardım sunamayacağım.
Son durum ne hocam?

Arkadaş bir ay içinde iade yapmamı yoksa savcılığa vereceğini söyledi, bende ay sonuna kadar bulup buluşturup iade yapacağım sanırım. Sizin avukat ne dedi hocam?

@İbrahim Arıkan
Hocam avukata ulaşamadım. Bir sıkıntı var herhalde. Yarın ulaşır geri dönüş yaparım. Bana gün içerisinde hatırlatın yine de.

Hocam avukata ulaşamadım. Bir sıkıntı var herhalde. Yarın ulaşır geri dönüş yaparım. Bana gün içerisinde hatırlatın yine de.

Tamamdır teşekkür ederim, bu arada ben internet üzerinden bir çocukla kavgalaştık, tehditleştik fakat onda kanıt olduğu için dava yemiştim. Bu yüzden 300 lira için ifade vermeye bile gitmeye gerek yok gibime geliyor, ay sonu verebilirim çalışıp. Sizden cevap bekliyor olacağım hatta etiketlerim sizi yarin uygunsa. İyi akşamlar.

Tamamdır teşekkür ederim, bu arada ben internet üzerinden bir çocukla kavgalaştık, tehditleştik fakat onda kanıt olduğu için dava yemiştim. Bu yüzden 300 lira için ifade vermeye bile gitmeye gerek yok gibime geliyor, ay sonu verebilirim çalışıp. Sizden cevap bekliyor olacağım hatta etiketlerim sizi yarin uygunsa. İyi akşamlar.

Hesabı sizin aldığınızı kanıtlarsa iade edeceğinizi, kanıtlayamaz ise hakaret ve iftiradan ötürü sizin onu savcılığa şikayet edeceğinizi söyleyin. Beni yarın haberdar edersin.

Hocam konuyla alakasız ama neden yediniz önceki davayı?

@Liberte Sergen avukat ile görüştüm. Online alışveriş mantığı ile al-sat yapıldığı ve senin hesap bilgilerini kişiye devredip aradan çekildiğin, alan kişinin hesabı bir hafta kullandığı yazışmalardan ve sitedeki kart dökümünden tespit edilebildiği için senin satıcı olarak üzerindeki yükümlülük kalkıyor. Hesabı alan kişi eğer bilgileri senin değiştirdiğini herhangi bir kanıt ile ispatlayamaz ise hiçbir şey olmaz.

Yani kanıt yok ise suçta yok. Siz kardeşinizden eminseniz tarafınızdan kimse etkilenmez.

Geri
Yukarı