Valorant HWID ban nedir?

Kasa fanının üstünde teknolojik bir parça var mı ki ban yesin? Ciddi trollemiş.

Yani inanasım var şahsen. Cidden üzücü. Düşünsenize kardeşiniz hesabınızdan hile açıyor. Ya da haksız yere ban yiyorsunuz. 3 ay boyunca arkadaşlarınız Valorant'ta eğlenirken siz onların Discord'daki yayınlarını izliyorsunuz.

Bir yerde bir kişinin yeni bilgisayar alıp eski bilgisayardan sadece kasa fanını kullanıp kasa fanının seri numarasından ban yediğini okumuştum.
Benim de banım bitince kasanın güç tuşuna bastığım an parmak izimden tanıdı, teknolojiye bak. 😳
Benim de yarın açılıyor, haksız olması çok düşük bir ihtimal, ben yalan söylemeyeyim hile denemeye çalıştım, maça girmedim, poligonda takılırken yedim.

Benim de banım bitince kasanın güç tuşuna bastığım an parmak izimden tanıdı, teknolojiye bak. 😳

Kasa fanımın rengi eski kasamla aynı olduğu için ban yedim😳
Yani inanasım var şahsen. Cidden üzücü. Düşünsenize kardeşiniz hesabınızdan hile açıyor. Ya da haksız yere ban yiyorsunuz. 3 ay boyunca arkadaşlarınız Valorant'ta eğlenirken siz onların Discord'daki yayınlarını izliyorsunuz.

Hesabın güvenliğinden kullanıcı sorumlu. Riot veya herhangi bir firma asla sorumluluk kabul etmiyor maalesef.

Fanın seri numarasından falan anlaşılır diye düşünmüştüm :D

Fanın çıkış parçası 2 adet güç kablosu falan. Yani fanda ne seri numarasını tutabilecek bir kart, çip vesaire ne de o bilgiyi gönderebileceği bir kablo var. Yani imkansız.
Bilgisayara bağlanan her aygıtın sisteme kayıt olması için bir seri numarası veya yazılımı olur bundan dolayı yer.

Fan yazılı mı? Bana Windows arayüzünde veya herhangi bir programdan fanınızın seri numarasını yollar mısınız?

Fanın çıkış parçası 2 adet güç kablosu falan. Yani fanda ne seri numarasını tutabilecek bir kart, çip vesaire ne de o bilgiyi gönderebileceği bir kablo var. Yani imkansız.

Fan yazılı mı? Bana Windows arayüzünde veya herhangi bir programdan fanınızın seri numarasını yollar mısınız?

Otomatık algılıor, mesela benım fanım otomatık calısıyor sıcaklıga gore hızlenıyor vb bu ısınma durumunu fanın hissetcek hali yok demekkı kayıtlı bir yerlerde.

Otomatık algılıor, mesela benım fanım otomatık calısıyor sıcaklıga gore hızlenıyor vb bu ısınma durumunu fanın hissetcek hali yok demekkı kayıtlı bir yerlerde.
Bunu bilgisayar kendi sıcaklığına göre ayarlıyor. Dana elektrik yolluyor gibi düşün en en en basit tabiri ile. Fanın seri numarasını sistemden bulmama imkan yok.

Seri numarası nıye var o zaman eminim bir yerlerde vardır.

Eminim nedir ya? Madem bilmiyorsun neden biliyormuş gibi konuşuyorsun? Düşün. Fan bozuldu ve servise gitti. Firma nereden bilecek bunun hangi fan olduğunu sistemden hangi cihaz için fatura kesecek veya işlem yapacak? Bilmiyorsan bilmiyorum de ama biliyormuş gibi konuşma.

Yeni konular

Geri
Yukarı