Valorant mı CS:GO mu?

cheteen3198

Hectopat
Yer
Michigan
Daha fazla  
Gececi tayfaya selam,
Dostlarım başlıkta da belirttiğim gibi kararsızım iki oyunu da severek oynuyorum fakat malum öğrenciyim, ikisini de oynamak çok vaktimi alıyor. Vakit konusunu geçtim, bu iki oyundan birine devam etmek istiyorum. İkisinde de fena sayılmam fakat CS'ye biraz daha meyilliyim. Nedeni de şudur ki, Valorant'taki silahların mermi gidişatı rastgele gibi geliyor, herkes koşarak sıkıyor ve HS atıyor. Bazen buna bağlı olarak bırakmak istediğim anlar oluyor. Ama iki oyunu da zevkle oynuyorum. Demem o ki, var mı bir tavsiyeniz? Hangisine devam edeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de farklı oyun. CSGO oynayacaksanız Faceit üzerinden neredeyse hiç hilesiz bir şekilde oynuyabiliyorsunuz. Valorant'ın resmi sunucularında hile az. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Valorant'ta silah ve özel güçler kullanıyoruz. Silahlar farklı. Herkesin özel gücü aynı değil.

CSGO'da ise silah ve bombalar kullanıyoruz. Herkes bu silahları ve bombaları kullanabiliyor. Eşit yani. Yani kısacası farklı oyunlar.

Ama benim zevkim CSGO tarafında. :D

Gececi tayfaya selam,
Dostlarım başlıkta da belirttiğim gibi kararsızım iki oyunu da severek oynuyorum fakat malum öğrenciyim, ikisini de oynamak çok vaktimi alıyor. Vakit konusunu geçtim, bu iki oyundan birine devam etmek istiyorum. İkisinde de fena sayılmam fakat CS'ye biraz daha meyilliyim. Nedeni de şudur ki, Valorant'taki silahların mermi gidişatı rastgele gibi geliyor, herkes koşarak sıkıyor ve HS atıyor. Bazen buna bağlı olarak bırakmak istediğim anlar oluyor. Ama iki oyunu da zevkle oynuyorum. Demem o ki, var mı bir tavsiyeniz? Hangisine devam edeyim?

Eğer e-sporcu olacağım gibisinden hayallerin varsa Valorant derim, çünkü CS:GO Türkiye arenası şu an maalesef kötü durumda. Çok iyi oynayıp diğer oyuncuların arasında fark edilmen gerek ki iyi bir yerlere gelebilesin. Bu da CS:GO Türkiye için konuşursak zorlu bir süreç demektir. Eğer sadece eğlenmek amaçlı oynayacağım diyorsan tabii ki CS:GO oynamanı öneririm. Daha ciddi olması, mekaniklerinin ve grafiklerinin daha gerçekçi olması ile daha iyi bir oyun olduğunu düşünüyorum. Tek sıkıntısı hile problemi, o da güven faktörünü arttırınca çok nadir karşılaşıyorsun.

Eskiden CS:GO'ya adardım kendimi. Çok severdim. Ama bırakalı çok oldu. Ve çok fazla hile olduğu söyleniyor. Valorant'ı da oynadım arcade oyunları pek sevmediğim için ısınamadım. Ama hangisi diye soracak olursan bence CS.

Hocam uzun vakitlerinizi veririm kafasındaysan CS:GO ama FACEIT Premium'da. Valoranta gelirsek her ne kadar iyi koruma vadedsede YouTube yazdığın zaman Free hileler var gene hatta yanında Logitech G HUB kurun vs diye de bilerek söylüyorlar ki hilenin macrosunu mu ne göstermiomuş. Ama şuda var CS gibi MG2'ye kadar kanser olma garantili valodada Gold 3'e kadar kanser olma garantisi veriyorum. O yüzden en güzeli kökten atıp istediğin hobiye odaklanman ya da Single oyun oynaman.

Hocam iki oyunu da oynayıp kendinize göre değerlendirin. Bana CS:GO daha güzel geliyor bu yüzden CS:GO oynuyorum. Valorant'a çok şans verdim oynadım ama yok o CS:GO'daki tadı bana vermiyor. 3500 saat CS:GO oynadım globale kadar çıktım ama yok valorantta iş yok bana göre. Ama arkadaşın dediği gibi zevkler ve renkler tartışılmaz. Oynamam ama oynayana saygı duyarım. Ama CS:GO'nun çok kötü ve eksik tarafları var tabii. Oyunun güzelliği ayrı oyuncuları ayrı. Ama grafiklerine göre kıyaslamanızı tavsiye etmem. Bir oyun 2020'de çıktı diğeri 2012'de. Kendinizi CS:GO'da geliştirdikten sonra FACEIT başlarsanız çok daha zevk alırsınız oyundan. Bazıları nova arkadaşlarımıza oyuna 2-3 ay önce başlayan arkadaşlarımıza sırf hile yok diye FACEIT öneriyor ama öyle FACEIT düşündükleri gibi rekabetçinin hilesiz hali değil maalesef. İnsanı oyundan soğuturlar. Zaten düşük elo oyuncusuysanız orta-yüksek eloya kadar rekabetçide hile çok az geliyor. CS:GO da yüksek eloda hile her zaman daha çok kendimden tecrübeliyim. Valorant dersek bilmiyorum oyunun genel olarak olayına pek alışamadım. Ama oynanabilir elbette. Kendinize göre değerlendirip tercihinizi yapın dediğim gibi.

Valorant bana çocuk oyunu gibi geldiğinden dolayı oynamıyorum. CSGO'da da sunucular kötü ve mermiler gitmiyor. Ayrıca hile çok. Ücretsiz olmasaydı hala oynuyor olurdum. İlla online bir FPS oyunu oynayacaksanız, R6 oynayın bence.

Ayrıca Valorant'ta sprey atmak daha kolay. Kötü bir şey bu bence.
İkisinden birisini oynayacaksan ve Valorant sana çocuk oyunu gibi gelmiyorsa, Valorant daha oynanabilir durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı