Valorant Ne Kadar Başarılı Olur?

Karakter özellikleri ile APEX, küçük haritalarıyla CSGO, karakter ve grafik tasarımlarıyla FORTNİTE olan bir oyun. Açıkçası hile işine düşerlerse bir nebze CSGO ve PUBG kitlesinden oyuncu çeker. CSGO hilesiz oynayanın kalmadığı açıkçası rezil edilen bir durumda. Riot games hile konusundaki yatırımı düzgün yaparsa biraz daha uzun süre oynanır ama birçok türü karma yaparak bu iş olmaz.

Şahsen ben 1800 saat CS:GO ve global birisi olarak ve aynı zamanda şuanda Valorant oynayan birisi olarak durumu şöyle kıyaslayabilirim.

Vuruş hissiyatı , gerçekçi grafikler ve modlar olarak şuan zaten Valorant CS:GO 'nun rakibi olamaz ama oyun şuanda daha Betaya yeni çıktı çok isteyen kişiler CS:GO 'nun Beta haline bakabilirler kesinlikle fan boyluk yapmıyorum bu rekabet en fazla bize yarar çok isterseniz benim gibi ikisini de ne zaman isterseniz oynarsınız fakat yok CS:GO katili olacakmış falan bunlar şimdiden söylenecek sözler değil. Valorant'ın TR oyuncuları için en büyük avantajı 128 tick TR serveri bunu şuana kadar hangi oyun firması yaptı ben Valorant da 128 tick de 14 ping de oynuyorum bununda zevki farklı CS:GO 'nun da .
İkinci bir konu Anti-Cheat da Valve aşırı yetersiz kalıyor şuan Valorant dada hile olduğunu biliyorum fakat bu CS:GO daki kadar değil. LOL de hileleri asla affetmeyen Riot umarım bu tutumunu bu oyunda da sürdürür.Bu oyunun en büyük gördüğüm avantajı optimizasyon dan sonra düşük bilgisayara sahip olanların oynayacağı bir oyun olduğu için çok kitleye hitap edecek bu da ister istemez arkadaşın oynar kuzenin oynar sende oyna der bir şekilde senide kendine çeker aynı zamanda çok fazla saat CS:GO oynamış kişiler içinde bir yenilik olacağı için piyasada kalabilir.Umarım beta aşamasından riot başarılı bir şekilde çıkar da CS:GO dan sıkıldığımızda gireceğimiz TR 128 tick serverli bir oyunumuz olur.

Oyunun optimizasyon sıkıntısı bulunmakta. Reddit'te bu sorunu yaşadığını dile getiren bir sürü insan var. GTX 1660 Ti Max-Q kullanıyorum fakat aldığım FPS değeri 60-90 arası.

Eğer 1660 Ti ile E7500 kullanıyorsanız 60-90 FPS fazla bile açıkçası. 20 liralık işlemci kullanıp oyuna sövmenin bir mantığı yok. Oyun kaç çekirdek kullanıyor test etmedim ama eğer çoklu çekirdek optimizasyonu kötü ise FX ve Ryzen 1000-2000 kullananlar düşük FPS alır orası kesin.

Oyuna laf etmeyin gayet güzel çalışıyor, sistem gereksinimi kılı kılına tutturup sonra oyuna küfretmeyin. Elbette herkesin imkanı vardır yoktur ona saygım var ama kalkıp burada bu oyundan bi cacık olmaz modunda yazarsanız haksızlık etmiş olursunuz.

Mesela oyun arası bekleme süresi çok uzun benim ilk eksilediğim yönü bu oyunun.

Birincisi oyun harika olmuş.

İkincisi bence yapılmış en iyi yapımlar arasında yer alabilir.
Overwatch, CS:GO kırması gibi ama iki oyuna harcanan paradan daha az para harcanıyor.
Epin kullanılabilir olması muazzam. Valorant gerçekten katmadeğerli bir yapım.
Birde oyun içi eşyalar için illaki firmanın zorbalığına maruz kalmak zorunda değil insan.
Bynogame, www.Epin.com.tr, GameSatış vs. gibi yerleri de kullanabiliyorsunuz.
Bence çok başarılı net söylemeyeliyim.

Benim sabırsızlıkla beklediğim bir oyundu. Fakat CS'yi bile çok sevmeme rağmen 170 küsür saat vermişimdir. Ama bu oyuna verdiğim toplam süre 30 saati geçmez. Açıkçası sıkıldım çok yeni bir şey vaadetmiyor karakter açması tam bir işkence pc de inanılmaz donmalar var vs. direk soğdum maalesef oyundan.

Çoğunuz biliyorsunuzdur Riot Games yeni oyunlar geliştirmeye başladı. Bu oyunlardan birisi de FPS oyunu olan Valorant. Kimisi grafikler kötü diyor, (bence geliştirilecek) kimisi de oynanışı kötü diyor. Sizce Valorant CS:GO ve Overwatch gibi oyunları yenebilir mi?

Geleceğin CS:GO'su.

Yeni konular

Geri
Yukarı