Valorant neden böyle?

Bu oyunu nereden baksanız ilk çıktığı zamanlardan beri oynuyorum, fakat gerçekten artık bunları yazmak istedim. Koskoca Riot Games'in bu kadar bütçeyle çok büyük kitlelere hitap eden oyunu neden bu kadar kötü?

İlk çıktığı zamandan beri oyuna kaç tane skin seti ve etkinlik setleri getirdiler fakat hala günlük olarak sadece random 4 skin satın alabilme hakkınız var... Yani çok beğendiğiniz bir skini satın alabilmek için her gün oyuna girip gelmiş mi gelmemiş mi bakmanız gerekiyor.

Arayüzü hala berbat, betadan beri (7 Nisan 2020 olarak yazıyor) birkaç renk atıp simgelerin yerlerini değiştirdiler. Hiçbir yenilik yok.

Bu kadar skin satmalarına ve bütçe kazanmalarına rağmen hala çıkarttıkları skinler oyunun ilk çıktığı zamanlardaki ejder koleksiyonu veya yağmacı kadar alınabilir olmuyor.

Oyunun Hitbox'ları o kadar kötü ve rastgele ki düşük liglerde karşınıza gelen kişi random sıkarak kafanıza denk getirebiliyor ve ölüyorsunuz.

Silah hasarları ve sekmeleri bambaşka bir muhabbet, sprey mantığı o kadar garip ki bildiğiniz silah kendi kafasına göre davranıyor, vuruş hissi ise sadece vurduğunuzda çıkan sesten ibaret.

Son çıkan karakterlere baktığımızda büyük bir özensizlik var, bu tür bir oyunda en fazla strateji karakterlerin skilleri ve yapabilecekleri ön planda olması gerekirken Valorant'a özel aiminizin* ne kadar iyi olduğu daha önemli.

Daha sayılabilecek onlarca sorun vardır mutlaka, şu anda aklıma gelenler bunlar. Kısaca içimi bir miktar dökmek istedim, sizler de aklınıza gelen sorunları yazabilirisiniz.

Sırf Riot Games'in FPS oyunu diye bu kadar rağbet gören bu betadan hallice oyunun gerçekten daha çok geliştirilmesi gerekli fikrimce. Umarım CS2 bir an önce çıkar.

Bazı konularda bahsettiklerinize katılırken bazılarına katılmıyorum. Öncelikle gelen skinler satılmasa da bence gayet güzeller. Hele CS:GO skinlerine göre animasyonu olsun sesi olsun hissiyatı olsun CS:GO skinlerinin çok ötesindeler. Vuruş hissiyatı olarak biraz CS:GO oynadığımda gördüm ki adamı vurduğumu anlamıyorum bile. Valorant'ta birine vurduysam anlamama ihtimalim yok. Yeteneklerin etkisiz olduğundan bahsetmişsiniz fakat son çıkan karakterlerle sadece yetenekle bile çok fazla kill almak mümkün. Hatta çoğu insan çok fazla skill var Valorant'ın cılkı çıktı derken sizin sadece aime odaklanmışlar demeniz mantıklı gelmedi. Kalan dediklerinizin çoğuna katılsam da bence şimdilik TR'de oynanan Online FPS oyunları arasında en iyilerinden biri. Ayrıca Türk oyuncu çoğunluğunun farkındalar ve Türk oyunculara değer veriyorlar. CS:GO'nun o kadar Türk oyuncusu olmasına rağmen bir Türk serveri bile yok.

Ekleme; Türk oyunculara verilen değer; TR ofisinin olması ve ilgili destek sistemleri olmasıyla da kanıtlanabilir. Örneğin geçtiğimiz günlerde bilgisayarımdaki bir sorundan kaynaklı Valorant sorununu forumda çözememişken Destek'te verilen birkaç yönergeyle hemen düzelttik. Üstelik Valorant ile ilgili değil direkt bilgisayarımla ilgiliymiş.

Oyunun mekanikleri bence yerinde fakat tasarım konusunda eksikleri olduğunu düşünüyorum fade in ve harborun değişen logoları eskilerine nazaran sönük ve yeni envanter kısmı bence iyi değil.

Bazı konularda bahsettiklerinize katılırken bazılarına katılmıyorum. Öncelikle gelen skinler satılmasa da bence gayet güzeller. Hele CS:GO skinlerine göre animasyonu olsun sesi olsun hissiyatı olsun CS:GO skinlerinin çok ötesindeler. Vuruş hissiyatı olarak biraz CS:GO oynadığımda gördüm ki adamı vurduğumu anlamıyorum bile. Valorant'ta birine vurduysam anlamama ihtimalim yok. Yeteneklerin etkisiz olduğundan bahsetmişsiniz fakat son çıkan karakterlerle sadece yetenekle bile çok fazla kill almak mümkün. Hatta çoğu insan çok fazla skill var Valorant'ın cılkı çıktı derken sizin sadece aime odaklanmışlar demeniz mantıklı gelmedi. Kalan dediklerinizin çoğuna katılsam da bence şimdilik TR'de oynanan Online FPS oyunları arasında en iyilerinden biri. Ayrıca Türk oyuncu çoğunluğunun farkındalar ve Türk oyunculara değer veriyorlar. CS:GO'nun o kadar Türk oyuncusu olmasına rağmen bir Türk serveri bile yok.
CS:GO skinleri çok daha iyi çünkü oyunu bozmuyor ve skinleri satıp gerçek paraya çeviriyoruz. CS:GO'da altta dandik bir animasyon çıkmaması daha iyi sağ üste bakabilirsiniz. CS:GO'da TR serveri olsa Valorant gibi toxic bir kitle oluşurdu. Riot'un TR'ye değer vermesinin nedeni insanların saçma sapan pixellere karşılıksız para ödemesi.

64 tick CS oynanmıyor hocam. Bu yüzden valorant oynuyorum. CS2 çıksın bakarız. Rainbow en iyi FPS rekabetçi oyundur.
Faceit oynayın. Hile yok, toxic yok, + 128 tickrate.

Aynı CS:GO'da olduğu gibi.
Katılıyorum Valorant'ta çocuklar varsa CS'de ruslar var ve ikiside berbat. Rusyaya bomba düşse CS'de 200k online kalacak zevk almak istiyorsanız ve rekabetçi oynayacaksanız 2 oyunuda tercih etmemenizi öneririm lakin CS 2 cıkarsa değişecek tek şey ışık, yine ruslarla oynamaya devam edeceksin.

Katılıyorum Valorant'ta çocuklar varsa CS'de ruslar var ve ikiside berbat zevk almak istiyorsanız ve rekabetçi oynayacaksanız 2 oyunuda tercih etmemenizi öneririm lakin CS 2 cıkarsa değişecek tek şey ışık, yine ruslarla oynamaya devam edeceksin.
Ruslar her 3 saniyede bir ailevi değerlerinize küfür etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı