Valorant neden sevilmiyor?

• Konuyu başlatan bbnoS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 106
  • Görüntüleme 7B
Hocam size sadece bir soru soracağım, her çıkarılan silah oyunu CS:GO'nun çakması mı olacak artık?
Hala anlamıyorsun, hala anlamıyorsun, anlamamak için ciddi bir çaba gösteriyor olmalısın. Silah değil diyorum olay silahların oyuna ekleniş amacı anlamıyor musun? Aynı tipte silahlar bunlar yahu bu silahların oyuna ekleniş amacından bahsediyorum silahın kendisinden değil.

Bunu anlamak bu kadar mı zor ya? Silah değil olay silahın türü!

Hala anlamıyorsun, hala anlamıyorsun, anlamamak için ciddi bir çaba gösteriyor olmalısın. Silah değil diyorum olay silahların oyuna ekleniş amacı anlamıyor musun? Aynı tipte silahlar bunlar yahu bu silahların oyuna ekleniş amacından bahsediyorum silahın kendisinden değil.

Bunu anlamak bu kadar mı zor ya? Silah değil olay silahın türü!

Hocam şimdi sadece silahların türü aynı, diğer çakma mı oluyor oyun yani? O kadar eklenen mapler, skinler, karakterler, karakter özellikleri bunların hepsi farklı ama silah türleri aynı olduğu için oyun çakma mı oluyor?

Eğer konunun başlarına bakarsan toksik kitle her oyunda var demişim ve herkes beğenmedim atmış.

Yeni başladım, zevk almak için gireyim dedim. Anneme küfür yedim, bir daha da girmedim. Bence sadece bu sebep bile yeterli. Zevkine küfür edenler bile var.
Zevkine küfür edenler genellikle smurf'ler geliyorlar, kendi halince eğleniyorlar ama hiç diğer kişinin halini düşünmüyorlar. Hele ki maça kız ya da yaşı küçük biri gelirse direkt toksiklikler, küfürler başlar.

Hocam şimdi sadece silahların türü aynı diğer çakmamı oluyor oyun yani o kadar eklenen mapler, skinler, karakterler, karakter özellikleri bunların hepsi farklı ama silah türleri aynı olduğu için oyun çakmamı oluyor?
Evet çakma oluyor? O zaman Assassin's Creed'ler de her oyunda haritanın dizaynı, genel teması değişiyor demek ki oyun birbirinin aynısı değil. Çok farklı oyunlar o zaman öyle mi? Bu eleştiriyi yapabiliriz o zaman yani? Saçma sapan konuşma gözünü seveyim ya. Oyunun game-design'ı bildiğin CS:GO bu bile onu CS:GO çakması yapmaya yetiyor da artıyor bile.

Oyunun temel oynanış döngüsünden ne kast ettiğimi anlamıyorsan diye açıklama yapayım. Her round puan topluyorsun ve bu puanlar doğrultusunda silah satın alabiliyorsun. Bu temel oynanış döngüsünü birebir kopyalamışlar, yetmemiş silahların tipleri birebir aynı.

Eklenen haritalarmış şuymuş buymuş, bunları da yapsınlar bir zahmet bu mudur yani bir oyunu farklı yapan şey senin gözünde? Piyasada çıkan her silah oyunu CS:GO çakması değil, Battlefield değil mesela, Call of Duty değil, Rainbow Six değil, Overwatch değil ancak Valorant öyle. Oyunun temel oynanış döngüsüne bakarak çok rahat anlarsın bunu. Ben Valorant'ı geliştirirlerken geliştirici ekibin bir yandan CS:GO oynadığına eminim hatta.

Nasıl araklayabiliriz diye kontrol etmişlerdir sürekli CS:GO'yu o kadar aynı bir oyundan bahsediyoruz.

ELDEN RING koskoca Dark Souls'u açık dünyaya taşıdı ona bile Dark Souls'un aynısı diye eleştiri yaptınız ancak Valorant'ın haritalarında "de_dust yok farklı oyun abi baksana yav" diye savunuyorsunuz siz şakasınız ya.

Geri
Yukarı