Valorant oynarken işlemci 90 derecede oynuyor

Ryzen 5 7500F in base speedi 3.7 GHz diye biliyorum seninki 4.7 GHz de çalışıyor muhtemelen biostan core performans boost ve precision boost overdrive açık arkadaşın haberi yok otomatik oc uyguluyor diye düşünüyorum.

Ryzen 5 7500F in base speedi 3.7 GHz diye biliyorum seninki 4.7 GHz de çalışıyor muhtemelen biostan core performans boost ve precision boost overdrive açık arkadaşın haberi yok otomatik oc uyguluyor diye düşünüyorum.
hocam ryzen master uygulamasından otomatik oc acıktı son zamanlarda ısı artışı yüzünden kapattım

Bencede öyle yap. Stok soğutucu kullandığın sürece aynı şey devam edecek çünkü.
başlarda boyle bir sorun yoktu hocam ondan sordum sağ olun

Son zamanlarda Valorant oynarken kasmaların ve FPS düşmelerinin yaşandığını fark ettim ve sıcaklık değerine baktığımda fotoğraftaki değerlere sahip oluyorum. Valorant'ı alt+tab'a aldıktan 3-5 saniye içerisinde ise ısı 74-75 derecelere düşüyor. Ne yapmalıyım? (bilgisayarı alalı yaklaşık 7 ay olacak)
Ben laptopumda 90 ile 97 derece arası kullanıyorum sürekli, masaüstü için ise çok fazla bu değerler. Tabii güç kısmıyorsa veya frekans donma yoksa çokta takmayın derim ama önlem almakta fayda var zira o sıcaklıklar bir şeyleri yap diyor. O sıcaklıkta masaüstüne zarar vs. gelmez ama macun daha çabuk kurur vb. durumlar olur elbette.

Bende bunu düşünüyordum hocam en iyisi teşekkürler.

Ben laptopumda 90 ile 97 derece arası kullanıyorum sürekli, masaüstü için ise çok fazla bu değerler. Tabii güç kısmıyorsa veya frekans donma yoksa çokta takmayın derim ama önlem almakta fayda var zira o sıcaklıklar bir şeyleri yap diyor. O sıcaklıkta masaüstüne zarar vs. gelmez ama macun daha çabuk kurur vb. durumlar olur elbette.
soğutucu almayı düşünebilirsin hocam o değerler yüksek baya

hocam ryzen master uygulamasından otomatik oc acıktı son zamanlarda ısı artışı yüzünden kapattım

başlarda boyle bir sorun yoktu hocam ondan sordum sağ olun
hocam bende stok soğutucu kullanıyorum 70 in üstüne çıkmıyor 85 90 ciddi bi sıcaklık siz yine de biosa girip oc ayarlarından core performance boost ve precision boost overdrive bakın aynı durumu kasayı ilk aldığımda yaşamıştım bunlar otomatik overclock uyguluyor disabled olduğundan emin ol

Yeni konular

Geri
Yukarı