Valorant oyun gecikmesi 30-40ms

sashafps

Hectopat
Daha fazla  
Valorant oynarken ilk dakikalarda 8-10 olan "oyun gecikmesi" ve "oyunda görüntü oluşturma gecikmesi" 5 dakika sonra 30-40 civarlarında sabitleniyor.
Sistemim yeterli Ryzen 5 5600X GTX 1660 16 GB RAM 240Hz BenQ XL2546 monitör ve 500-600 FPS alıyorum.
100/20 internetim var ama bir türlü bu gecikme olayını düşüremedim normal değerler 4-5 olması gerekiyor.

Valorant'ta oyun ayarlarından Görüntü > Nitelikler kısmını açıp Performans sekmesindeki her şeyi "Sadece Metin" olacak şekilde ayarlayın. Daha sonra aşağıdaki video rehberi uygulayıp MSI Afterburner'daki seçenekleri açın ve oyunun başından itibaren bahsettiğiniz durum oluşana kadar ekran kaydı alın. Kaydı Youtube'a yükleyip paylaşın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konunun sonunda internetten bahsetmiş bir daha bakın. Zaten belirtmişim gecikme ile ping yazdığını. Demek ki ikisinin ayrı şeyler olduğunu biliyorum değil mi? Bunu senin anlaman lazım.

Güzel dostum onun üzerinde de RAM ve ekran kartı işlemci gibi şeylerden de bahsettim oyun gecikmesi ile RAM'in bir alakası yok yazdınız mı? Oyun gecikmesi diyorsun ekipmanlarını neden sayıyorsun yazdınız mı? Ben size orada genel olarak internet sistem şu bu bilgi vermeye çalıştım anlamak istediğinizi anlayıp lütfen boş yorumlarla doldurmayın.

Valorant oynarken ilk dakikalarda 8-10 olan "oyun gecikmesi" ve "oyunda görüntü oluşturma gecikmesi" 5 dakika sonra 30-40 civarlarında sabitleniyor.
Sistemim yeterli Ryzen 5 5600X GTX 1660 16 GB RAM 240Hz BenQ XL2546 monitör ve 500-600 FPS alıyorum.
100/20 internetim var ama bir türlü bu gecikme olayını düşüremedim normal değerler 4-5 olması gerekiyor.

Genel kısmındaki tüm FPS kısıtlamalarını kapat ardından grafik kalitesine gel ve V-Sync kapat düzelecektir.

Güzel arkadaşın onun üzerinde de RAM ve ekran kartı işlemcisi gibi defterlerinde de bahsettiğim oyun gecikmesi ile RAM'in bir anlamı yok yazdınız mı? Oyun gecikmesi diyorsun ekipmanlarını neden sayıyorsun yazdınız mı? Ben size orada genel olarak internet sistemi şu bu bilgiyi vermeye çalışarak anlamayı anlayıp lütfen boş yorumlarla doldurmayınız.

Kral ne yaptın, sorunu çözdün mü? Bu arada ne kadar çok bilmeyip çok bilmiş gibi yorum yapan var, gözlerim acıdı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı