Valorant Rütbe Saçmalığı

Benim bildiğim hiç derecesi olmayan birine bir derece veriliyor. Sonra oynaya oynaya o derece değiştiriliyor ve en sonunda yerleştirme maçları bitince uygun lig söyleniyor.

Sizin kendi MMR'ınızı, ve oyununuzdaki rakipleriniz dahil herkesin MMR'ını bilip üstüne MMR değişikliği formülünü bilmeniz gerekiyor.
Bunun dışında ne konuşsanız boş diyebilirim.
Formülü bildiğinizde de 2 şey olabilir. 1, makine hata yapmıştır (ki olacağını hiç sanmıyorum). 2, formülü beğenmeyip bu konudaki gibi yakınırsınız. O da şu anda yaptığınızdan farklı değil.
Yani konuşmanın hiçbir anlamı yok. Tamamen şeffaf olmayan ama hatları belli bir sistem var. Beğenirseniz oynarsınız, beğenmezseniz oynamazsınız.

Elmaslara karşı 4 lose 1 win alıp Gold düşebilir. Bronzlara karşı 5 win alıp Silver başlayabilirsiniz.

Kaç win/lose aldığınız değil, kimlere karşı kaç win/lose aldığınız önemlidir.

Vallahi ben eğlencesine oynuyorum. Rütbe falan takmıyom. Öyle yapın bence :D.

Benim bildiğim hiç derecesi olmayan birine bir derece veriliyor. Sonra oynaya oynaya o derece değiştiriliyor ve en sonunda yerleştirme maçları bitince uygun lig söyleniyor.

Sizin kendi MMR'ınızı, ve oyununuzdaki rakipleriniz dahil herkesin MMR'ını bilip üstüne MMR değişikliği formülünü bilmeniz gerekiyor.
Bunun dışında ne konuşsanız boş diyebilirim.
Formülü bildiğinizde de 2 şey olabilir. 1, makine hata yapmıştır (ki olacağını hiç sanmıyorum). 2, formülü beğenmeyip bu konudaki gibi yakınırsınız. O da şu anda yaptığınızdan farklı değil.
Yani konuşmanın hiçbir anlamı yok. Tamamen şeffaf olmayan ama hatları belli bir sistem var. Beğenirseniz oynarsınız, beğenmezseniz oynamazsınız.
Zaten adaletsizlik varsa oynamam sildim az önce :)
Dediğinden yola çıkarsak makine hata yapmış oluyor çünkü arkadaşım 3 win 2 lose ile benden üstün rütbe aldı ve kötü oynamıştı hatta afk bile kalıyordu.

Ne yapmasını bekliyordunuz hocam? Plat rütbesine mi atsın? MMR değeri var, oynayışınıza göre biçiyor. Bu adil bir şey, adaletsizlik sayılmaz.

Elmaslara karşı 4 lose 1 win alıp Gold düşebilir. Bronzlara karşı 5 win alıp Silver başlayabilirsiniz.

Kaç win/lose aldığınız değil, kimlere karşı kaç win/lose aldığınız önemlidir.
Arkadaşımın kimlerle oynadığına baktım 4 oyunda tamamen demir ve bronz sonuncuda ise demir sadece
Ne yapmasını bekliyordunuz hocam? Plat rütbesine mi atsın? MMR değeri var, oynayışınıza göre biçiyor.
Altınlara karşı çok rahat oynuyorsam bana kolay geliyorlarsa Bronz rütbesinede atmaz herhalde.

Merhaba oyunda rank edinebilmek için 5 rekabetçi atmak gerekiyor. Ben 5 oyunu da kazandım ve 3'ünde mvp diğerlerinde 20 üstü kill aldım. Ona rağmen bronz 2 attı. Herkese böyle olsa neyse diyeceğim ama arkadaşım 5 oyundan 3 kazandı, 2 kaybetti, bronz 3 oldu ve 10-20 arası vuruyordu. Asist demeyin. Asistim hepsinde 5-10 arasıydı ve bu kadarla kalmayıp başka bir arkadaşım da 4 oyun kaybedip, 1 kazanıp bronz 2 oldu. Sanırım bu oyunda yeteneğin önemi yok...

Ben 2 maç kazanmıştım 2 loselamıştım 1 tane berabere vardı Silver 1 başladım.

Zaten adaletsizlik varsa oynamam sildim az önce :)
Adaletsizlik yok.

Dediğinden yola çıkarsak makine hata yapmış oluyor çünkü arkadaşım 3 galibiyet, 2 mağlubiyet ile benden üstün rütbe aldı ve kötü oynamıştı, hatta afk bile kalıyordu.
Çok basit bir açıklaması var. Sizin rakibiniz kötü oyuncular iken onun rakibi iyi oyuculardı.
Genele bakıldığında ise sizden daha performanslı bir oyun ortaya koymuş oldu.

Şöyle düşünün. Fenerbahçe iyi olmayan bir taşra takımına 10 gol atsa mı daha önemli bir olaydır, yoksa iyi bir Avrupa takımına karşı 3-1 yenilse mi?

Herkesi yüksek rütbelere atmak zorunda değil zaten. Dediğiniz gibi her maç mvp olup 20 üstü vuruyorsanız rahatlıkla çıkarsınız bronzdan.

Yeni konular

Geri
Yukarı