Valorant tam ekran yapılmıyor

ryanbenjamin

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz Valorant 01.04.2021 yani 1 Nisanda güncelleme yaptı ve o günden bu yana neredeyse 1 aydır oyuna girip tam ekran yapılmıyor.

Defalarca kez ticket atmamıza rağmen alakasız bir çözüm yöntemi söyleyip ikinci kez ticket attığımızda aynı cevapları alıyoruz.
Pencereli tam ekran oynanıyor ama normalde 150 FPS alırken pencereli tam ekranda 30-40 arası takıla takıla oynanıyor.
Bazı arkadaşlar Intel HD 3000 ekran kartıyla ilgili bir problem olduğunu söylemiş.

Fakat laptopta 2 ekran kartı var gömülü Intel 3000 harici NVIDIA 520.

Oyunu kaldırıyor 120-150 arası FPS'leri görüyordum en düşükte. Oyunu NVIDIA'dan başlatmama rağmen tam ekran olmuyor.
Bütün yöntemler denendi. Yeni bir çözüm varsa yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bunu önceden yaptılar. Bir arkadaşım GeForce 300 kullanıyordu, ilk başta oynayabiliyorduk fakat sonradan bir update getirdiler. Bilet attığında artık bu grafik kartını desteklemiyor oyunumuz, teknoloji gelişiyor ayak uydurmak lazım tarzı bir şey söylenmiş. Böyle giderse çok oyuncu kaybedecekler. Zaten çok iyi bir bilgisayarım olsa o kadar oyun varken valorant oynamam. Bugün İntel graphics eski sürümü yükleyeceğim yinede. Bana şöyle bir mesaj attılar:

Selamlar,

Kankam incelemelerimiz sonucunda özellikle sende de olan bazı ekran kartlarına özel bu gibi tam ekrana alamama veya siyah ekranda kalma sorunları olduğunu gördük. Bunları geliştirici ekibimize ilettik ve onlar da çözümü için harıl harıl çalışıyorlar. ALT+Enter ile pencereli modda hala arzu edersen oyunu oynayabilirsin.

Bu süreçte ekip arkadaşlarım da sorunu araştırmakta ve emin ol en kısa sürede bir sonuç alınacaktır. ^^

Anlayışın için şimdiden çok teşekkür ederiz. :))

Virüs hala en etkili şekilde aramızda ve umuyorum sen ve sevdiklerin sağlıklıdır. Lütfen dikkat edelim. ^^

Kendine çok iyi bak. ♥

Tongue Fu
Riot Games Oyuncu Destek
Pencereli modda oyna diyorlar birde dalga geçer gibi. Normalde 130 fps alıyorum pencereli modda takıla takıla 30 fps oynuyorsun. Bilgisayarımız iyi olsa zaten call of duty pubg steam apex falan oynarım ne işim var valorantla :/

Pencereli modda oyna diyorlar bir de dalga geçer gibi. Normalde 130 FPS alıyorum pencereli modda takıla takıla 30 FPS oynuyorsun. Bilgisayarımız iyi olsa zaten Call of Duty PUBG Steam Apex falan oynarım ne işim var Valorant'la :/

Oynanmıyor ki zaten pencereli modda. Üstüne utanmadan harıl harıl çalışıyorlar diyor, kaç güncelleme geldi salladıkları yok. Intel kaldırıp kurdum ve sonra eski bir sürümünü yükledim yine bir işe yaramadı.

Oynanmıyor ki zaten pencereli modda. Üstüne utanmadan harıl harıl çalışıyorlar diyor, kaç güncelleme geldi salladıkları yok. Intel kaldırıp kurdum ve sonra eski bir sürümünü yükledim yine bir işe yaramadı.
Banada her ticket da çok çalışıyorlar falan diyordu. Üstünden 5 güncelleme geçti ama düzeltmediler. Hemde o kadar bu sorunu yaşayan olmasına rağmen görmezden geliyorlar.Kendileri bilir. Malum ülkemizde alım gücü sıkıntılı herkeste iyi bir bilgisayar olamayabiliyor. Tr serverında eminimki düşüş gözle görülür şekilde olacaktır. Ne kadar umurlarında olur bilemem sonuçta free to play bir oyun sadece skin satarak çark dönüyor.

Bana da her ticket da çok çalışıyorlar falan diyordu. Üstünden 5 güncelleme geçti ama düzeltmediler. Hemde o kadar bu sorunu yaşayan olmasına rağmen görmezden geliyorlar. Kendileri bilir. Malum ülkemizde alım gücü sıkıntılı herkeste iyi bir bilgisayar olamayabiliyor. TR serverında eminim ki düşüş gözle görülür şekilde olacaktır. Ne kadar umurlarında olur bilemem sonuçta Free to play bir oyun sadece skin satarak çark dönüyor.

Basit bir hata aslında çözülebilir. Oyunun 1 Nisan öncesi sürümünü açıp bakıp düzeltsinler. Mühendis arkadaşımla dün çözmeye çalıştık ama oyunun dosyalardaki ayarlarıyla oynayınca, oyunu oynayamazsınız diye uyarı geldi. Ne bizim çözmemize izin veriyorlar ne de sorunu çözmeye yelteniyorlar. Ama bence de dediğin gibi kötü bilgisayarlı insanların oynamasını istemiyorlar. Zaten en çok bu sorun gördüğüm kadar TR'de, yabancılar bu sorunu yaşamıyor pek. TR'yi gözden çıkarmışlar artık. Keşke düpedüz ekran kartınızı beğenmiyoruz o yüzden düzeltmeyeceğiz deseler. Hem biz heves etmeyiz hem de onlar cevap vermekten yorulmaz.

Basit bir hata aslında çözülebilir. Oyunun 1 Nisan öncesi sürümünü açıp bakıp düzeltsinler. Mühendis arkadaşımla dün çözmeye çalıştık ama oyunun dosyalardaki ayarlarıyla oynayınca, oyunu oynayamazsınız diye uyarı geldi. Ne bizim çözmemize izin veriyorlar ne de sorunu çözmeye yelteniyorlar. Ama bence de dediğin gibi kötü bilgisayarlı insanların oynamasını istemiyorlar. Zaten en çok bu sorun gördüğüm kadar TR'de, yabancılar bu sorunu yaşamıyor pek. TR'yi gözden çıkarmışlar artık. Keşke düpedüz ekran kartınızı beğenmiyoruz o yüzden düzeltmeyeceğiz deseler. Hem biz heves etmeyiz hem de onlar cevap vermekten yorulmaz.
Bende cevap olarak yazmıştım 1 nisan güncellemesini açın bakın ne değiştirdiyseniz sorun orda diye. Saçma sapan cevaplar verdiler. Düşük sistemli bilgisayarları şundan dolayı elediklerini düşünüyorum. Şahsen benimde başıma geldi 20-25 fps alan adam dereceli maça giriyor oyunun içine ediyor bu konuda çok şikayet aldıklarını düşünüyorum.Belkide ondan bu düzenlemeye gittiler ama arada bizde kaynadık.Benim de ekran kartım düşük en az 8 yıllık laptop ama en azından düşük ayarlarda 130-150 fps arasında oynayabiliyordum akıcı olarak.Her oyun en az 20-30 kill alıyordum dereceli maçlarda.Yeni pc de laptopta toplanmaz.Zaten ekran kartı sıkıntısı var hazır toplanmış kasalarda yada laptoplarda ekran kartı oluyor harici hiçbir stokta yok harici olarak satmıyorlar.İkinci el satılanların alayı hem pahalı hemde mining yapılmış çoğuyla.Hazır kasalar ve laptoplar 8 binden başlıyor.Bir iki oyun oynucam diyede bu zamanda o kadar para vermek insanın canını sıkıyor.En sonunda çekicez oyunlarda elimizi ayağımızı :)

Bende cevap olarak yazmıştım 1 Nisan güncellemesini açın bakın ne değiştirdiyseniz sorun orada diye. Saçma sapan cevaplar verdiler. Düşük sistemli bilgisayarları şundan dolayı elediklerini düşünüyorum. Şahsen benim de başıma geldi 20-25 FPS alan adam dereceli maça giriyor oyunun içine ediyor bu konuda çok şikayet aldıklarını düşünüyorum. Belkide ondan bu düzenlemeye gittiler ama arada bizde kaynadık. Benim de ekran kartım düşük en az 8 yıllık laptop ama en azından düşük ayarlarda 130-150 FPS arasında oynayabiliyordum akıcı olarak. Her oyun en az 20-30 kill alıyordum dereceli maçlarda. Yeni PC de laptopta toplanmaz. Zaten ekran kartı sıkıntısı var hazır toplanmış kasalarda ya da laptoplarda ekran kartı oluyor harici hiçbir stokta yok harici olarak satmıyorlar. İkinci el satılanların alayı hem pahalı hem de mining yapılmış çoğuyla. Hazır kasalar ve laptoplar 8 binden başlıyor. Bir iki oyun oynayacağım diye de bu zamanda o kadar para vermek insanın canını sıkıyor. En sonunda çekicez oyunlarda elimizi ayağımızı :)

Benim de aynen öyle bilgisayarım 10 yıllık. Ben de sen gibi akıcı oynuyordum fakat 90-100 ile. Zaten 20-25'te oyun oynanmıyor, bunu Riot'un bilmesi lazım. Oynansaydı biz pencereli modda oynardık. Bu oyun için RAM attırtırdım sırf, daha fazla yapabileceğim bir şey yok. Şöyle bir mantıkları var aslında: Bir oyuncu iyi bir bilgisayara sahipse oyuna para yatırabilir. Bundan dolayı eski bilgisayarlı insanların şikayetleri dikkate alacaklarını sanmıyorum. Salı günü galiba yeni güncelleme gelecekmiş ve yeni karakter çıkacakmış. Umarım sorunu çözmeye çalışmışlardır derdim ama kesin yeni karakterle ilgilenmişlerdir daha çok.

Yeni konular

Geri
Yukarı