Valorant V-Sync açınca ağ problemi

akiyorm

Hectopat
Normalde V-Sync açık oynamam FPS oyunlarını ama bu oyunun optimizasyon sorunu yüzünden V-Sync daha akıcı hissettiriyor o yüzden açıyorum. Fakat bir şey fark ettim ne zaman V-Sync açsam sağ üstte ağ problem ibaresi çıkıyor ve gerçekten de gecikme sürem(ms) artıyor. İlk başta alakası olduğunu düşünmedim elbette, internet kaynaklıdır fikrindeydim. Bu sabah uzun süredir deniyorum gerçekten de V-Sync yüzünden oluyor, sadece açtığımda oluyor.

Açmadığım zaman pingim 16-21 ms gezerken;
Açtığım zaman pingim 30-45 ms oluyor.

Evet gözle görülür bir fark değil biliyorum ama nedenini anlayamadım.
V-Sync açmadığım zamanda bu sefer, 220-280 FPS arası alsamda akıcı hissedemiyorum bununda ayrı bir şekilde anlayamadım.

NOT: Ekran kartı sürücüleri ve anakart üzerindeki (Chipset, BIOS, Ethernet kartı sürücüleri) hepsi güncel.

Monitörüm;
75 Hz ve herhangi bir G-Sync veya FreeSync özelliği bulunmuyor.

Sistemim;
RTX 2060.
i5-8500.
8 GB 3200 MHz RAM.

Oyun ayarlarım;
(Çözünürlük)
1593529702177.png

(Kalite)
1593529723708.png

Hocam V-Sync görüntüyü biraz esnetiyor muhtemel server ping süresine bu yüzden etki ediyor. Ayrıca oyun betada muhtemel henüz V-Sync optimizasyonu iyi değildir diye düşünüyorum. FPS oyun olduğu içinde V-Sync açmak pek mantıklı değil çünkü 75FPS'e sabitleyecek görüntünüzü bu da oyununuza kötü yönde etkisi olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam v-Sync görüntüyü biraz esnetiyor muhtemel server ping süresine bu yüzden etki ediyor. Ayrıca oyun betada muhtemel henüz v-Sync optimizasyonu iyi değildir diye düşünüyorum. FPS oyun olduğu içinde v-Sync açmak pek mantıklı değil çünkü 75FPS'e sabitleyecek görüntünüzü bu da oyununuza kötü yönde etkisi olacak.

Dedikleri mantıklı şu anda benim de tahmin ettiğim optimizasyonu iyi değildir. İleriki güncellemelerde düzelecektir.

Normalde V-Sync açık oynamam FPS oyunlarını ama bu oyunun optimizasyon sorunu yüzünden V-Sync daha akıcı hissettiriyor o yüzden açıyorum. Fakat bir şey fark ettim ne zaman V-Sync açsam sağ üstte ağ problem ibaresi çıkıyor ve gerçekten de gecikme sürem(ms) artıyor. İlk başta alakası olduğunu düşünmedim elbette, internet kaynaklıdır fikrindeydim. Bu sabah uzun süredir deniyorum gerçekten de V-Sync yüzünden oluyor, sadece açtığımda oluyor.

Açmadığım zaman pingim 16-21 ms gezerken;
Açtığım zaman pingim 30-45 ms oluyor.

Evet gözle görülür bir fark değil biliyorum ama nedenini anlayamadım.
V-Sync açmadığım zamanda bu sefer, 220-280 FPS arası alsamda akıcı hissedemiyorum bununda ayrı bir şekilde anlayamadım.

NOT: Ekran kartı sürücüleri ve anakart üzerindeki (Chipset, BIOS, Ethernet kartı sürücüleri) hepsi güncel.

Monitörüm;
75 Hz ve herhangi bir G-Sync veya FreeSync özelliği bulunmuyor.

Sistemim;
RTX 2060.
i5-8500.
8 GB 3200 MHz RAM.

Oyun ayarlarım;
(Çözünürlük)
Eki Görüntüle 604601

(Kalite)
Eki Görüntüle 604602
kapaa

Geri
Yukarı