Valorant ve ETS 2'de V-Sync açılmalı mı?

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba öncelikle sistemim 1050 Ti 4 GB +Intel Pentium G4560+8 GB RAM + MSI H110 VM Pro monitörüm HP 24ES 24 Inc bayağı genis. 60 Hz oyunlarda bunu 60FPS sabitlemek gerekli mi yoksa kaldirmak mı mantıklı? ETS 2'de Multi'de Ultra ayar v-snyc açık olunca rahat rahat oynuyorum. Drop yiyorum öbür türlü. Valorant'ta orta ayar 130-160 FPS görüyorum arada 95 oluyor. Sizce açmak mantıklı mı çok kafam karıştı bu konuda.

Merhaba öncelikle sistemim 1050 Ti 4 GB +Intel Pentium G4560+8 GB RAM + MSI H110 VM Pro monitörüm HP 24ES 24 Inc bayağı genis. 60 Hz oyunlarda bunu 60FPS sabitlemek gerekli mi yoksa kaldirmak mı mantıklı? ETS 2'de Multi'de Ultra ayar v-snyc açık olunca rahat rahat oynuyorum. Drop yiyorum öbür türlü. Valorant'ta orta ayar 130-160 FPS görüyorum arada 95 oluyor. Sizce açmak mantıklı mı çok kafam karıştı bu konuda.
Valorant gibi rekabetçi oyunlarda bence açma. Drop gibi bir sorun yoksa fazladan FPS iyi oluyor.

ETS 2 gibi oyunlarda açabilirsin.

Benim bilgisayarımda V-Sync açtığımda çok fazla input lag oluşuyor. Sende aynı sorun yoksa açabilirsin. (Çok olmasa da her şekilde gecikme artacaktır.)

Eğer fare akıcılığını bozmuyorsa, her oyunda açabilirsiniz. Monitör hertz üzerine çıkmanın bir avantajı yok. Sadece bazı oyunlar bunu iyi optimize edemiyor. O yüzden fare gecikmesi yaşanıyor.

Bu arada Nvidia denetim masası üzerinden ''Üç yönlü ara bellekleme'' ayarını açık yapın. Bu ayar V-Sync ayarı açıkken performansı artırıyor.

Hocam diesburgda akşam yoğun vakitlerde kaç FPS alıyorsunuz ?

Geri
Yukarı