Valorant ve iğrenç kitlesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

investigator

Centipat
Az önce FACEIT'ten 2 saatlik ban yemem üzerine Valorant'ı tekrar denemek istedim. Öncelikle oyun aşırı kolay, aim mekaniği ve oyunda spray adına hiçbir şey olmaması oyunu herkes tarafından oynanabilir kılıyor. Ve en az 3 yıl FPS oyunu oynamış birisi bunun bir FPS oyununda olabilecek en kötü şey olduğunu anlayabilir. Bunun yanı sıra oyunun kitlesi aşırı berbat, yani oyunu oynayıp da karakteri veya yaşı yüksek olan insan sayısı oldukça düşük. Yani bir insanın CS:GO gibi bir oyun varken bu saçmalığı oynaması kabul edilemez. Bunun için ya Türk olması ya da -18 olması gerekir. Ayrıca bazı küçük yaşlı henüz CS bile oynamayan arkadaşlar CS bitti falan muhabbetine giriyor. Sadece Türkiye'de Valorant ve CS:GO arasında bir çekişme var, diğer ülkelerde Valorant'ın adı bile geçmiyor. Hem Online oyuncu sayısı hem de espor maçlarına gösterilen rağbet bunu açıkça gösteriyor. Zaten sadece Türkiye'deki kitleden beklenir böyle bir oyunu oynamak ve popüler kılmak. Yani aklım almıyor gerçekten nasıl böyle bir oyun oynayacak kadar düşer bir insan. Allah Valorant oynayanlara sabır versin, kısa sürede kurtulurlar umarım. O boş kitle ise Valorant oynamaya devam etsin, CS gibi bir oyunda yeri yok onların zaten. Ki oynasalar da beceremezler, CS yetenek ister. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
En nefret ettiğim konu tipi. :D Arkadaş bir bıkmadınız insanları keyiflerine göre yargılamaktan. Tamam en CS:GO ve en yetenek sizsiniz. En iyi oyuncu da sizsiniz tamam. :D :D :D Çıldırıyorum.
İçindeki çizgi film sevgisini bir kenara bırakarak konuyu okusaydın asıl anlatılmak istenenin yetenekten ibaret olmadığını anlardın dostum. Ve "😀" emojisini aşırı derecede kullanıp, sapasağlam fikirler sunmuş birine karşı tamam sen şöylesin, böylesin diyerek konuya dair hiçbir yorumda bulunmaman senin bahsettiğim kitleden olduğunu açıkça gösteriyor. Gerçekten bu kadar iyi bir örnek olamazdı. Teşekkürler canım.

İçindeki çizgi film sevgisini bir kenara bırakarak konuyu okusaydın asıl anlatılmak istenenin yetenekten ibaret olmadığını anlardın dostum. Ve "😀" emojisini aşırı derecede kullanıp, sapasağlam fikirler sunmuş birine karşı tamam sen şöylesin, böylesin diyerek konuya dair hiçbir yorumda bulunmaman senin bahsettiğim kitleden olduğunu açıkça gösteriyor. Gerçekten bu kadar iyi bir örnek olamazdı. Teşekkürler canım.

Grafiklere laf etmeniz boş amaç gerçekçilik olsa Call of Duty kopyası olurdu. Sonrasında koşarak sıkma olayı daima geçerli değil One tap ya da teker teker sıkmanın daha avantajlı olduğunu göreceksiniz.

Mekanikler CS:GO ile tamamen farklı o sebeple yeni başlayınca kötü olmanız normal.

Kitlesi gerçekten aşırı kötü yapacak bir şey yok. Güzel takım gelmesi şart maç kazanmak için. Ya 5 kişi ya da farklı serverlarda girmelisiniz düzgün bir oyun deneyimi için.

Aşırı kolay yazdığınızı şimdi gördüm. Rankınız nedir?

Şimdi yukarıdaki yorumunuzu tekrar paylaşayım:
Yani bir insanın CS:GO gibi bir oyun varken bu saçmalığı oynaması kabul edilemez. Bunun için ya Türk olması ya da -18 olması gerekir.
Böyle öznel bir yorum sunup sonra konunuzun altında dilediği gibi fikir sunanları "konuyu okusaydın" minvalinde değerlendirmenin hiçbir manası yok. Bir oyunun biçimi sizin için güzel değilse fikrinizi belirtebilirsiniz ancak sunulan karşı argümanları "sen böylesin" diyerek hedef göstermenin de pek tutarlı yanı bulunmuyor.

Oyunun kitlesi hakkındaki görüşlere de katılmakla birlikte hangi ücretsiz çevrimiçi bir oyundaki kitlenin mükemmel olduğunu örnek gösterebiliriz? Ben 1000 saatten fazla vaktimi Warframe'e gömmüş biriyim ama orada bile insanı çılgına çevirecek tipler geliyordu ki rekabet tarafı olmayan bir oyundan söz ediyoruz.

Yani kişisel yorum sunmanızı anlıyorum. Lakin burası bir forum ve bu fikirlerinize katılmayacak insanlara rastlamanız gayet doğaldır. Her güleni "sen çok güldün" diyerek işaretleyecekseniz ekşisözlük tam size yakışır.

Son düzenleme:
Sadece Türkiye'de Valorant ve CS:GO arasında bir çekişme var, diğer ülkelerde Valorant'ın adı bile geçmiyor.
Diyorsun, ancak Valorant'a çamur atmaya çalışıyorsun. Bu daha da komik. Valorant bence skiller sayesinde AİM mekaniğindeki açığı kapatıyor. AİM'in ne kadar kuvvetli olursa olsun oyunun yarısını skiller etkiliyor. Skilleri iyi kullanabiliyorsan AİM'i iyi olan insanları kanser edebilirsin. Ama bunu CS'de yapamazsın. Fark bu işte. Aynı klasmana sokup kıyaslamanız aşırı saçma. Yaptığınız kıyas GTA vs MC kadar anlamsız.

Oyunun kitlesi hakkındaki görüşlerine maalesef tamamen katılıyorum. Bu yüzden Valorant kendi arkadaş grubunla oynanınca daha keyifli olan bir oyun. Random insanlar geldiğinde bahsettiğin kitleye denk gelme ihtimali aşırı fazla oluyor.

Bu kadar nefret ediyorsanız oynayamayabilirsiniz. Kimse oynamak zorunda değil. Oynayanları da böyle yargılamak hoş değil. Kesin olarak söylemek istemiyorum ama bu tip oyunlarda toxic kitleyi genelde bu tip yazılar yazan kişiler oluşturmaktadır. Sürekli bir şikayet, sitem halinde. Hep karşı tarafı suçlayan karşıt fikirlere kapalı kişiler. Bu arada "🙂🙂😃😂😅😊".

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı