Valorant yeni güncelleme sonrası FPS düşüşü

Daha fazla  
Merhaba. Valorant'a neon güncelleştirmesi geldi ama FPS düştü. Zaten bu önceden de olmuştu. Yazın bir güncelleme geldi normalde 200 FPS alıyorken 100'e düşmüştü eyvallah dedim idare ettim ama yeter artık bu güncellemede de 80'e düştü, bir sonrakine 30'u görürüz artık. Bir çözüm var mı?

Sistemle alakalı değil cihaz hurda olsa da bir şey değişmez içi önemlidir. 1050 Ekran kartı da eski ama çoğu oyunu oynarsınız. Valorant genel sıkıntısı bu her zaman oluyor. 11 Yıllık diye attığınız video da 16GB ram var ve ekran kartı da valorantı oynatacak derece yeterlidir.

Çoğu kişi bilgisiyarını ve işletim sistemini berbat kullandığı için böyle. İşlemci ve RAM ağırlıklı bir oyunda güncel olmayan Windows, Driver Booster ile yüklenmiş yarım yamalak sürücüler, Advanced Systemcare, deneme lisanslı Avast gibi programlar ne ararsan var açıp baksan.

Valorant oyununun yaş kitlesi belli bunların donanımı iyi bile olsa işletim sistemi çöplük gibi doğal olarak da devamlı performans sorunları yaşıyorlar ve çoğu kişi kabahati oyunda arıyor. Şu anda açıyorum adam daha dün i3 10105F ve 1050 Ti ile maç kaydetmiş 180-200 FPS akıyor yağ gibi, ki bu gayet sıradan bir giriş seviyesi sistem.

Çoğu kişi bilgisiyarını ve işletim sistemini berbat kullandığı için böyle. İşlemci ve RAM ağırlıklı bir oyunda güncel olmayan Windows, Driver Booster ile yüklenmiş yarım yamalak sürücüler, Advanced Systemcare, deneme lisanslı Avast gibi programlar ne ararsan var açıp baksan.

Valorant oyununun yaş kitlesi belli bunların donanımı iyi bile olsa işletim sistemi çöplük gibi doğal olarak da devamlı performans sorunları yaşıyorlar ve çoğu kişi kabahati oyunda arıyor. Şu anda açıyorum adam daha dün i3 10105F ve 1050 Ti ile maç kaydetmiş 180-200 FPS akıyor yağ gibi, ki bu gayet sıradan bir giriş seviyesi sistem.
Bende işlemci sıkıntısı var amd 3020e güçsüz bir işlemci çift çekirdek ve turbo boost 2.6GHz oluyor 60 70 fps alıyorum 4gb ram var ama ram den dolayı drop yiyor tek slot olduğu için ram yükseltmesi yapamıyorum. Bir tavsiyeniz varsa almak isterim bu arada sürücülerim güncel durumdadır.

@Chessboy MSI Afterburner ile kullanımlarına bak. Senin işlemcine en yakın bunu bulabildim ve seninkinden güçlü olduğunu düşünürsek aldığın FPS değerleri çıkarabileceği tepe noktadır derim. Tabii çift kanal RAM droplara karşı çok önemlidir. Ani düşüşleri giderecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Chessboy MSI Afterburner ile kullanımlarına bak. Senin işlemcine en yakın bunu bulabildim ve seninkinden güçlü olduğunu düşünürsek aldığın FPS değerleri çıkarabileceği tepe noktadır derim. Tabii çift kanal RAM droplara karşı çok önemlidir. Ani düşüşleri giderecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O yüzden ram almıştım ama tek slot varmış tek slot a 8gb taksam performans artışı olur mu emin olamadım 4gb ile devam ediyorum.

@Chessboy tek slot biraz kötü ama 4 GB RAM günümüz için bayağı yetersiz. Bütçen varsa 8 GB işine yarayacaktır. Düşüşleri giderme konusunda kesin bir şey söylemem yalnız. APU işlemciler tek kanalı pek sevmezler.
Tek kanal sıkıntısını bende biliyorum ama yapacak bir şey yok 8gb almayı düşündüm ama 500tl vereceğim ve performansa ne kadar etkisi olur bilemediğim için almadım şuan kararsız duruyorum.
Birde oyunda bazı güncellemelerde hatalar çıkabiliyor bayadır oynuyorum en son güncellemeden sonra "doku belleği yerleştirilirken yer kalmadı" hatası veriyor bunu da çözemiyorum başka bir güncellemede tekrar düzeliyor.

Geri
Yukarı