Çözüldü Valorant yetersiz RAM hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
1
Bu sabah oyuna girdim. Her sabah markete Phantom skini geliyor mu diye bakıyorum. Isınmak için DM gireyim dedim, oyundan attı. Sonra tekrar oyuna girmeye çalıştığımda error başlığında bir hata verdi ve hata penceresinde hatırladığım kadarıyla Valorant'ı mevcut RAM ile açamayacağımı, arkada çalışan uygulamaları ve pencereleri kapatmamı söylüyordu. Zaten hiçbir şey açık değildi. Sadece Google Chrome'u kapattım. Kaç defa girmeyi denedim fakat oyun açılsa bile geri kapandı. Nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Oysaki daha dün oynamıştım.

Not: Bu arada ram yerine ekran kartı belleğim ile alakalı da bir şey söylemiş olabilir. Yanlış olmasın.

Çözüm
Muhtemelen ekran kartı belleği yetersiz geliyor. Ayarları düşürmeyi deneyin. Sorun çözülmez ise ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrar kurun. Ek olarak sistemi belirtmeniz gerek.
Oyuna girsem ayarları biraz kurcalayacağım da oyundan atıyor. 3 - 4 gün önce bir sürücü güncellemesi gelmişti. 471.68 sürücü güncellemesi idi. Bununla alakalı olabilir mi? Sizce kaldırmalı mıyım?

Hocam aylardır aynı sistem ile sorunsuz 60 FPS oynuyorum. Ne oldu da bir anda oyun açılmamaya başladı anlamadım.

Eskiden kullandığın sürücüyü yükle ve öyle dene. Umarım olur.

Oyuna girsem ayarları biraz kurcalayacağım da oyundan atıyor. 3 - 4 gün önce bir sürücü güncellemesi gelmişti. 471.68 sürücü güncellemesi idi. Bununla alakalı olabilir mi? Sizce kaldırmalı mıyım?

Hocam aylardır aynı sistem ile sorunsuz 60 FPS oynuyorum. Ne oldu da bir anda oyun açılmamaya başladı anlamadım.
Bir önceki sürücüye dönüp deneyebilirsin.

Eski sürücüyü yükle birisi daha vardi oda sürücü güncellemesinden sonra olmuştu ekran kartının yetmiyecegini sanmıyorum.

2 GB ekran kartı ile oyunu açmanız şans meselesi.
Çok mu küçümsüyorsunuz acaba?
Mx130 2 GB GDDR5 ve i5 1035g7 ile 100-110 FPS oynamıştım bundan 4-5 ay önce. Şu an ne durumdadır bilmiyorum ve umrumda da değil. Sonuç olarak benim tarzım olan bir oyun değildi ve bıraktım.
Ayarlarım 1080p Yüksekti (Herşey max miydi bilmiyorum ama doku kalitesi tarzı ayarlar yüksekteydi net hatırlıyorum) (yüksek ayarları bilerek yapmamıştım. Biliyorsunuz ki ayar menüsü grafikleri sola doğru arttırıyor. Oradan karışıklık olup yüksekte tutmuştum ayarları ve sorunsuzca 100-110 FPS değerlerine oynamıştım.)

Sanırım bu iş biraz uzayacak gibi. Haziran ayında yayınlanan bir sürücü yüklediğimde uyumlu değil hatası alıyorum. Şu an mart ayında çıkmış bir sürücü indirip deneyeceğim. Japonlar boşuna dememiş "bir şey düzgün çalışıyorsa kurcalamayacaksın" diye.

NVIDIA'dan bir önceki sürücüyü indir sonra DDU programi ile sürücüleri kaldırıp indirdiğin sürücüyü kur.

Yeni konular

Geri
Yukarı