Valorant'ta DPI ve hassasiyet ayarları nasıl olmalı?

Ryoes

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, uzun süredir FPS oyunları oynuyorum ancak bu konuya açıklık getiremedim. Çok fazla hassasiyet değiştirmenin kötü olduğunu biliyorum ama doğru bir hassasiyet bulana kadar aim kasma vb. şeyleri yapmak istemiyorum. Şu an 800 DPI 0.2 sens kullanıyorum ancak bazı durumlarda mouse çevirmekte zorlanabiliyorum arkama dönmekte vs. ancak hassasiyeti arttırmayı denediğim de ise uzaktaki adamlara tutturmakta zorlanıyorum ki sensim az olduğunda da zorlanıyorum o ayrı konu, sens neye göre ayarlanmalıdır bunun bir formülü vs. var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

Sensi Pro oyunculara göre yapmamanız lazım. Çünkü yüksek performanslı farelerde accelaration 50G oluyor. Benim faremde öyle 400 DPI 0.4 sensle çok rahat arkamı dönüyorum. O yüzden fareniz en az 250 IPS ve 40 g olmalı. Aksi takdirde düşük senste arkanızı dönemezsiniz. Ve mouse pad büyük olması lazım bunun formülü yok. Bu senin elinde mouseunun yetenekleriyle verdigi oranlarla ayarlaman lazım. Hatta aldıgınız input lag ve FPS bile bunu degiştirebiliyor. PC'nize ve mousenuza göre yapmanız daha dogru.

Sensi Pro oyunculara göre yapmamanız lazım. Çünkü yüksek performanslı farelerde accelaration 50G oluyor. Benim faremde öyle 400 DPI 0.4 sensle çok rahat arkamı dönüyorum. O yüzden fareniz en az 250 IPS ve 40 g olmalı. Aksi takdirde düşük senste arkanızı dönemezsiniz. Ve mouse pad büyük olması lazım bunun formülü yok. Bu senin elinde mouseunun yetenekleriyle verdigi oranlarla ayarlaman lazım.

Corsair Katar Pro kullanıyorum. Mouse padim büyük.

Dedigim gibi arkadaşım farenin agırlıgı accelaration oranı IPS mouse pad kaliteli olması FPS'iniz input lagınız. Bunlar çok etkiliyor. Kendiniz deneyerek poligonda denemeniz lazım.

IPS 220 benim mouse FPS yeterli sistemim fena değil input lag durumu da yok.

Geri
Yukarı