Valorant'ta 400 DPI 2 hassasiyet vs 800 DPI 1 hassasiyet

Küçücük mousepad kullanıyorum.
Benim şuanda kullandığım mousepad'te küçük, alanımda dar.
Gerçekten farkları var mı bilmiyorum, ama ben 800 DPI x 1 Sensitivity tercih ederdim. Sanki bu şekilde mouse daha sağlıklı çalışır gibi.

400x2 ayarı mousetan daha az bilgi alıp 2 ile çarpmak gibi geldi bana. Az bilgiyi çarparak yorumladığınızda daha kayıplı bir sonuç elde edersiniz, çok bilgiyi doğrudan kullanmak daha iyi olabilir teorik olarak.

Tamamen sallıyor olmam da mümkün.
Bu arada şunun bilgisinide vereyim. Csgo'da 800DPI 1sens valorant'ta ortalama 800DPI 0,5 sens yapıyor. Csye göre yarı yarıya düşüyor gibi oluyor yani.

Ben 3800 DPI ve 0.15 S ile oynuyorum. Bence fazla fark oluşturmaz eDPI açısından.

eDPI aynı olabilir fakat yüksek DPI - düşük sensitivity daha kontrollü bir cross-movement'a sahip olmanızı sağlayabilir, kontrol hissedilebilir mi bilmem.

Hangisini kullanmalıyım? 400 DPI ile 2 sensevity mi, 800 DPI ile 1 sensevity mi?
Hocam ikiside size aynı hissiyatı verir çünkü eDPI denilen bir şey var o oyun içi hissettiğiniz hassasiyet olur. Fakat bildiğim kadarıyla 400 DPI daha düşük input lag gecikmesi sağlıyor o yüzden illa bu kadar yüksek sens kullanacaksanız bile 400 DPI öneririm. 800'de kötü değil, ama 1000,1200 gibi DPI'larla uğraşmayın.

Gerçekten farkları var mı bilmiyorum, ama ben 800 DPI x 1 Sensitivity tercih ederdim. Sanki bu şekilde mouse daha sağlıklı çalışır gibi.

400x2 ayarı mousetan daha az bilgi alıp 2 ile çarpmak gibi geldi bana. Az bilgiyi çarparak yorumladığınızda daha kayıplı bir sonuç elde edersiniz, çok bilgiyi doğrudan kullanmak daha iyi olabilir teorik olarak.

Tamamen sallıyor olmam da mümkün.
dostum bileşenlerde çarpma ile ilgili bir gecikme olmaz bu mantığın insana özgü pc lerde öyle olmuyor

Geri
Yukarı