Valorant'ta 400 DPI 2 hassasiyet vs 800 DPI 1 hassasiyet

Bu tarz FPS oyunlarında iyi oynamak istiyorsan düşük DPI ve düşük sensitivity ile oynaman gerekiyor sensitivity ne kadar yüksek olursa mouse o kadar çok fazla kayar ve aim alman çok zor olur.

Şahsen kendim 400DPI 0,729 sens oynuyorum. Sanada 400DPI 1 sens veya 800DPI 0,5 sens öneririm. Diğerleri gerçekten çok yüksek. Önce kendin için DPI'ı belirleyip, sonra sens'ini belirlemeni öneririm. Bu arada şunuda belirtiyim, düşük sens sprey kontrolünü geliştirir, yüksek senste arkaya dönüşünü geliştirir. Bunuda göz önünde bulundur istersen.

Şahsen kendim 400DPI 0,729 sens oynuyorum. Sanada 400DPI 1 sens veya 800DPI 0,5 sens öneririm. Diğerleri gerçekten çok yüksek. Önce kendin için DPI'ı belirleyip, sonra sens'ini belirlemeni öneririm. Bu arada şunuda belirtiyim, düşük sens sprey kontrolünü geliştirir, yüksek senste arkaya dönüşünü geliştirir. Bunuda göz önünde bulundur istersen.
Küçücük mousepad kullanıyorum.

Gerçekten farkları var mı bilmiyorum, ama ben 800 DPI x 1 Sensitivity tercih ederdim. Sanki bu şekilde mouse daha sağlıklı çalışır gibi.

400x2 ayarı mousetan daha az bilgi alıp 2 ile çarpmak gibi geldi bana. Az bilgiyi çarparak yorumladığınızda daha kayıplı bir sonuç elde edersiniz, çok bilgiyi doğrudan kullanmak daha iyi olabilir teorik olarak.

Tamamen sallıyor olmam da mümkün.

Yeni konular

Geri
Yukarı