Valorant'ta haksız ban yedim

Merhaba, yarım saat önce Valorant oynarken bir anda sözde hile kullandığım için ban yedim.

Şu haksız yere ban yedim muhabbetleri sıkmadı mı artık? Hile kullanmışsın ki banlanmışsın. Durduk yere Valorant oyuncusunu neden banlasın? İllaki Valorant'ta hile kullanmanıza gerek yok. Vanguard açıkken arkada farklı bir hile programı açıksa Vanguard onu da hile olarak algılayıp banlıyor.

Keyfi ban diye bir şey yok.

Yok hocam yahu. Hile kullanıp haksız yere banlandım diyorlar. Yıllardır oyun oynarım, şu ana kadar herhangi bir oyunda haksız yere banlandığımı hatırlamıyorum. Hile kullanırsan banlanırsın, bu kadar basit.

Şu haksız yere ban yedim muhabbetleri sıkmadı mı artık? Hile kullanmışsın ki banlanmışsın. Durduk yere Valorant oyuncusunu neden banlasın? İllaki Valorant'ta hile kullanmanıza gerek yok. Vanguard açıkken arkada farklı bir hile programı açıksa Vanguard onu da hile olarak algılayıp banlıyor.
Yok hocam yahu. Hile kullanıp haksız yere banlandım diyorlar. Yıllardır oyun oynarım, şu ana kadar herhangi bir oyunda haksız yere banlandığımı hatırlamıyorum. Hile kullanırsan banlanırsın, bu kadar basit.
Ben de öyle diyordum. Banı yedikten sonra gerçekten de durduk yere ban atıldığını anladım. Ayrıca başka bir oyundaki hileden ban yeme olayı da doğruymuş.

Hepsini geçtim, hile kullanıp ban yesem niye Technopat'ta konu açayım. Gerçekten hile olsaydım spoofer alırdım ve banımı kaldırırdım. Bilip bilmeden iftira atmayın.

Valorant'ta hiç azımsanmayacak kadar kişiye haksız ban atılıyor. Ne diyeyim? İnşallah benim ve benim gibilerin düştüğü duruma düşersiniz de gelip konu açarsınız ve ben de size çok bilmiş bilmiş konuşarak hile kullanmakla suçlarım.

Son düzenleme:
Başka bir oyunda kullanılan hile yüzünden Valorant'ta yasaklanma olasılığınız sıfıra yakın. Anti-Hile sistemleri başka oyundaki hileyi tarayıp yasaklanma vermiyor. Öyle olsaydı her önüne gelene yasaklanma verilmesi gerekirdi.

Hepsini geçtim, hile kullanıp ban yesem niye Technopat'ta konu açayım?

Bunun çok da bir önemi yok. Neredeyse birçok oyunda hatalı yasaklamalar kaldırılmakta. Kaldırılmıyorsa hatalı değildir. Siz öyle olduğunu düşünüyor olsanız bile.

Valorant'ta hiç azımsanmayacak kadar kişiye haksız ban atılıyor.

Neden yasaklandıklarını tam olarak siz nereden biliyorsunuz? Aynısını CS: GO'da da iddia ediyorlar. Bakın bakalım kaç kişinin yasaklanması kaldırılmış. Koskoca şirketler sizin hesaplarınıza keyfi ban atacak değiller.

Son düzenleme:
Bunun çok da bir önemi yok. Neredeyse birçok oyunda hatalı yasaklamalar kaldırılmakta. Kaldırılmıyorsa hatalı değildir. Siz öyle olduğunu düşünüyor olsanız bile.
Ben, haksız ban yiyenlerin spoofer kullanmadan banının açıldığını sadece bir kez gördüm. Benim banım açılmadı, hile kullanıyorum da haberim mi yok? Velev ki hile kullanıyorum. Ben niye para yatırılmış bir hesapta hele benim olmayan bir hesapta hile açayım? Niye Technopat'ta konu açayım? Hile olsaydım sıfır bir hesap açardım, spoofer alıp banımı kaldırırdım ve yeni bir hesapta hile kullanmaya devam ederdim. Sonuçta hileye para veren birinin spoofer almaya da parası olur.
Neden yasaklandıklarını tam olarak siz nereden biliyorsunuz? Aynısını CS: GO'da da iddia ediyorlar. Bakın bakalım kaç kişinin yasaklanması kaldırılmış. Koskoca şirketler sizin hesaplarınıza keyfi ban atacak değiller.
Youtube'de, Technopat'ta hatta Valorant'ta banlıyken CS:GO'ya geçmiştim, CS:GO'da Valorant'tan benim gibi sebepsiz yere ban yiyen kaç kişi gördüm. Bu insanlar gerçekten hileye para verseydi spoofera da para verirdi. Hile kullanan birisi spoofer da kullanır.

Evet, kimsenin banı kaldırılmadı çünkü sebepsiz ban hakkında bilet attığımızda ilgilenmiyorlar, botlar cevap veriyor ve bir-iki biletten sonra bu konu hakkında daha bilet atamıyoruz.

Evet. Kimsenin hesabına keyfî ban atmıyorlar, hatalı ban atıyorlar. Zaten gerçekten ilgilenseler ban olmadığımı(zı) anlayacaklar. Banları Vanguard atıyor. Dediğim gibi, banları Riot'ta çalışan insanlar atsa zaten kimse ban yemezdi.
Başka bir oyunda kullanılan hile yüzünden Valorant'ta yasaklanma olasılığınız sıfıra yakın. Anti-Hile sistemleri başka oyundaki hileyi tarayıp yasaklanma vermiyor. Öyle olsaydı her önüne gelene yasaklanma verilmesi gerekirdi.
Vanguard 3. parti yazılımlara ban atabiliyor, başka bir oyunun hilesi de 3. parti bir yazılım. Diyelim ki 3. parti yazılımlara ban atmıyorlar, rakibin raporlamasından zaten ban atmazlar; benim bilgisayarımı kardeşim vs. kimse kullanmıyor, sadece ben kullanıyorum, hile kullanmıyorum. Ee, ben niye ban yedim? Ban yiyeli kaç ay oldu ama ben niçin ban yediğimi hâlâ anlayamadım.

Ben niye para yatırılmış bir hesapta hele benim olmayan bir hesapta hile açayım? Niye Technopat'ta konu açayım?

Sosyal'de açılan yasaklanma konularına hiç baktınız mı? Haklı yere yasaklananlar bile aynı şeyleri yazıyor. Hesaba para yatırılmış olması hile kullanımına bir engel değil. Sürekli bunu tekrarlamanız veya bunu bir kanıtmış gibi göstermeniz gerekmiyor.

Evet, kimsenin banı kaldırılmadı çünkü sebepsiz ban hakkında bilet attığımızda ilgilenmiyorlar, botlar cevap veriyor ve bir-iki biletten sonra bu konu hakkında daha bilet atamıyoruz.

Yasaklanma verildiği zaman çıkan ekranda gereken bilgiler veriliyor. Okumanız yeterli.

Evet. Kimsenin hesabına keyfi ban atmıyorlar, hatalı ban atıyorlar.

Valorant dediğiniz oyun 3-5 kişinin oynadığı bir oyun değil, milyonlarca oyuncusu olan popüler bir yapım. Sistem tarafından hatalı bir yasaklanma verilmişse er ya da geç kaldırılır.

ban yiyenlerin spoofer kullanmadan banının açıldığını sadece bir kez gördüm.

Sizin görmemiş olmanız hatalı yasaklamaların kaldırılmadığı anlamına gelmiyor. Sonuçta geliştirici ekibi falanca kişinin hatalı yasaklamasını kaldırdık diye size bilgi sunmuyor.

Vanguard 3. parti yazılımlara ban atabiliyor, başka bir oyunun hilesi de 3. parti bir yazılım.

3. parti yazılımlar sistemin kafasına göre belirlediği yazımlar değil, oyun dosyalarına enjekte edilen, oyuna müdahale eden, rakip oyunculara karşı avantaj sağlayan yazılımlar. Sistemimde Cheat Engine bulunuyor. Ben niye hiçbir platformdan yasaklanma almıyorum? Demek ki sırf sistemde bulundurmayla kafasına göre 3. parti yazılım kullandın diye yasaklanma vermiyor. Hiçbir Anti-Hile sistemi bu mantıkla işlemez.

Yasaklanma verildiği zaman çıkan ekranda gereken bilgiler veriliyor. Okumanız yeterli.
Ben bilgi istemedim ki, banımın açılmasını istedim. Botun verdiği cevapta HWID ve perma ban yediğimi, HWID banın tanımını, ne kadar süre HWID ban yediğimi, ve alabileceğim bir-iki tane hata kodundan başka hiç bir şeyden bahsetmiyorlar. İyi de bunları herkes biliyor. Ayrıca ben oraya banımın açılmasını istediğimi, hile kullanmadığımı ve banın haksız olduğu hakkında bi' ton yazı yazdım fakat bana verilen cevap ise bir kaç satır, anlamsız bir yazıdan ibaret.
Sosyal'de açılan yasaklanma konularına hiç baktınız mı? Haklı yere yasaklananlar bile aynı şeyleri yazıyor. Hesaba para yatırılmış olması hile kullanımına bir engel değil. Sürekli bunu tekrarlamanız veya bunu bir kanıtmış gibi göstermeniz gerekmiyor.
Evet, bakmıştım ve yazılanların aynı olması çok normal çünkü herkes aynı durumu yaşadı, yaşıyor. Haksız ban yiyenler hile kullanmadı, hile kullanmak isteseydi başka bir hesapta kullanırdı, arkada çalışan üçüncü parti bir yazılımdan dolayı ban yemiş olabilirler, Vanguard kafasına göre ban atıyor. Çok klasik, herkes bunları söyler ama zaten diyecek başka bir şey yok.
Valorant dediğiniz oyun 3-5 kişinin oynadığı bir oyun değil, milyonlarca oyuncusu olan popüler bir yapım. Sistem tarafından hatalı bir yasaklanma verilmişse er ya da geç kaldırılır.
O zaman benim banım bilet atmama rağmen niye kaldırılmadı? Asıl 3-5 kişinin oynadığı bir oyun olsaydı banlar kaldırılırdı çünkü oyunu az kişi oynarsa biletleri cevaplamak için botlara ihtiyaç kalmaz ve gerçek insanlar durumu inceleyerek eğer kişi haklıysa banı kaldırır, haklı değilse kaldırmazdı. Bu oyunu bu kadar çok kişi oynuyor ve bu kadar çok kişi bilet atıyor. Hangi birine cevap versinler? Mecbur bot kullanacaklar.
Sizin görmemiş olmanız hatalı yasaklamaların kaldırılmadığı anlamına gelmiyor. Sonuçta geliştirici ekibi falanca kişinin hatalı yasaklamasını kaldırdık diye size bilgi sunmuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İnanın, bunlar sadece birkaç tanesi.

Son düzenleme:
Dediğim gibi, her haksız yere yasaklandım diyen haksız yere yasaklanmış olmuyor. Ayrıca herkese ayrı ayrı cevap vermelerini gerektiren bir durum yok ortada. Eğer ortada bir hata varsa genelde otomatik olarak düzeltilir. Destek ekibine elli kere mesaj atıp farklı cevap almayı beklemek boşa çaba olur.

Haksız ban yiyenler hile kullanmadı

Kimin ne sebepten dolayı yasaklandığını siz nereden biliyorsunuz tam olarak?

Yeni konular

Geri
Yukarı