Valorant'ta hangi sınıfta oynamalıyım?

25+ kill rahat alıyorum hocam dün destek sınıfıyla bile 32 kill aldım.
Sage ile 25 kill alıyorsan ajandan kaybediyorsun demektir bu. Entry ajanlarıyla oyna. O ajan grubu kill almak için tasarlanmış. Eğer sen sageyle 25 kill rahat alıyorsan Entry alıp daha da fazlasını vurabilirsin.

Nasıl bu gece sıfırlanıyor? Ben dün oynamaya başladım dereceli o kadar Bronz olmuştum gece gece.
Ranklar sıfırlanıyor ama merak etmeyin yine bronza yakın atar. Rankınız neyse o civarlara atıyor. Benim arkadaşım gümüş 3'tü rankı silindi tüm maçları kaybetti gümüş 1'e attı.

Reynanın kontratında 1 seviye kalmıştı onu geri aktif edeyim hocam o zaman. Baktım oluyor Reyna oynarım ya da Jett

Raze de düşünülmeli. En iyi duelloculardan biri. Ancak belli bir süre boyunca antreman yapılmalı.
Poligonda her ajanı tek tek denedim neymiş ne değilmiş diye q yeteneğini iyi öğrendim diyebilirim Raze'in :)
Şöyle bişey de var Sage ile can yeteneği için oynuyordum diyebilirim. Ancak Reyna'da da bu yetenek var o yüzden ben Reyna'yı mainlemeye çalışayım kendi seviyemdekilerin rankında gelene kadar.

Rank atlamak için illa entry oynayacaksın diye bir kural yok. Entry alınca daha yüksek kill almayacaksın. Vurursan kazanırsın, mantık basit. Breach öneririm.
Hocam nasıl entry alıp daha yüksek kill alamayacaksın adı üstünde entry. Karakterlerin belli yetenekleri var ve bu yetenekler onları ya entry yada savunma karakteri yapıyor.

Sage oynayan biri geride durur hep. Peki neden? Çünkü onun görevi duvarıyla veya yavaşlatma özelliğiyle düşmanı engellemektir.

Veya takım arkadaşlarına can basma görevi vardır. O yüzden hiçbir yeteneği peekleyip kill almak için uygun değildir. Ölmemesi gereklidir Sage ajanının. Entry ajanlarının ise tüm yetenekleri kill almaya uygundur.

Örneğin Jett hızlıca peekleyip vurduktan sonra işler onun için düzgün gitmez ise ani bir dash ile olduğu konumdan kaçabilir. Veya hızlıca smoke atıpta kaçabilir.

Örneğin Reyna peekleyip birini vurdu ister e ile olduğu konumdan hemen kaçabilir. İsterse de q ile canını hemen tazeleyip diğer killeri toplayabilir. İsterse de flash atıp hızlı bir peek ile düşmanı gafil avlayabilir.

Eğer biri savunma oynuyorsa onun skilleri peekleyip kill almak için uygun değildir. Ama entry ajanlarının skilleri peeklemeye uygundur.

Bunu şöylede düşünebiliriz bir savaşta okçuları düşünün birde önden kılıçla koşanları. Okçular geride durup savunma yapar kılıçla koşanlar ise hızlıca hareket edip daha fazla kişi öldürürler.

Hocam nasıl entry alıp daha yüksek kill alamayacaksın. Adı üstünde entry. Karakterlerin belli yetenekleri var ve bu yetenekler onları ya entry yada savunma karakteri yapıyor.

Sage oynayan biri geride durur hep. Peki neden? Çünkü onun görevi duvarıyla veya yavaşlatma özelliğiyle düşmanı engellemektir.

Veya takım arkadaşlarına can basma görevi vardır. O yüzden hiçbir yeteneği peekleyip kill almak için uygun değildir. Ölmemesi gereklidir Sage ajanının. Entry ajanlarının ise tüm yetenekleri kill almaya uygundur.

Örneğin Jett hızlıca peekleyip vurduktan sonra işler onun için düzgün gitmez ise ani bir dash ile olduğu konumdan kaçabilir. Veya hızlıca smoke atıpta kaçabilir.

Örneğin Reyna peekleyip birini vurdu ister e ile olduğu konumdan hemen kaçabilir. İsterse de q ile canını hemen tazeleyip diğer killeri toplayabilir. İsterse de flash atıp hızlı bir peek ile düşmanı gafil avlayabilir.

Eğer biri savunma oynuyorsa onun skilleri peekleyip kill almak için uygun değildir. Ama entry ajanlarının skilleri peeklemeye uygundur.

Bunu şöylede düşünebiliriz bir savaşta okçuları düşünün birde önden kılıçla koşanları. Okçular geride durup savunma yapar kılıçla koşanlar ise hızlıca hareket edip daha fazla kişi öldürürler.
Çok haklısınız hocam çünkü ben Sage oynarken bile yerimde duramıyorum sürekli peekliyorum. Eğer Reyna'nınki gibi bir flash yeteneğim olsa çok daha fazla kill alabilirim doğru söylüyorsunuz.

Geri
Yukarı