Valorant'ta sistem önemli mi?

E-Spor bir iş dalıdır. Her işe belirli bir miktar yatırım yapman gerekir. FPS ve hertz değerinin ise kesinlikle etkisi var. Gecikme ne kadar az ise karşındaki oyuncudan daha hızlı refleksler verebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Demek istediğim Valorant gibi oyunlarda örneğin 60Hz monitörde 60-50 FPS alarak hangi lige kadar ulaşabilirim? Oyuna çok etkisi var mı? 60Hz monitör kullanarak yüksek liglere çıkanlar var mı?

Ben genelde 50FPS alıyorum ve monitörüm 60Hz (altın1 eloyum). Daha fazla lig çıkmam için tabii ki aim geliştirmem lazım fakat şu an 240Hz monitörüm ve daha iyi sistemim olsaydı çok daha kolay lig atlar mıydım? Oyuna katkısı fazla mı az mı? Ne kadar etkiler?

Sen bir konuda plat 1'im demiyor muydun?

Demek istediğim Valorant gibi oyunlarda örneğin 60Hz monitörde 60-50 FPS alarak hangi lige kadar ulaşabilirim? Oyuna çok etkisi var mı? 60Hz monitör kullanarak yüksek liglere çıkanlar var mı?

Ben genelde 50FPS alıyorum ve monitörüm 60Hz (altın1 eloyum). Daha fazla lig çıkmam için tabii ki aim geliştirmem lazım fakat şu an 240Hz monitörüm ve daha iyi sistemim olsaydı çok daha kolay lig atlar mıydım? Oyuna katkısı fazla mı az mı? Ne kadar etkili?

FPS aşırı önemli değil ama monitör inç ve Hertz olarak önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı