Valorant'ta stabil oynayamamak

Emie

Hectopat
Makaleler
1
Bugün 10-12 Tam Gaz maçı attım. İlk 3 maç 10-13 vurdum. (Kendimce iyi.) Ancak sonraki 3 maç sırasıyla 0, 3 ve 5 vurdum. Ardından gelen maçlarda ise 7-15 arası vurmaya devam ettim. Bu aniden gelen kabiliyet kaybı neredeyse her gün oluyor, bazen tüm gün sürüyor.
Herkeste bu durum var mı? Nasıl çözeriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün 10-12 Tam Gaz maçı attım. İlk 3 maç 10-13 vurdum. (Kendimce iyi.) Ancak sonraki 3 maç sırasıyla 0, 3 ve 5 vurdum. Ardından gelen maçlarda ise 7-15 arası vurmaya devam ettim. Bu aniden gelen kabiliyet kaybı neredeyse her gün oluyor, bazen tüm gün sürüyor.
Evet aynı durum bende de var geçen bir maç 50 kill aldım sonra 0 kill 3,5 kill aldığım maçlar oluyor sonra yine 30-40 kill almaya başlıyorum anlayamadım bir türlü.

Bu karşı tarafa, sizin o sıradaki oynama motivasyonunuza, isteğinize ve takım arkadaşlarınızın verdiği morale bağlı genelde.

Bende de aynı sorun var.

Ben bunu mental yapıya bağlıyorum. Denk gelen maçta toxiclik yoksa ve takımınız iyiyse takım olarak öndeyseniz otomatik olarak kendinizden daha emin olup daha iyi oynuyorsunuz. Ancak takım kaybetmeye başlayınca 1-2 laf söylenince otomatik olarak oyundan düşüp sizde tilt oluyorsunuz. Daha çekingen oluyorsunuz daha geride oynuyorsunuz veya side giremiyorsunuz gibi olabilir. Ben kendimde böyle gördüm. Bana kalırsa sebebi bu.

Ben bunu mental yapıya bağlıyorum. Denk gelen maçta toxiclik yoksa ve takımınız iyiyse takım olarak öndeyseniz otomatik olarak kendinizden daha emin olup daha iyi oynuyorsunuz. Ancak takım kaybetmeye başlayınca 1-2 laf söylenince otomatik olarak oyundan düşüp sizde tilt oluyorsunuz. Daha çekingen oluyorsunuz daha geride oynuyorsunuz veya side giremiyorsunuz gibi olabilir. Ben kendimde böyle gördüm. Bana kalırsa sebebi bu.
Yani eğlenceye ve takıma bağlı anladığım kadarıyla, katılıyorum bu arada.

Bugün 10-12 tam gaz maçı attım. İlk 3 maç 10-13 vurdum. (kendimce iyi.) Ancak sonraki 3 maç sırasıyla 0, 3 ve 5 vurdum. Ardından gelen maçlarda ise 7-15 arası vurmaya devam ettim. Bu aniden gelen kabiliyet kaybı neredeyse her gün oluyor, bazen tüm gün sürüyor.

Cunku mmr yukseliyor dereceli olmasa bile. Mmr yukseldikce zorlanabilirsiniz cunku daha yuksek insanlarla oynatiyor, onlara karsi daha iyi oynayinca haddinden fazla yuksek oyuncu verebiliyor. Mmr denir mi bilemem dereceli olmadigindan ama gercekten mod fark etmez durum boyle.

Yani eğlenceye ve takıma bağlı anladığım kadarıyla, katılıyorum bu arada.

Tabii ki maçtan ne beklediğinize göre değişir. Ben Yücelik-Immortal elo da oynuyorum. Dereceli girdiğim maçlarda çok ciddi olmak ve sürekli takımla konuşmak gerekiyor infolar çok önemli. Ancak bu alt liglerde biraz daha eğlenceli oluyor ister istemez :)

10-12 tam gaz da adamı sıkar be hacı . 3-4 tane atıp çıksan daha stabil olursun gibi.

Herkese teşekkür ediyorum. Aynı zamanda haritaya göre de değişiyor. Mesela Lotus'tan nefret ettiğim için orada pek oynayamıyorum. Yine motivasyon ve mental yapıya çıkıyor yol.
10-12 tam gaz da adamı sıkar be hacı .
Hocam uzun maçlar daha sıkıcı geliyor. Tam Gaz'da ne güzel hızlı hızlı oynayıp çıkıyorum. Kötü takım geldiyse çabuk gidiyor, kötü harita geldiyse çabuk bitiyor.

Bugün 10-12 tam gaz maçı attım. İlk 3 maç 10-13 vurdum. (kendimce iyi.) Ancak sonraki 3 maç sırasıyla 0, 3 ve 5 vurdum. Ardından gelen maçlarda ise 7-15 arası vurmaya devam ettim. Bu aniden gelen kabiliyet kaybı neredeyse her gün oluyor, bazen tüm gün sürüyor.

Hocam gelişme aşamasındasınız büyük ihtimal. Yakında kusursuz oynamaya başlarsınız.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı