Valorant'tan FreeSync açmak

İşletim sistemi
Windows 10

Kuirrass

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Aslında bu başlık sadece Valorant ile alakalı da değil. Monitörden FreeSync açtığımız zaman oyunlarda bu ayarı açmamız gerekiyor mu? Sonuç olarak monitörden bunu etkinleştiriyoruz. Soruyu sorma sebebim bu yazılımın FPS'yi kısıtlaması ve kısıtladığı seviyeden arada bir FPS düşmesi yaşamam. Oyunlardan bu ayarı kapatırsam katkısı olur mu?

Hocam açmanızı tavsiye etmem bu tarz FPS oyunlarında hız çok önemlidir ve eğer FreeSync açarsanız geçikme olur ama karar sizin.
FreeSync'ın gecikme yarattığını bilmiyordum bilgi için teşekkürler ama benim sorum daha çok 2 yerden FreeSync etkinleştirmenin artısı eksisi nedir onu öğrenmek daha çok.

FreeSync'ın gecikme yarattığını bilmiyordum bilgi için teşekkürler ama benim sorum daha çok 2 yerden FreeSync etkinleştirmenin artısı eksisi nedir onu öğrenmek daha çok.

Çok basit, artıları: Mesela bende 60 Hz ekran var ben de 80 FPS alıyorum ve FreeSync açınca ekranım 80 Hz oluyor ya da FPS 90'amı çıktı o zaman ekran 90 Hz olur hocam. Eksileri oyununu yavaşlatır attığın mermi 5 Ms'de gidiyorsa 25-30 ms falan olur.

Çok basit, artıları: Mesela bende 60 Hz ekran var ben de 80 FPS alıyorum ve FreeSync açınca ekranım 80 Hz oluyor ya da FPS 90'amı çıktı o zaman ekran 90 Hz olur hocam. Eksileri oyununu yavaşlatır attığın mermi 5 Ms'de gidiyorsa 25-30 ms falan olur.

Dostum emin misin? :) Sync teknolojisi ekranın potansiyel hızını arttırmıyor. 60 Hz ekranınız varsa 80 FPS alıyorsanız fpsniz 60'a sabitlenir ve ekran yırtılmaları önlenir.

İnsanlari yanlış bilgilendirmeyin.
FreeSync teknolojisi FPS ya da Hz'yi arttirmaz ya da azaltmaz. Sadece gecikme artar artisi ise ekrandaki kesikleri engeller bu video ile daha iyi anlayacaksiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum emin misin? :) Sync teknolojisi ekranın potansiyel hızını arttırmıyor. 60 Hz ekranınız varsa 80 FPS alıyorsanız fpsniz 60'a sabitlenir ve ekran yırtılmaları önlenir.

FPS'yi sabitleyen V-Sync yeknolojisidir. FreeSync FPS'yi sabitlemez. İnsanlar bilmeden bir konu hakiinda biliyormus gibi yorum yapinca bir sinir oluyor, ozur dilerim dediklerim için. Bir an icimden geldi yazmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanlari yanlış bilgilnerdir meyin.
FreeSync teknolojisi FPS ya da Hz'yi arttirmaz ya da azlatmaz sadece gecikme artar artisi ise ekrandaki kesikleri engeller bu video ile daha iyi anlayacaksiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hee? Bana bir arkadaş böyle anlatmıştı bilgilendirdiğiniz için sağ olun hocam bu günde hayattan tecrübemizi aldık :)

Yeni konular

Geri
Yukarı