Valorant'yı neden düşük ayarlarda oynuyorsunuz?

Yüksek grafiklerde gereksiz eklentiler ve ayrıntılar var. Ayrıca sistemi düşük olanlar da daha yüksek FPS almak suretiyle ayarları dibe çekiyor.

Genelde rekabetçi oyunlarda gereksiz efektlerin daha az göz alması ve daha çok fps almak için ayarlar kısılır. Ben çok saçma buluyorum sanki dünyayı kurtarıyorlar oyunu oynarken...
Ayarları yüksek ve orta yapınca bazı pozisyon avantajları var diye okumuştum. Ayrıca bence de e sporcu değiliz az da olsa göze hitap etmeli. Çok fark var mı arada, insanların deneyimini merak ediyorum?

İşlemci iyi olduğu halde dedim hocam. Mesela monitör 240 Hz FPS 300 veya monitör 360 Hz FPS 400 ve üzeri. Ayar düşürsen de yüksekte de aynı olduğu senaryoda?
Genelde rekabetçi oyunlarda gereksiz efektlerin daha az göz alması ve daha çok fps almak için ayarlar kısılır. Ben çok saçma buluyorum sanki dünyayı kurtarıyorlar oyunu oynarken...
Bence cevap yeterli.👍

Merhaba iyi sosyaller. İşlemcisi iyi olduğu halde çoğu kullanıcı ayarları düşükte oynuyor, neden? Oynayışa nasıl etkisi var? Ben yüksek ve orta oynuyorum.
Kenar yumuşatma FXAA.
Eşyönsüz filtreleme 16X.
Netliği arttır açık.
Deneysel keskinleştirme açık.
Bloom açık oynuyorum.
input lag'ı azaltmak için.

Ayarları yüksek ve orta yapınca bazı pozisyon avantajları var diye okumuştum. Ayrıca bence de e sporcu değiliz az da olsa göze hitap etmeli. Çok fark var mı arada, insanların deneyimini merak ediyorum?
Mesela Cs'den örnek vermek gerekirse gereksiz efektleri yok etmesi düşmanı görüşü kolaylaştırması için düşükte oynanır sistemle alakası yoksa. Valorantta ise öyle bir durum varsa fark oluyorsa öyle kullanman daha sağlıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı